fbpx Free Porn
środa, 12 czerwca, 2024
  • Usługi remontowe: Łazienka Kuchnia Poddasze
Strona głównaArtykuł SponsorowanyNaturalne sposoby walki z zaburzeniami erekcji. O czym warto wiedzieć?

Naturalne sposoby walki z zaburzeniami erekcji. O czym warto wiedzieć?

-

Zaburzenia erekcji nie należą wcale do rzadkości, choć wielu mężczyzn woli o nich nie mówić. Ich przyczyną może być choroba, ale także spadek nastroju czy stres i zmęczenie, a nawet brak odpowiedniej ilości snu. Jest wiele sposobów na poprawę potencji, w tym te całkowicie naturalne. Podpowiadamy, jak zadbać o sprawność seksualną za sprawą diety i zdrowego trybu życia, jak wzmocnić potencję za pomocą ziół i ćwiczeń oraz kiedy zgłosić się do lekarza i jakie leki na erekcję wybrać.

Czym mogą być spowodowane zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji, takie jak trudności w osiągnięciu i utrzymaniu wzwodu, mogą być spowodowane przez wiele różnych czynników. Dotyczą nawet co drugiego mężczyzny po 40. roku życia [1], co wiąże się zarówno z naturalnymi procesami starzenia się organizmu i spadkiem poziomu męskich hormonów płciowych, jak i z pojawiającymi się w tym właśnie czasie skutkami wieloletnich złych nawyków żywieniowych, palenia tytoniu, braku ruchu i nadmiernej masy ciała. Do przyczyn problemów z erekcją należą również choroby metaboliczne (cukrzyca), układowe (miażdżyca, choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze), neurologiczne (udar, neuropatia), urologiczne (przerost gruczołu krokowego), zaburzenia hormonalne, choroby o podłożu psychicznym (depresja) [2] i wiele innych czynników, które osłabiają ogólną kondycję organizmu.

Naturalne środki na potencję – jak na długie lata zachować sprawność seksualną?

Do skutecznych, naturalnych sposobów walki z zaburzeniami erekcji należą zdrowa dieta, aktywny tryb życia oraz regularne wzmacnianie mięśni Kegla, odpowiedzialnych za utrzymanie erekcji na czas potrzebny do odbycia satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Dieta na lepszą potencję powinna uwzględniać zasady opracowane przez specjalistów do spraw żywienia (są one dostępne w przejrzystej wersji w postaci piramidy żywieniowej). Do jadłospisu warto włączyć zwłaszcza produkty bogate w cholinę, cynk, selen i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe oraz zadbać o odpowiednią podaż witaminy D3. Witaminy, sole mineralne i inne składniki niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i sprawności seksualnej znajdują się w produktach takich jak orzechy (zwłaszcza brazylijskie), nasiona i pestki (np. dyni czy słonecznika), oleje roślinne, produkty zbożowe z pełnego przemiału, brązowy ryż, kasze, jaja, wątróbka oraz oczywiście owoce i warzywa [3]. Aktywność fizyczna to doskonała forma relaksu i pozbycia się nadmiernego stresu, a także zadbania o prawidłową masę ciała i lepszą kondycję organizmu. Redukcja napięcia nerwowego i lepsza sprawność to ważne czynniki mające pozytywny wpływ na męską potencję, dlatego warto uwzględnić w grafiku codzienną porcję ruchu. Trening mięśni Kegla to kolejny przydatny sposób na zachowanie sprawności w sferze intymnej na długie lata. Nie jest on wymagający ani trudny – wystarczy poświęcić kilkanaście minut dziennie na naprzemienne zaciskanie i rozluźnianie mięśni dna miednicy. Da to efekty w postaci możliwości utrzymania erekcji przez dłuższy czas i opóźnienia wytrysku [4]. Naturalne środki na problemy z erekcją to także niektóre zioła (np. lubczyk), przyprawy korzenne, owoce morza i inne produkty znane jako afrodyzjaki. Zwiększają one ukrwienie narządów płciowych, co ułatwia osiągnięcie erekcji i wzmacnia doznania erotyczne.

Jakie leki na zaburzenia erekcji wybrać?

W niektórych przypadkach konieczne jest czasowe wspomaganie erekcji za pomocą leków. Zawsze należy tę kwestię skonsultować z lekarzem, który skieruje pacjenta na badania diagnostyczne, by ustalić przyczynę problemów ze wzwodem. W farmakologicznym leczeniu zaburzeń erekcji jako leki pierwszego rzutu najczęściej wybierane są preparaty z sildenafilem [5], który zawarty jest np. lekach Mensil i Mensil Max*. Sildenafil zwiększa dopływ krwi do ciał jamistych prącia, co ułatwia osiągnięcie erekcji i blokuje działanie enzymu odpowiedzialnego za ustępowanie erekcji, tym samym przyczyniając się do jej dłuższego trwania. Tabletki Mensil i Mensil Max działają już po 12 minutach, a efekt utrzymuje się nawet do 5 godzin [6]. Produkty lecznicze Mensil przeznaczone są dla mężczyzn powyżej 18. roku życia. Przed ich zastosowaniem należy dokładnie zapoznać się z ulotką informacyjną.

