Krawat sukcesu – czyli jak ubiór pomaga w karierze

Jak cię widzą, tak cię piszą – każdy z nas zna te przysłowie, które okazuje się szalenie prawdziwe. Szczególnie w pracy. Okazuje się, że ubiór a w tym i krawat ma ogromny wpływ na naszą pracę i na nasze szanse na awans. 

Profesjonalny strój to dziś podstawa w poważnym biznesie. Świadomość, że dobrze wyglądamy dodaje nam pewności siebie i energii. Sprawia, że prowadzimy twardsze negocjacje, ale także rośnie nasza kreatywność i zwiększa się poziom asertywności, po prostu czujemy się lepiej. Nie trzymajmy się jednak żelaznych zasad, czyli szarej garsonki czy czarnych spodni, pewna dowolność  w granicach normy pozwoli nam na podkreślenie osobowości, a przecież indywidualizm to ważna rzecz w biznesie.

Oto najlepsze porady dla Pana i dla Pani:

1) Dla kobiet – bez prowokacji: Nigdy nie noś w pracy prowokującego stroju. Badania dowodzą, że wyzywający strój działa na niekorzyść, tłumi Twoje kompetencje, uwypukla twoją płeć. Musisz pokazać, że jesteś partnerem w biznesie, a nie dziewczyną do towarzystwa. Bluzki i koszulki z głębokimi dekoltami czy spódniczki mini zostaw na imprezę, nie do pracy.

2) Dla kobiet – uważaj z biżuterią: Podobnie jak w przypadku zbyt kobiecego stroju, tak zbytnia biżuteria nie gwarantuje ci sukcesu. Być może chodzi tutaj o zazdrość, ponieważ twoje zyski spadną, jeśli twój pierścionek będzie większy od pierścionka klientki.

3) Dla kobiet i mężczyzn – paznokcie i dłonie: Musisz pamiętać, że dłonie to podstawa. W przypadku kobiet zbyt długie paznokcie, do tego pomalowane na ostre, jaskrawe kolory to automatyczny minus. Także mężczyzna musi dbać o paznokcie i dłonie, eleganckie, bez skórek, zrogowaceń czy brzydkich śladów. Czystość dłoni i ich wygląd to jeden z najważniejszych, zewnętrznych przejawów profesjonalizmu.

5) Dla kobiet i mężczyzn – okulary: Z pozoru okulary mogą dodawać powagi i każda twarz w okularach wydaje się bardziej inteligentna, jednak czasami źle dobrane oprawki mogą zepsuć efekt. Wybór dobrych oprawek pasujących do owalu twarzy to absolutna podstawa. Kiedy, pomimo prób, wyglądamy źle w okularach, warto pomyśleć o soczewkach.

6) Dla kobiet i mężczyzn – nadwaga szkodliwa nie tylko dla zdrowia: Otyłość przystoi chyba tylko dobrym kucharzom, według powiedzenia – nie wierz chudemu kucharzowi. Zdrowa sylwetka w biznesie to podstawa, ponieważ twój zdrowy wygląda jest sygnałem dla klienta czy współpracownika, że panujesz nad swoim życiem i wiesz co to znaczy poświęcenie – tak, bo dziś zachowanie szczupłej sylwetki w dobie niezdrowej żywności to wyrzeczenie.

 7) Dla mężczyzn – brody są modne, ale nie każdemu pasuje: Jeżeli myślisz o brodzie to zastanów się jak możesz w niej wyglądać. Zapuszczanie brody to ryzykowane działanie, ponieważ nie każdy wygląda jak George Clooney. Spoglądaj więc w lustro i pilnuj czy przypadkiem zamiast gęstej brody znanego aktora nie masz chłopięcej szczeciny lub krzaków godnych leśnego krasnala.

image sources

  • krawat sukcesu: pixbay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *