fbpx
wtorek, 18 stycznia, 2022
  • Usługi remontowe: Łazienka Kuchnia Poddasze
Strona głównaZDROWIEJak skompletować apteczkę na wakacje?

Jak skompletować apteczkę na wakacje?

-

Każdy ma domową apteczkę, w której trzyma wodę utlenioną, paczkę plastrów, bandaże czy tabletki przeciwbólowe. Wyjeżdżając na wakacje, także trzeba ze sobą zabrać choć miniaturową wersję apteczki, którą trzymamy w domu.

Co prawda w każdym mieście są apteki, w których kupimy potrzebne przybory do opatrzenia skaleczenia czy na przeziębienie. Natomiast jeśli wyjeżdżamy za granicę, możemy się spotkać z bardzo wysokimi cenami takich produktów. Lepiej więc zabrać potrzebne rzeczy z domu.

Powstaje jednak pytanie, co powinno się w takiej podręcznej apteczce znaleźć?

Leki na receptę, które przepisał nam lekarz

W żadnym kraju nie kupimy w aptece leków na receptę, jeśli nie będziemy mieć jej przy sobie. Dlatego jeżeli chorujemy przewlekle i musimy przyjmować leki wydawane z przepisu lekarza, to zawsze trzeba je zabrać ze sobą w odpowiedniej ilości, aby wystarczyły na cały pobyt.

Warto wziąć też dodatkową porcję leków na jeszcze jeden dzień, w razie gdyby z jakiegoś powodu powrót z wakacji się opóźnił.

Przydatne leki podczas podróży samochodem

Niestety wiele osób ma chorobę lokomocyjną. Jednak bywa też tak, że kiedy osoba, która przez długi czas sama była kierowcą, zasiada w roli pasażera, to nagle zaczyna się źle czuć i ma nawet objawy choroby lokomocyjnej. Zatem wiedząc o pasażerze z takimi dolegliwościami, jak i prewencyjnie, w razie gdyby choroba lokomocyjna dopadła kogoś nagle, warto mieć ze sobą leki łagodzące jej objawy.

W aucie obowiązkowo musi też być apteczka. Przed wyjazdem na wakacje warto sprawdzić dwie rzeczy: jej ważność i zawartość. Jeśli kupimy najtańszą apteczkę, może się okazać, że praktycznie nic w niej nie ma i rzeczy takie jak woda utleniona, gaza, gumowe rękawiczki czy plastry trzeba dołożyć samemu.

Apteczka pierwszej pomocy w wersji podróżnej

Najczęściej podczas urlopu towarzyszą nam dolegliwości ze strony układu trawiennego. Wystarczy zjeść coś, do czego nasz żołądek nie jest przyzwyczajony, aby pojawił się ból brzucha. Wiele osób niestety może mieć też objawy zatrucia pokarmowego.

Warto więc mieć w swojej apteczce środek stosowany w leczeniu biegunek, choćby węgiel leczniczy. Ważne są także produkty nawadniające oraz probiotyki, które wspierają działanie flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym.

Z drugiej zaś strony są również osoby, które podczas podróży cierpią na zaparcia. Dla nich też warto mieć choć jeden środek pomocny przy tym wstydliwym problemie.

Zawsze warto włożyć do apteczki leki przeciwbólowe, które mają ogólne zastosowanie oraz leki przeciwgorączkowe. Można wziąć tylko jeden produkt, jakim jest ibuprofen, który działa i przeciwbólowo, i przeciwzapalnie oraz łagodzi gorączkę. Nawet w wakacje może się zdarzyć złapać anginę. Warto więc mieć ze sobą tabletki na ból gardła, znieczulające i odkażające jamę ustną.

Często, gdy pogoda jest ładna i cały dzień spędzamy na słońcu, na skórze mogą się pojawić oparzenia. Zaczyna się niewinnie od miejscowego zaczerwienienia , lecz może skończyć się nawet na wodnych bąblach. Jeżeli planujemy opalanie koniecznie trzeba mieć ze sobą środek z dekspantenolem, który regeneruje skórę, ale też ją nawilża.

Obojętnie, czy wybieramy się na city break, czy na trekking w górach, warto wziąć ze sobą spray na owady oraz środek łagodzący ich ukąszenia. Opcjonalnie można też wybrać spray chłodzący, który pomocny jest np. przy skręceniu kostki oraz działa przeciwbólowo.

Natasza Miszczuk
Copywriter z wyboru, ekonomista z wykształcenia. Autorka dwóch blogów – jakdojadedo.info i nokosmetykach.pl. Amatorka spędzania czasu w pociągach donikąd i zwiedzania zza szyby. Zapalona fanka sportów motocyklowych i zimowych. O najnowszych kosmetykach wie wszystko, a finanse, które trzeba na nie wydać, nie mają dla niej tajemnic.

Przeczytaj róznież

Dom energooszczędny – czy warto taki wybudować?

Obecnie wiele projektów domów opiera się na standardach wyznaczonych dla budynków energooszczędnych lub pasywnych. Nie jest to tylko nowy trend, który pozwala nam dbać...

Czy zakup mieszkania do remontu się opłaca?

Szukając idealnego mieszkania, możemy mieć duży problem ze znalezieniem właściwego. Często trafiamy na zachęcające ogłoszenie, ale okazuje się, że lokal jest do gruntownego remontu....

Jak dbać o postawę podczas pracy zdalnej?

Wydawać by się mogło, że praca z domu to najwygodniejsze rozwiązanie. A tymczasem już po paru tygodniach bolą nas plecy, budzimy się rano niewyspani...

Jak poprawić jakość snu przy urazach?

Problemy ze snem mogą być niezwykle uciążliwe, tym bardziej, gdy towarzyszą im różnego rodzaju urazy. Mogą one dotyczyć każdego z nas. Dyskomfort i ból...

Rehabilitacja – co musisz o niej wiedzieć?

Jeszcze do niedawna rehabilitacja kojarzyła nam się tylko z pracą nad powrotem do pełnej sprawności. A dzisiaj z fizykoterapeuty korzystają nawet dzieci. Problematyczny jest...

Planujesz remont? To musisz wiedzieć, zanim zaczniesz!

Każde mieszkanie po kilku latach wymaga odświeżenia. Mogły zmienić się trendy w aranżacji i nasze cztery kąty już nie wyglądają modnie. Jednak o wiele...