fbpx

Trener personalny – pomysł na biznes

Wiele osób w dzisiejszych czasach decyduje się na uprawianie aktywności fizycznej. Ludzie wreszcie zdali sobie sprawę, że warto dbać o zdrowie, sylwetkę i ogólną kondycję. Często w odpowiednim i indywidualnym doborze ćwiczeń pomaga trener personalny.

Ostatnio ten zawód stał się bardzo popularny. Cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż rośnie zapotrzebowanie na takie treningi. Dlatego wiele osób związanych ze sportem decydują się na to, aby ukończyć kurs trenera osobistego.

Co powinien wiedzieć trener personalny?

Wykonywanie takiego zawodu nie wymaga ukończenia kursu lub też zdobycia specjalnego certyfikatu państwowego. Nie ma żadnych obostrzeń i kryteriów w tym względzie. Jednak warto zdać sobie sprawę z dużej odpowiedzialności jaka wiąże się z tą profesją, a nie liczyć tylko na dochodowy biznes.

Trener personalny ma za zadanie dobrać odpowiednie, bezpieczne i skuteczne ćwiczenia dla danej osoby. Muszą one uwzględniać jej doświadczenie, wiek, płeć oraz masę ciała. Ćwiczenia powinny rozwijać wszystkie partie mięśniowe. Dlatego ważne jest, aby instruktor posiadał również wiedzę na tematy związane z dietetyką oraz różnymi formami treningu funkcjonalnego, cardio, siłowego i wielu innych.

Warto więc zrobić kurs trenera osobistego, który jest płatny i pozwala na zdobycie certyfikatu uprawniającego do prowadzenia zajęć indywidualnych. Szkolenie to, jest przeprowadzane przez uprawnione instytucje i akademie. Najczęstsze wymagania to ukończenie 18 lat oraz średnie wykształcenie.

Trener personalny ma za zadanie tak układać ćwiczenia klientom, aby wpływały one na rozwój tkanki mięśniowej, poprawę kondycji i polepszenie ogólnej sprawności fizycznej. Często też, opracowuje zalecenia żywieniowe oraz układa jadłospis.

Kurs trenera osobistego daje także wiedzę na temat budowania świadomości ruchowej, zmiany nawyków żywieniowych oraz zwracanie uwagi na różne sygnały, które wysyła nam organizm. Trener personalny w swoim zakresie usług ma głównie zajęcia indywidualne, co umożliwia  korygowanie błędów na bieżąco.

Zawód trenera osobistego daje możliwość niezłego zarobku. To dobry biznes, jednak wymaga dużej wiedzy, odpowiedzialności i umiejętności dostosowania zajęć do każdego indywidualnie. Trener personalny musi być nie tylko świetnym instruktorem, ale także psychologiem i pedagogiem w jednym.

Autor: Jarosław Cieśla

image sources

  • grafika: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *