fbpx
poniedziałek, 11 marca, 2024
  • Usługi remontowe: Łazienka Kuchnia Poddasze
Strona głównaDOMPrzymusowa kwarantanna – co możesz robić w domu?

Przymusowa kwarantanna – co możesz robić w domu?

-

W obecnych czasach można bardzo łatwo trafić na przymusową kwarantannę w domu. Kontakt z osobą zarażoną, a nawet podejrzane objawy chorobowe to główne przesłanki do zamknięcia w czterech ścianach. Zwykle jest to sytuacja zaskakująca i jedyne, co zdążymy zrobić, to zakupy spożywcze, aby przesiedzieć te kilkanaście dni w domu. Nawet jeśli planujemy tylko odpocząć, może nam się szybko znudzić taki stan rzeczy. I co wtedy?

Czytanie, oglądanie i granie

Sporo osób zakłada, że wolny czas wykorzysta na czytanie nowych książek. Z powodzeniem można zamówić e-booka czy zabrać się w końcu za nowości wydawnicze, które leżą na stosie i czekają na odpowiedni moment. Dobra książka może wciągnąć nawet na kilka godzin, a jeśli mamy ich cały stos, można nawet czytać jedną na dzień. Dla osób, które to prawdziwie kochają, jest to najlepsze zajęcie. Jednak co zrobić, gdy już po drugiej książce nam się znudziło?

Zostaje oglądanie seriali. Niestety produkcje puszczane w telewizji mogą być kiepskie, stare lub emitowane o dziwnych godzinach. Dobrze jest wykorzystać platformy streamingowe. Wiele z nich oferuje pierwsze 7, a nawet 30 dni za darmo. A później cena nadal jest przystępna i z powodzeniem może konkurować z telewizją cyfrową. Co warto obejrzeć? To zależy od gustu każdej osoby. Najszerszą ofertę mają Netflix, Amazon Prime i HBO. Jeśli zależy nam na ogromnym wyborze, pierwsza platforma zapewni nam produkcje nie tylko polskie, brytyjskie, amerykańskie, ale japońskie, tajwańskie czy koreańskie. Amazon skupia się bardziej na produkcjach anglojęzycznych, ale można na nim znaleźć wiele bajek dla dzieci i anime dla dorosłych. Z kolei HBO ma bardzo atrakcyjną ofertę seriali, miniserial i filmów, które wyróżniają się fabułą, a niektóre z nich są oparte na faktach, jak choćby polecany „Czarnobyl”.

Jednak nawet oglądanie seriali i czytanie książek może nam się znudzić. Zawsze zostają gry planszowe. Jeśli w domu utknęło kilka osób, jest to okazja do spędzenia razem czasu. Wciąż popularne jest choćby Monopoly. Super modne stało się UNO. Tradycyjne gry karciane też mogą się świetnie sprawdzić do zajęcia czasu.

Od marca tego roku bardzo mocno wzrosło też zainteresowanie puzzlami. Ułożenie paczki 1000 puzzli może zająć wiele godzin. Choć trzeba mieć do tego specjalną matę lub chociaż miejsce na podłodze czy stole, to wciąż jest to świetna zabawa. Układać puzzle można samemu, ale i z rodziną.

Sprzątanie i gotowanie

Nie da się ukryć, że przebywając non stop w mieszkaniu, mamy w nim większy bałagan. Posprzątanie codziennego chaosu zajmie nam chwilę. Kiedy mamy wolne kilka dni i musimy znaleźć sobie zajęcie, można po prostu postawić na gruntowne porządki. Jest to dobry moment, aby przyjrzeć się swojej szafie i zrewidować, co tak naprawdę nosimy, a co jest za małe, zbyt duże, niemodne, albo nigdy tego nie ubraliśmy od dnia zakupu. Rzeczy w świetnym stanie można odłożyć na sprzedaż.

Także na półkach z pamiątkami, bibelotami, książkami, a nawet albumami fotograficznymi warto co jakiś czas zrobić porządki. Można poustawiać od nowa zdjęcia i wyeksponować ulubione. Książki możemy poustawiać kolorystycznie albo według autora czy ich wielkości. A nawet, jeśli mamy jakieś pozycje, których nie czytaliśmy albo zrobiliśmy to raz i do nich już nie wrócimy, także można odłożyć je na sprzedaż. Przy okazji możemy też pozbyć się przedmiotów, z których nie korzystamy, a po prostu leżą w domu. Tak zwane kurzołapy mogą mieć wartość sentymentalną, a nawet stać w jednym miejscu od lat. Gdy nie jest to pamiątka, a dekoracja nam się już nawet nie podoba, zdecydowanie jest to czas się z nią rozstać.

A co z gotowaniem? Gotowanie prostych posiłków jest umiejętnością każdego. Mając dużo wolnego czasu, mamy okazję podnieść swoje zdolności kulinarne na wyższy poziom. Potrzebne składniki zamówimy ze sklepów z dostawą do domu, więc możemy od razu zamówić wszystkie produkty z listy i cieszyć się nowym pomysłem na pyszny obiad, który zrealizujemy sami. Także pieczenie ciast wymaga wprawy, a więc można próbować swoich sił w wolnym czasie. Nawet gdy kilka pierwszych biszkoptów nam nie wyjdzie, mamy przecież czas praktykować.

Natasza Miszczuk
Copywriter z wyboru, ekonomista z wykształcenia. Autorka dwóch blogów – jakdojadedo.info i nokosmetykach.pl. Amatorka spędzania czasu w pociągach donikąd i zwiedzania zza szyby. Zapalona fanka sportów motocyklowych i zimowych. O najnowszych kosmetykach wie wszystko, a finanse, które trzeba na nie wydać, nie mają dla niej tajemnic.
- Advertisment -

Przeczytaj róznież

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego, czy wtórnego? Które mieszkanie warto wybrać?

Czy lepiej kupić mieszkanie na rynku wtórnym, czy pierwotnym To jedno z najczęstszych pytań zadawanie przez osoby poszukujące nowego domu. Zarówno nowe, jak i...

Zalety życia na Jana Kazimierza – co oferują nowe mieszkania w tej okolicy?

Centrum Woli to okolica uznawana przez wielu za jedną z najlepszych do zamieszkania. Można liczyć tutaj na wiele nowoczesnych udogodnień, dużo zieleni i bliski dojazd do...

Odkryj atrakcje sportowe w Poznaniu

Stolica Wielkopolski to miasto o bogatej historii i kulturze, które zaskakuje również różnorodnością atrakcji dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Niezależnie od tego, czy jesteś...

Potrzebujesz wsparcia w odchudzaniu? Sprawdź suplementy diety wspomagające odchudzanie

W dzisiejszych czasach, gdy tempo życia staje się coraz szybsze, wiele osób boryka się z problemem nadwagi i otyłości. Właściwe odżywianie i aktywność fizyczna...

Opony nowe czy używane? Podpowiadamy!

Wybór między nowymi a używanymi oponami to dylemat, który ma wielu kierowców podczas planowania wymiany ogumienia w swoim pojeździe. Każda opcja ma swoje zalety...

Na co zwrócić uwagę, wybierając lawetę samochodową?

Prowadzisz działalność związaną z przewożeniem uszkodzonych aut? Poszukujesz sprawdzonego sprzętu, który pozwoli Ci legalnie transportować rozmaite modele samochodów? Bezpieczny załadunek pojazdów i maszyn wymaga...