fbpx asd
poniedziałek, 14 października, 2024
REKLAMA
  • Usługi remontowe: Łazienka Kuchnia Poddasze
Strona głównaZDROWIEJak skompletować apteczkę na wakacje?

Jak skompletować apteczkę na wakacje?

-

Każdy ma domową apteczkę, w której trzyma wodę utlenioną, paczkę plastrów, bandaże czy tabletki przeciwbólowe. Wyjeżdżając na wakacje, także trzeba ze sobą zabrać choć miniaturową wersję apteczki, którą trzymamy w domu.

Co prawda w każdym mieście są apteki, w których kupimy potrzebne przybory do opatrzenia skaleczenia czy na przeziębienie. Natomiast jeśli wyjeżdżamy za granicę, możemy się spotkać z bardzo wysokimi cenami takich produktów. Lepiej więc zabrać potrzebne rzeczy z domu.

Powstaje jednak pytanie, co powinno się w takiej podręcznej apteczce znaleźć?

Leki na receptę, które przepisał nam lekarz

W żadnym kraju nie kupimy w aptece leków na receptę, jeśli nie będziemy mieć jej przy sobie. Dlatego jeżeli chorujemy przewlekle i musimy przyjmować leki wydawane z przepisu lekarza, to zawsze trzeba je zabrać ze sobą w odpowiedniej ilości, aby wystarczyły na cały pobyt.

Warto wziąć też dodatkową porcję leków na jeszcze jeden dzień, w razie gdyby z jakiegoś powodu powrót z wakacji się opóźnił.

Przydatne leki podczas podróży samochodem

Niestety wiele osób ma chorobę lokomocyjną. Jednak bywa też tak, że kiedy osoba, która przez długi czas sama była kierowcą, zasiada w roli pasażera, to nagle zaczyna się źle czuć i ma nawet objawy choroby lokomocyjnej. Zatem wiedząc o pasażerze z takimi dolegliwościami, jak i prewencyjnie, w razie gdyby choroba lokomocyjna dopadła kogoś nagle, warto mieć ze sobą leki łagodzące jej objawy.

W aucie obowiązkowo musi też być apteczka. Przed wyjazdem na wakacje warto sprawdzić dwie rzeczy: jej ważność i zawartość. Jeśli kupimy najtańszą apteczkę, może się okazać, że praktycznie nic w niej nie ma i rzeczy takie jak woda utleniona, gaza, gumowe rękawiczki czy plastry trzeba dołożyć samemu.

Apteczka pierwszej pomocy w wersji podróżnej

Najczęściej podczas urlopu towarzyszą nam dolegliwości ze strony układu trawiennego. Wystarczy zjeść coś, do czego nasz żołądek nie jest przyzwyczajony, aby pojawił się ból brzucha. Wiele osób niestety może mieć też objawy zatrucia pokarmowego.

Warto więc mieć w swojej apteczce środek stosowany w leczeniu biegunek, choćby węgiel leczniczy. Ważne są także produkty nawadniające oraz probiotyki, które wspierają działanie flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym.

Z drugiej zaś strony są również osoby, które podczas podróży cierpią na zaparcia. Dla nich też warto mieć choć jeden środek pomocny przy tym wstydliwym problemie.

Zawsze warto włożyć do apteczki leki przeciwbólowe, które mają ogólne zastosowanie oraz leki przeciwgorączkowe. Można wziąć tylko jeden produkt, jakim jest ibuprofen, który działa i przeciwbólowo, i przeciwzapalnie oraz łagodzi gorączkę. Nawet w wakacje może się zdarzyć złapać anginę. Warto więc mieć ze sobą tabletki na ból gardła, znieczulające i odkażające jamę ustną.

Często, gdy pogoda jest ładna i cały dzień spędzamy na słońcu, na skórze mogą się pojawić oparzenia. Zaczyna się niewinnie od miejscowego zaczerwienienia , lecz może skończyć się nawet na wodnych bąblach. Jeżeli planujemy opalanie koniecznie trzeba mieć ze sobą środek z dekspantenolem, który regeneruje skórę, ale też ją nawilża.

Obojętnie, czy wybieramy się na city break, czy na trekking w górach, warto wziąć ze sobą spray na owady oraz środek łagodzący ich ukąszenia. Opcjonalnie można też wybrać spray chłodzący, który pomocny jest np. przy skręceniu kostki oraz działa przeciwbólowo.

Natasza Miszczuk
Copywriter z wyboru, ekonomista z wykształcenia. Autorka dwóch blogów – jakdojadedo.info i nokosmetykach.pl. Amatorka spędzania czasu w pociągach donikąd i zwiedzania zza szyby. Zapalona fanka sportów motocyklowych i zimowych. O najnowszych kosmetykach wie wszystko, a finanse, które trzeba na nie wydać, nie mają dla niej tajemnic.
REKLAMA

Przeczytaj róznież

Zasady księgowości dla spółdzielni: przewodnik

Spółdzielnie mieszkaniowe to podmioty, które zostały utworzone, aby zaspokajać potrzeby lokalowe osób fizycznych. Założenie i prowadzenie rachunkowości takich instytucji wymaga fachowej wiedzy, popartej wieloletnim...

Sprzedaż mieszkania – o czym pamiętać?

Sprzedaż mieszkania wiąże się z licznymi formalnościami. Jeśli zapomnimy o którejś z nich, może się to skończyć problemami w spieniężeniu nieruchomości lub nawet narazić...

Aktywny rodzic – nowe świadczenia dla rodzin z dziećmi do lat 3

„Aktywny rodzic” to nowy program Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej skierowany do rodziców dziecka od 12. do 35. miesiąca życia. Jego założeniem jest wsparcie...

Pakowanie bagażu dla niemowlaka na wyjazd zagraniczny – co zabrać?

Pierwszy wyjazd za granicę z niemowlakiem wymaga starannego przygotowania. Dzięki temu unikniemy zbędnego stresu, a dziecko będzie się czuło komfortowo. Pakując bagaż dziecka, powinniśmy pamiętać...

Wymiana oleju silnikowego – co warto wiedzieć?

Smarowanie silnika jest ważne, a im nowsza konstrukcja, tym bardziej jest on narażony na uszkodzenia związane z nieprzestrzeganiem określonych interwałów wymiany oleju silnikowego. Oprócz częstotliwości...

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego, czy wtórnego? Które mieszkanie warto wybrać?

Czy lepiej kupić mieszkanie na rynku wtórnym, czy pierwotnym To jedno z najczęstszych pytań zadawanie przez osoby poszukujące nowego domu. Zarówno nowe, jak i...