Przypisy:

  1. Łukasz Szczygieł, Zaburzenia sprawności seksualnej u mężczyzn, online: Praktyka lekarska, Farmakoterapia, http://www.praktyka-lekarska.pl/impotencja.pdf, data dostępu 03.03.2022.
  2. Zbigniew Lew-Starowicz, Diagnostyka różnicowa zaburzeń erekcji, Seksuologia Polska 2005, 3, 2, 60–63.
  3. Barbara Michalik. Cholina i inozytol. „Żyjmy Dłużej”. 5/2000, maj 2000.
  4. Violetta Skrzypulec-Plinta, Jak przedłużyć czas stosunku u mężczyzny, https://www.mp.pl/pacjent/seksuologia/lekarze-odpowiadaja-na-pytania/112965,jak-przedluzyc-czas-stosunku-u-mezczyzn, data dostępu 01.03.2022.
  5. Zbigniew Lew-Starowicz, Inhibitory fosfodiesterazy typu 5 – podobieństwa i różnice. Seksuologia Polska 2003; 1(2): 79-82.
  6. Na podstawie Charakterystyk Produktów Leczniczych Mensil i Mensil Max.

* Mensil oraz Mensil Max zawierają substancję czynną – syldenafil, który należy do leków z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Lek działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Syldenafil pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego.
Leki Mensil i Mensil Max są stosowane w leczeniu zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn, definiowanych jako niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

MENSIL, 25 mg, tabletki do rozgryzania i żucia. Skład: Jedna tabletka zawiera 25 mg syldenafilu w postaci cytrynianu. 

MENSIL MAX, 50 mg, tabletki do rozgryzania i żucia. Skład: Jedna tabletka zawiera 50 mg syldenafilu w postaci cytrynianu. 

Postać farmaceutyczna: Tabletki do rozgryzania i żucia. Wskazania do stosowania: Produkty lecznicze MENSIL i MENSIL MAX są wskazane do stosowania u dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji, czyli niezdolnością uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego. W celu skutecznego działania produktów leczniczych Mensil i Mensil Max niezbędna jest stymulacja seksualna. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ze względu na wpływ syldenafilu na przemiany metaboliczne, w których biorą udział tlenek azotu i cykliczny guanozynomonofosforan (cGMP), nasila on hipotensyjne działanie azotanów. Przeciwwskazane jest zatem równoczesne stosowanie syldenafilu z lekami uwalniającymi tlenek azotu (takimi jak azotyn amylu) lub azotanami w jakiejkolwiek postaci. Jednoczesne stosowanie inhibitorów PDE5, w tym syldenafilu, i leków pobudzających cyklazę guanylową, takich jak riocyguat, jest przeciwwskazane, ponieważ może prowadzić do objawowego niedociśnienia tętniczego. Produktów leczniczych przeznaczonych do leczenia zaburzeń erekcji, w tym syldenafilu nie należy stosować u mężczyzn, u których aktywność seksualna nie jest wskazana (np. pacjenci z ciężkimi schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, takimi jak niestabilna dławica piersiowa lub ciężka niewydolność serca). Produkty lecznicze Mensil i Mensil Max są przeciwwskazane u pacjentów, którzy utracili wzrok w jednym oku w wyniku niezwiązanej z zapaleniem tętnic przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego (ang. non-arteric anterior ischemic optic neuropaty, NAION), niezależnie od tego, czy miało to związek, czy nie miało związku z wcześniejszą ekspozycją na inhibitor PDE5. Nie badano bezpieczeństwa stosowania syldenafilu w następujących grupach pacjentów: pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, hipotonią (ciśnienie krwi <90/50 mm Hg), po niedawno przebytym udarze lub zawale serca oraz ze stwierdzonymi dziedzicznymi zmianami degeneracyjnymi siatkówki, takimi jak retinitis pigmentosa (niewielka część tych pacjentów ma genetycznie uwarunkowane nieprawidłowości fosfodiesterazy siatkówki). Stosowanie syldenafilu u tych pacjentów jest przeciwwskazane. Podmiot odpowiedzialny: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A. 51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242 E. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z zatwierdzoną charakterystyką preparatu. Dalsze informacje dostępne na życzenie. 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

- Advertisment -

Przeczytaj róznież

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego, czy wtórnego? Które mieszkanie warto wybrać?

Czy lepiej kupić mieszkanie na rynku wtórnym, czy pierwotnym To jedno z najczęstszych pytań zadawanie przez osoby poszukujące nowego domu. Zarówno nowe, jak i...

Zalety życia na Jana Kazimierza – co oferują nowe mieszkania w tej okolicy?

Centrum Woli to okolica uznawana przez wielu za jedną z najlepszych do zamieszkania. Można liczyć tutaj na wiele nowoczesnych udogodnień, dużo zieleni i bliski dojazd do...

Odkryj atrakcje sportowe w Poznaniu

Stolica Wielkopolski to miasto o bogatej historii i kulturze, które zaskakuje również różnorodnością atrakcji dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Niezależnie od tego, czy jesteś...

Potrzebujesz wsparcia w odchudzaniu? Sprawdź suplementy diety wspomagające odchudzanie

W dzisiejszych czasach, gdy tempo życia staje się coraz szybsze, wiele osób boryka się z problemem nadwagi i otyłości. Właściwe odżywianie i aktywność fizyczna...

Opony nowe czy używane? Podpowiadamy!

Wybór między nowymi a używanymi oponami to dylemat, który ma wielu kierowców podczas planowania wymiany ogumienia w swoim pojeździe. Każda opcja ma swoje zalety...

Na co zwrócić uwagę, wybierając lawetę samochodową?

Prowadzisz działalność związaną z przewożeniem uszkodzonych aut? Poszukujesz sprawdzonego sprzętu, który pozwoli Ci legalnie transportować rozmaite modele samochodów? Bezpieczny załadunek pojazdów i maszyn wymaga...