Orzechy sycą i pomagają w odchudzaniu. Jeżeli zamierzasz stracić choć trochę na wadze pamiętaj o ich zagryzaniu i chrupaniu. Smacznego!
Do dziś orzechy uchodzą za symbol szczęścia i mądrości. Były przysmakiem mędrców i intelektualistów. Nie bez powodu podczas wielu świąt i rodzinnych spotkań zawsze gościły one na stołach. Ponadto, co najważniejsze, są bogate w minerały i witaminy.
Co prawda mają dużo tłuszczu i kalorii, ale są one korzystne dla zdrowia.
Trzeba pamiętać, że wszelkie rodzaje orzechów są niezastąpionym źródłem cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych, regulujących metabolizm i zapobiegające odkładaniu się tłuszczów. Wystarczy kilka sztuk dziennie aby dostarczyć organizmowi niezbędną dawkę tych związków.
Orzechy i witaminy
Orzechy szczególnie obfite są w witaminę E, która wzmacnia włosy i paznokcie, przyczynia się do poprawy wyglądu skóry oraz ułatwia uzyskanie smukłej talii. Znane i cenione orzechy laskowe mogą mieć wpływ na obniżenie poziom cukru we krwi. Ponadto pozytywnie wpływają na pamięć oraz koncentrację. Do tego mają również działanie antydepresyjne. Osoby mające skłonność do melancholii i smutku powinny koniecznie jeść orzechy każdego dnia.
Dieta
Nie ma wątpliwości, że orzechy muszą być stałym składnikiem dobrze zbilansowanej diety. Chociaż zawierają dość sporo kalorii, to jednak nie są one tak tuczące jak słodycze czy fastfoody. Ten rodzaj tłuszczu nasyconego jest po prostu niezbędny dla zdrowia. Wybór tej zdrowej przekąski jest naprawdę ogromy: od orzechów laskowych po pistacje, fistaszki, różne gatunki nerkowców, migdałów i kasztanów jadalnych. Orzechy są nie tylko bardzo smaczne, ale także bardzo wspomagają pracę naszego układu pokarmowego.
Dobre samopoczucie
Gryzienie orzechów daje więc nie tylko zdrowie, ale bardzo pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Orzechy są paliwem dla naszego mózgu, dzięki czemu są najlepszym wyborem na przekąskę podczas nauki. Naprawdę dużo lepszy niż napoje energetyczne. Okazuje się, ze już tylko siedem orzechów włoskich dziennie pozwala nam czuć się lepiej i dać organizmowi dawkę niezbędnych składników.