fbpx
piątek, 17 marca, 2023
  • Usługi remontowe: Łazienka Kuchnia Poddasze
Strona głównaFINANSEInwestycje społecznościowe – forma inwestycji czy metoda oszustwa?

Inwestycje społecznościowe – forma inwestycji czy metoda oszustwa?

-

Nie ma osoby, która by nie chciała zarabiać w sposób pasywny. Raz inwestujemy środki, a potem przez wiele lat czerpiemy z tego zysk. Sporo osób w ten sposób zarabia na posiadaniu nieruchomości i wynajmowaniu jej. Jednak obecnie jest bardzo wiele metod inwestycji, które nie wymagają od nas kupowania na własność nieruchomości czy ruchomości. A nawet nie potrzebujemy dużych sum, aby zacząć inwestować i otrzymywać z tego zyski. Obecnie bardzo popularne stały się inwestycje społecznościowe. Jak to wygląda i czy naprawdę można zarobić?

Czym jest inwestowanie społecznościowe?

Można rozpatrywać inwestycje społecznościowe jako wspólne inwestowanie kilku osób w jeden projektu lub też pomoc w wybraniu odpowiedniej inwestycji. Ten pierwszy przypadek następuje, gdy wspólnie z kilkoma innymi osobami dokonujemy inwestycji, z której później wspólnie, zgodnie z odpowiednim podziałem będziemy czerpać zyski.

Jednak obecnie bardziej skupiamy się na inwestowaniu społecznościowym pod kątem wymiany informacji i inwestycjach w czasie rzeczywistym, pomiędzy różnymi inwestorami. Co to znaczy? Umożliwia to inwestowanie w taki sam sposób, jak inne osoby, biorąc z nich przykład i kopiując ich kroki. Inwestorzy upubliczniają, w co mają zamiar zainwestować i tym samym pozwalają innym osobom zobaczyć, jaka transakcja może nam dać potencjalny zysk. Mówiąc w dużym uproszczeniu, jest to bazowanie na modelu inwestycyjnego innej osoby, która ma większe doświadczenie. Nie musimy dokonywać identycznej inwestycji, ale mamy taką możliwość. Z powodzeniem możemy też dokonać podobnej inwestycji lub się wstrzymać. Ma to na celu zmniejszenie ryzyka inwestycyjnego dla osób, które pierwszy raz dokonują inwestycji np. na giełdzie. W ten sposób nie trzeba się latami uczyć, jak grać na giełdzie, ale można wykorzystać doświadczenie innych osób, aby samodzielnie inwestować.

Inwestycje społecznościowe a copy trading

Wspomnieliśmy, że dzięki koncepcji inwestowania społecznościowego, możemy skopiować czyjeś kroki inwestycyjne. Copy trading jest pojęciem wąskim i oznacza po prostu połączenie portfela zwykłego inwestora z portfelem profesjonalnego gracza. Zatem osoba mniej doświadczona automatycznie będzie miała wykonane te same inwestycje, co osoba, która ma już status profesjonalisty.

Jednakże inwestycje społecznościowe są pojęciem o wiele szerszym. Mamy dostęp do wiedzy, doświadczenia i informacji podawanych przez innych inwestorów. Możemy sami przeanalizować takie informacje i wybrać, czy chcemy skopiować inwestycję, czy na podstawie udzielonych informacji wybierzemy inną formę inwestycji. Inwestorzy otwarcie omawiają różne decyzje związane z grą na giełdzie czy też innymi formami inwestycji, które w obecnej chwili mogą przynieść nam zysk.

Jak to działa w praktyce?

Trudno jest nam sobie wyobrazić, że ktoś wyda nam swój pilnie skrywany sekret dotyczący inwestowania. Zwłaszcza gdy na giełdzie, która jest bardzo ryzykowana, ale również może przynosić krocie. Interesując się inwestowaniem społecznościowym, trzeba pamiętać, że zwykle odbywa się ono za pośrednictwem przygotowanej do tego platformy internetowej. Będąc członkiem konkretnej i zidentyfikowanej społeczności, otrzymamy wszelką potrzebną przy inwestowaniu pomoc.

Można się jednak wahać czy takie wspólne inwestowanie przyniesie nam zysk. Każda inwestycja obarczona jest ryzykiem. Nawet najbardziej doświadczony gracz, może popełnić błąd. Bazując na czyichś informacjach lub kopiując jego model biznesowy, my też wtedy popełnimy błąd. Nie da się jednak ukryć, że samodzielnie rozgryzanie, jak działają inwestycje, może być o wiele trudniejsze, a co za tym idzie, będziemy musieli uczyć się na swoich błędach i tracić swoje pieniądze.

Zawsze przed podjęciem decyzji, w co zainwestować lub jaki model biznesowy warto wybrać, trzeba się dobrze zastanowić. Jest bardzo dużo form bezpiecznych inwestycji jak choćby lokaty bankowe. Gdy nie jesteśmy pewni, czy chcemy podjąć bardziej ryzykowne działania, nawet jeśli nagrodą będzie duży zysk, warto pomyśleć o innych opcjach.

Natasza Miszczuk
Copywriter z wyboru, ekonomista z wykształcenia. Autorka dwóch blogów – jakdojadedo.info i nokosmetykach.pl. Amatorka spędzania czasu w pociągach donikąd i zwiedzania zza szyby. Zapalona fanka sportów motocyklowych i zimowych. O najnowszych kosmetykach wie wszystko, a finanse, które trzeba na nie wydać, nie mają dla niej tajemnic.
- Advertisment -

Przeczytaj róznież

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie – dlaczego warto go odwiedzić ?

Mazury, spora grupa osób uważa ten rejon Polski za najładniejszy. Pomimo coraz większej popularności turystycznej i niestety coraz większej ilości turystów, Mazury starają się...

Piercing — modny dodatek szaleństwa karnawałowego.

Karnawał to czas szaleństwa, doskonałej zabawy i ekstrawagancji. To również okres, w którym Polacy chętniej bawią się modą i biżuterią. Nic w tym dziwnego,...

Fluid idealnie dopasowany – znajdź swój odcień i ciesz się piękną cerą!

Niewłaściwe dobranie fluidu do cery skutkuje „efektem maski” - twarz jest albo zbyt ciemna, albo przeciwnie - wygląda nienaturalnie blado. Dlatego niemal każda linia...

Jakie kolczyki są najlepsze do piercingu nosa

Piercing nosa to jedna z metod na wyrażenie siebie, nadania swojej twarzy charakteru czy też zmiany wizerunku. Najpopularniejsze są kolczyki do nosa umieszczane w...

Naturalne sposoby walki z zaburzeniami erekcji. O czym warto wiedzieć?

Zaburzenia erekcji nie należą wcale do rzadkości, choć wielu mężczyzn woli o nich nie mówić. Ich przyczyną może być choroba, ale także spadek nastroju...

Sprzedaż używanych rzeczy w sieci a podatek – kiedy trzeba go zapłacić?

Wiosenne porządki to dobra okazja, aby trochę zarobić. W jaki sposób? Sprzedawanie używanych ubrań, torebek, sprzętów elektronicznych czy książek jest bardzo proste. Wystarczy założyć...