fbpx

Elegantka w upał

Stara zasada elegancji mówiła, że prawdziwa dama nosi rajstopy nawet w największy upał. Jednak współcześnie zbrodnią byłoby wymaganie tego od pań, kiedy termometr wskazuje ponad 30 stopni. Oczywiście nie można też przesadzić w drugą stronę i nadmiernie odsłaniać brzucha lub dekoltu. Może jednak być elegancka i przy tym radzić sobie z upałem.

Niestety do biura w lekkiej bluzce, szortach i klapeczkach przyjść nie możesz. Na pewno byłabyś bardzo seksowna, ale jednak biuro to nie plaża. Najczęściej w każdej firmie mamy do czynienia z jakimś dress code’em, niezależnie od tego, czy jest to ministerstwo, agencja kreatywna czy biuro sprzedaży. Szczęśliwie kobiece, a zarazem profesjonalne stylizacje mogą umożliwić stworzenie idealnego wizerunku, który podkreśli zarówno kobiecość jak i kompetencje. Wybierz jedwab, lekką wełnę, szlachetne tkaniny – zawsze możesz czuć się lekko i zwiewnie.

Elegantka w upał

Koszula w taki upał to chyba najgorsze rozwiązanie. Lepiej sprawdzą się klasyczne sukienki. Cienkim paskiem fajnie możesz podkreślić talię. Do spódniczki zamiast dusznej koszuli wybierz lekką koszulkę z lejącego się materiału i ozdób ją ciekawym detalem, np. kokardką czy spinką. Męsko-damskie kontrasty to ciekawy pomysł nawet na lato, dlatego  skórzaną aktówkę połącz z lekkimi szpilkami.

Dobrym wyborem dającym poczucie profesjonalizmu jest wybór lekkiego żakietu do sukienki. Pamiętaj, że długość spódnicy musi dostosowana do miejsca – może podkreślać sylwetkę lecz jej długość niech sięga maksymalnie wysokości kolan. Latem można ciekawie wybrać szmizjerki. Są to  inspirowane męską garderobą sukienki w mocnym stylu. W oryginalnej wersji wyróżniają się guzikami na całej długości i stylowym wiązaniem na kopertę. Szmizjerki najczęściej spotykamy w  kolorystyce pustynnej, dlatego wybierajmy wybierzmy oryginalne kompozycje beży, różu i jasnych fioletów oraz żółci.

Oczywiście osobną kwestią jest sytuacja, gdy w pracy mamy klimatyzację a wychodzimy do pracy i wracamy z niej w porze kiedy nie ma upałów, wtedy pozostaje standardowe klasyczne ubranie codzienne. Gdy jednak nie mamy tego błogosławieństwa bądź poza pracą na miejscu mamy liczne spotkania, warto wziąć do serca tych kilka rad – bycie spoconym to fatalne wyjście na każdą sytuację, nie tylko zawodową. Szata niestety zdobi człowieka, a człowiek wyglądać musi, szczególnie gdy jego praca polega na spotkaniu z drugim, bo przecież liczy się te pierwsze wrażenie. Znasz powiedzenie – jak cię widza, tak cię piszą? – jeśli tak, stosuje się do niego a o zawodowy sukces będzie ci łatwiej.

image sources

  • elegantka-w-upal: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *