fbpx

Jak działa Twitter i dlaczego tam warto szukać informacji?

co to jest Twitter

Posted On 18 czerwca 2020

Twitter to jedno z social mediów, które w Polsce jest dość często używane, ale nie jest dla wszystkich. Dużo osób uważa, że udzielają się na nim tylko politycy i firmy. Co jest nieprawdą. Tak naprawdę najwięcej osób siedzących na Twitterze to nastolatki i młodzi dorośli. Oczywiście są też politycy, a nawet przedstawiciele firm, czy osoby ze starszego pokolenia, które chcą złapać co się dzieje. A co na Twitterze się dzieje?

Po co Ci konto na Twitterze?

Żeby zdobywać informacje. Jednak najpierw musimy je założyć co jest super proste. Kiedy się jednak zalogujemy możemy zobaczyć, że coś jest nie tak. Gdzie miejsce na albumy na zdjęcia? Jak zaprosić znajomych? Dodać status? A może brakuje ci relacji? Po zalogowaniu zobaczymy tablicę, na której pojawiać się będą krótkie wiadomości tekstowe, nie raz opatrzone zdjęciem lub filmikiem.

I to jest całe piękno Twittera. Proste wiadomości, które można szybko przekazać. Nazywa się je tweetami. Można na nie odpowiadać u innych użytkowników lub do nich pisać po oznaczeniu ich nazwy. Oczywiście musimy ją znać. Ale twitterowe znajomości zawiera się szybko.

Całym sensem posiadania Twittera jest kontaktowanie się z grupą społeczną, która do nas pasuje. Mogą to być fani tego samego artysty, miłośnicy tego samego filmu albo osoby, które interesują się wszystkim i chcą nawiązywać znajomości.

Przejdźmy teraz do informacji. Skoro każdy może tweetować co chce (oprócz materiałów 18+), to pojawia się tu wiele informacji. Może to być przepis na super zupę, informacja o przecenach w sklepie, a nawet recenzja. Jednak kiedy wejdziemy w popularne hasztagi zobaczymy, że informacji jest o wiele więcej niż nam się wydaje.

Choćby śledzenie hasztagu o aktualnej sytuacji w kraju pokazuje, jak niewiele duże media i telewizja mówią, w porównaniu do wiedzy ogółu. Tu wypowie się lekarz ze znanego szpitala, tam pacjent podzieli się swoją historią. A wszystkie informacje razem dają nam prawdziwy obraz sytuacji, ponieważ dzielą się nimi zwykli ludzie z całego świat.

To z Twittera dowiedzieliśmy się, że Katedra Notre Dame się pali. Również z niego dowiedzieliśmy się o sytuacji na Syberii i pożarach w Australii. Także tu przekazywane są najnowsze informacje o nowych zarażeniach koronawirusem na całym świecie. A podawane są szybciej niż robią to mass media i telewizja.

Nie musisz wchodzić w interakcje z innymi użytkownikami, ale musisz mieć konto, aby mieć dostęp do wiarygodnych informacji. Oczywiście tutaj też pojawiają się spekulacje, plotki czy historie wyssane z palca. Jednak dowiesz się tu rzeczy, o których nie przeczytasz w gazetach bezpośrednio od źródła.

Twitter królestwo fandomów i artystów

Na Twitterze pojawiają się też społeczności fanowskie skupione wokół jednego artysty. Nazywa się je fandomami. Można bardzo szybko zobaczyć wiele osób, które mają konta na Twitterze tylko po to, aby czytać informacje o tym, gdzie był dany artysta, zobaczyć zdjęcia z najnowszej sesji zdjęciowej, a nawet dowiedzieć się, kiedy i gdzie będzie trasa koncertowa.

Takie informacje najpierw trafiają na Twittera, a dopiero potem na Facebooka czy do mediów. Dlatego też osoby, które są oddane jakimś artystom bardzo chętnie przesiadują na Twitterze, aby zawsze mieć najświeższe informacje. Oczywiście przy okazji można poznać osoby, o takich samych zainteresowaniach, a nawet wybrać się razem na koncert.

Nie da się jednak zaprzeczyć, że w jakimkolwiek celu byśmy nie korzystali, to Twitter zawsze będzie dla nas cennym źródłem informacji, których często nie znajdziemy nigdzie indziej.

Natasza Miszczuk

Written by Natasza Miszczuk

Copywriter z wyboru, ekonomista z wykształcenia. Autorka dwóch blogów – jakdojadedo.info i nokosmetykach.pl. Amatorka spędzania czasu w pociągach donikąd i zwiedzania zza szyby. Zapalona fanka sportów motocyklowych i zimowych. O najnowszych kosmetykach wie wszystko, a finanse, które trzeba na nie wydać, nie mają dla niej tajemnic.

Related Posts

Instagram – najpopularniejsze konta, które śledzą miliony

Instagram – najpopularniejsze konta, które śledzą miliony

Nie da się ukryć, że Instagram jest jednym z najpopularniejszych mediów społecznościowych. Łatwo można z niego korzystać, a kontent, który dostajemy, jest ciekawy. Kto nie lubi oglądać ładnych zdjęć? Jednakże Instagram to nie tylko same zdjęcia. Pod nimi można bowiem...

Filmy i seriale idealne na leniwy wieczór

Filmy i seriale idealne na leniwy wieczór

Od czasu do czasu warto zrobić sobie leniwy wieczór. Wygodnie rozsiąść się na kanapie czy położyć na łóżku. A do tego włączyć film bądź serial, który chcemy obejrzeć. Żeby wygodnie nam się oglądało, dobrze zawczasu przygotować ulubione przekąski i kubek herbaty albo...

Co musisz wiedzieć o k-popie?

Co musisz wiedzieć o k-popie?

Czy jest choćby jedna osoba, która nigdy nie bawiła się przy piosence Gangnam Style od PSY? Sami nawet nie jesteśmy świadomi, kiedy tak naprawdę k-pop pojawił się w Polsce. Nie jest to zjawisko jednak nowe, jak próbują sugerować media. A wręcz przeciwnie. Nie tylko...