Święta na filmowo, nadrabiamy zaległości

W Święta mamy dużo czasu na nadrabianie filmowych zaległości, ale także kina i stacje telewizyjne podają ciekawe propozycje. Jakie są najlepsze, klimatyczne filmy na czas świątecznego leniuchowania?

Moja znajoma zwykła zaczynać przygotowania do świąt od oglądania „To właśnie miłość” (Love Actually). To jej tradycja. W sumie nie można się dziwić bo to chyba jedna z najpopularniejszych komedii romantycznych ze świętami w tle. Oczywiście jest jeszcze „Kevin sam w domu”, ale to widział już chyba każdy i naprawdę nie jest to najciekawsza oferta.

 Nowości i to klasycznych możemy za to spodziewać się w kinie

Chyba wszyscy wiedzą o około świątecznej premierze kolejnej części „Gwiezdnych Wojen”. Propozycja jest skierowana nie tylko do fanów serii, bo na film śmiało można się wybrać całą rodziną, nawet z tymi którzy zazwyczaj nie oglądają tego typu dzieł.  Przez ostatnie 3 lata 26.12 był dniem premiery kolejnych części „Hobbita”, tym razem ekranizację powieści Tolkiena będzie można zobaczyć w telewizji. Poza filmowym si-fi w kinach od 25 grudnia również typowe filmy familijne. Warto zobaczyć drugą część „Sebastiana i Belli”. Miłośnicy dokumentów koniecznie powinni wybrać się na film „Nasze jutro”, który przygotowali twórcy nagradzanej „Samsary”.

Warto też pomyśleć o kolekcjach na DVD oraz nowościach na platformach VOD. Jest w czym wybierać – już teraz do wypożyczalni trafiły przeboje z października i września. Jeśli myślimy, aby zobaczyć coś czego już nie wyświetlają w kinach – to najlepszy moment. Dużą ofertę nowych propozycji znajdziemy z pewnością w player.pl czy na netfix.pl.

Wracają jeszcze do klasyki, od której zaczynaliśmy, może warto przypomnieć sobie (albo obejrzeć, jak ktoś wciąż nie widział) takie świąteczne perełki jak: „Grinch: Świąt nie będzie”; „W krzywym zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju”, „Holiday”, „Czarne święta”, „Cztery Gwiazdki” czy polska produkcja „Listy do M.”

Jeżeli nam się znudzi oferta w kolorowym ekranie naszego domowego kina, to zawsze zostanie nam wyjście na spacer czy na pasterkę, będzie to miało z pewnością pozytywny wpływ na nasz wygląd.

image sources

  • święta film: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *