Orzechy do zgryzienia. Na zdrowie!

Orzechy sycą i pomagają w odchudzaniu. Jeżeli zamierzasz stracić choć trochę na wadze pamiętaj o zagryzaniu i chrupaniu. Smacznego!

Do dziś orzechy uchodzą za symbol szczęścia i mądrości. Były przysmakiem mędrców i intelektualistów. Nie bez powodu podczas wielu świąt i rodzinnych spotkań zawsze gościły one na stołach. Ponadto, co najważniejsze, są bogate w minerały i witaminy.
Co prawda mają dużo tłuszczu i kalorii, ale są to korzystne dla zdrowia.

Trzeba pamiętać, że wszelkie rodzaje orzechów są niezastąpionym źródłem cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych, regulujących metabolizm i zapobiegające odkładaniu się tłuszczów. Wystarczy kilka orzechów dziennie aby dostarczyć organizmowi niezbędną dawkę kwasów. Wśród tych enzymów warto zwrócić uwagę na zdrowy kwas alfa-linolowy, tak niezbędny dla zdrowej diety.

Orzechy i witaminy

Orzechy szczególnie obfite są w witaminę E, która wzmacnia włosy i paznokcie, przyczynia się do poprawy wyglądu skóry oraz ułatwia uzyskanie smukłej talii. Znane i cenione orzechy laskowe mocno obniżają poziom cukru we krwi. Ponadto pozytywnie wpływają one na pamięć oraz koncentrację. Do tego mają również działanie antydepresyjne. Osoby mające skłonność do melancholii i smutku powinny koniecznie jeść orzechy każdego dnia.

Dieta

Nie ma wątpliwości, że orzechy muszą być stałym składnikiem dobrze dobranej diety. Chociaż zawierają dość sporo kalorii, to jednak nie działają tak tucząco jak słodycze czy fastfoody. Ten tłuszcz nasycony jest po prostu zdrowy. Wybór tej zdrowej przekąski jest naprawdę ogromy: od orzechów laskowych po orzechy pistacji do orzechów ziemnych,  gatunki nerkowców, migdałów i kasztanów jadalnych. Orzechy są nie tylko bardzo smaczne, ale także bardzo wspomagają nasz układ pokarmowy.

Dobre samopoczucie

Gryzienie orzechów daje więc nie tylko zdrowie, ale bardzo pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Orzechy wpływają na nasz mózg, dzięki czemu są najlepszym wyborem na posiłek do nauki. Naprawdę dużo lepszy niż izotoniczne napoje. Okazuje się, ze już tylko siedem orzechów włoskich dziennie pozwala nam czuć się lepiej i dać organizmowi niezbędnych składników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *