fbpx
środa, 15 czerwca, 2022
  • Usługi remontowe: Łazienka Kuchnia Poddasze
Strona głównaROZRYWKAJak działa Twitter i dlaczego tam warto szukać informacji?

Jak działa Twitter i dlaczego tam warto szukać informacji?

-

Twitter to jedno z social mediów, które w Polsce jest dość często używane, ale nie jest dla wszystkich. Dużo osób uważa, że udzielają się na nim tylko politycy i firmy. Co jest nieprawdą. Tak naprawdę najwięcej osób siedzących na Twitterze to nastolatki i młodzi dorośli. Oczywiście są też politycy, a nawet przedstawiciele firm, czy osoby ze starszego pokolenia, które chcą złapać co się dzieje. A co na Twitterze się dzieje?

Po co Ci konto na Twitterze?

Żeby zdobywać informacje. Jednak najpierw musimy je założyć co jest super proste. Kiedy się jednak zalogujemy możemy zobaczyć, że coś jest nie tak. Gdzie miejsce na albumy na zdjęcia? Jak zaprosić znajomych? Dodać status? A może brakuje ci relacji? Po zalogowaniu zobaczymy tablicę, na której pojawiać się będą krótkie wiadomości tekstowe, nie raz opatrzone zdjęciem lub filmikiem.

I to jest całe piękno Twittera. Proste wiadomości, które można szybko przekazać. Nazywa się je tweetami. Można na nie odpowiadać u innych użytkowników lub do nich pisać po oznaczeniu ich nazwy. Oczywiście musimy ją znać. Ale twitterowe znajomości zawiera się szybko.

Całym sensem posiadania Twittera jest kontaktowanie się z grupą społeczną, która do nas pasuje. Mogą to być fani tego samego artysty, miłośnicy tego samego filmu albo osoby, które interesują się wszystkim i chcą nawiązywać znajomości.

Przejdźmy teraz do informacji. Skoro każdy może tweetować co chce (oprócz materiałów 18+), to pojawia się tu wiele informacji. Może to być przepis na super zupę, informacja o przecenach w sklepie, a nawet recenzja. Jednak kiedy wejdziemy w popularne hasztagi zobaczymy, że informacji jest o wiele więcej niż nam się wydaje.

Choćby śledzenie hasztagu o aktualnej sytuacji w kraju pokazuje, jak niewiele duże media i telewizja mówią, w porównaniu do wiedzy ogółu. Tu wypowie się lekarz ze znanego szpitala, tam pacjent podzieli się swoją historią. A wszystkie informacje razem dają nam prawdziwy obraz sytuacji, ponieważ dzielą się nimi zwykli ludzie z całego świat.

To z Twittera dowiedzieliśmy się, że Katedra Notre Dame się pali. Również z niego dowiedzieliśmy się o sytuacji na Syberii i pożarach w Australii. Także tu przekazywane są najnowsze informacje o nowych zarażeniach koronawirusem na całym świecie. A podawane są szybciej niż robią to mass media i telewizja.

Nie musisz wchodzić w interakcje z innymi użytkownikami, ale musisz mieć konto, aby mieć dostęp do wiarygodnych informacji. Oczywiście tutaj też pojawiają się spekulacje, plotki czy historie wyssane z palca. Jednak dowiesz się tu rzeczy, o których nie przeczytasz w gazetach bezpośrednio od źródła.

Twitter królestwo fandomów i artystów

Na Twitterze pojawiają się też społeczności fanowskie skupione wokół jednego artysty. Nazywa się je fandomami. Można bardzo szybko zobaczyć wiele osób, które mają konta na Twitterze tylko po to, aby czytać informacje o tym, gdzie był dany artysta, zobaczyć zdjęcia z najnowszej sesji zdjęciowej, a nawet dowiedzieć się, kiedy i gdzie będzie trasa koncertowa.

Takie informacje najpierw trafiają na Twittera, a dopiero potem na Facebooka czy do mediów. Dlatego też osoby, które są oddane jakimś artystom bardzo chętnie przesiadują na Twitterze, aby zawsze mieć najświeższe informacje. Oczywiście przy okazji można poznać osoby, o takich samych zainteresowaniach, a nawet wybrać się razem na koncert.

Nie da się jednak zaprzeczyć, że w jakimkolwiek celu byśmy nie korzystali, to Twitter zawsze będzie dla nas cennym źródłem informacji, których często nie znajdziemy nigdzie indziej.

Natasza Miszczuk
Copywriter z wyboru, ekonomista z wykształcenia. Autorka dwóch blogów – jakdojadedo.info i nokosmetykach.pl. Amatorka spędzania czasu w pociągach donikąd i zwiedzania zza szyby. Zapalona fanka sportów motocyklowych i zimowych. O najnowszych kosmetykach wie wszystko, a finanse, które trzeba na nie wydać, nie mają dla niej tajemnic.
- Advertisment -

Przeczytaj róznież

Sprzedaż używanych rzeczy w sieci a podatek – kiedy trzeba go zapłacić?

Wiosenne porządki to dobra okazja, aby trochę zarobić. W jaki sposób? Sprzedawanie używanych ubrań, torebek, sprzętów elektronicznych czy książek jest bardzo proste. Wystarczy założyć...

Inwestycje społecznościowe – forma inwestycji czy metoda oszustwa?

Nie ma osoby, która by nie chciała zarabiać w sposób pasywny. Raz inwestujemy środki, a potem przez wiele lat czerpiemy z tego zysk. Sporo...

Typy i podtypy cery – jak je rozpoznać?

Jeszcze do niedawna mówiliśmy o tym, że mamy cztery typy cery: suchą, normalną, mieszaną i tłustą. Jednak teraz wiemy o wiele więcej i możemy...

Czy równowaga PEH to nowy trend w pielęgnacji włosów?

Piękne włosy to zadbane włosy. Można używać wielu różnych produktów do dbania o ich kondycję i wciąż nie widzieć efektów. Ale też są osoby,...

Znowu możemy podróżować bez ograniczeń. Gdzie się wybrać na wakacje w 2022?

Coraz więcej krajów znosi pandemiczne restrykcje. Oznacza to coraz większą swobodę podróżowania i możliwość zaplanowania wymarzonych wakacji, nawet na drugim końcu świata. Planując wczasy...

Jak przygotować auto, aby przeszło przegląd techniczny?

Choć przegląd techniczny jest w Polsce obowiązkowy, to wciąż wielu kierowców wybiera się na kontrolę niechętnie. Dlaczego tak się dzieje? Po prostu po polskich...