fbpx asd
poniedziałek, 14 października, 2024
REKLAMA
  • Usługi remontowe: Łazienka Kuchnia Poddasze
Strona głównaMĘŻCZYZNALuźny elegancki styl męski

Luźny elegancki styl męski

-

Wybierając ubrania do wyjścia, staramy się wyglądać dobrze, stając przed lustrem i jednocześnie dopasować nasz ubiór do okazji. Dlatego pojęcie luźny, ale elegancki styl doskonale wpisuje się w obecnej kanwy mody. Każdy chce wyglądać modnie i elegancko, ale jednocześnie czuć się w swoim ubraniu komfortowo i wygodnie. Choć istnieje wyraźną różnicą między klasycznym stylem eleganckim i tym, co nazwiemy luźnym ubiorem, to można też te dwa kanony połączyć w jeden, tworząc całkowicie nowe ubranie.

Zaskakujące połączenie

Zwykle wybieramy luźny styl, ponieważ chcemy nosić wygodne rzeczy. Jednakże ubrania, które nazywamy eleganckimi, również mogą być uszyte w taki sposób, że nie krępują ruchów, nie opinają ciała i są miękkie w dotyku. Połączenie ubrań o klasycznym kroju i takich, które nazwiemy luźnymi, jest bardzo powszechne. A nawet dopuszczalne. Jedynie, gdy musimy się ubierać według konkretnego dress code, nie powinniśmy łączyć garnituru z t-shirtem czy szerokich spodni cargo z białą koszulą.

Najważniejsze jest, aby nie kupować nowych ubrań pod impulsem. Stworzenie szafy, która ma w swoim wnętrzu przedmioty wysokiej jakości, jest podstawą. Niezależnie jaki styl przeważa w naszym ubiorze, musimy stawiać na jakość, a nie na okresową modę. Ubrania wysokiej jakości leżą lepiej. Materiały takie jak bawełna 100%, wiskoza, wełna czy len, będą o wiele trwalsze niż rzeczy uszyte z włókien sztucznych.

Zawsze warto też stawiać na proste fasony. Zarówno wśród mody eleganckiej, jak i codziennej znajdziemy szereg propozycji, które wyróżniają się wyglądem. Ale zwykle są one krótko modne. Za to od lat biała koszula, jednokolorowy t-shirt, dopasowana para dżinsów czy marynarka są w modzie i raczej nigdy z niej nie wyjdą. Dlatego przewagę posiadanych ubrań powinny stanowić produkty, które są do nas dopasowane fasonem i krojem, ale też można je ze sobą zestawiać uniwersalnie i zawsze będą pasować.

Jak połączyć swobodne ubrania z eleganckimi?

Jest kilka zasad, którymi warto się kierować, jeśli chcemy wyglądać dobrze. Mamy być ubrani, a nie przebrani, więc nawet jeżeli coś jest modne, weźmy pod uwagę czy będziemy to nosić i czuć się w tym dobrze. Warto jednak spróbować kilku klasycznych zestawień, które są jednocześnie proste, ale i eleganckie.

Jednym z klasyków, który będzie pasował wszystkim, jest tak zwany zestaw klubowy. Proste połączenie granatowej marynarki, jasnoszarych płóciennych spodni i koszuli w drobną kratkę. Nie trzeba do niej dodawać krawata, a jeśli spodnie są zbyt luźne, można do nich dodać brązowy pasek. Choć na pierwszy rzut oka takie zestawienie nie jest ani eleganckie, ani swobodne to ma wielu zwolenników. I występuje też w różnych odmianach.

Zamiast marynarki można wybrać pulower. Cienki sweter świetnie zastąpi klasyczną marynarkę. A co jeśli nie przepadami za koszulami we wzory? Jednolity t-shirt bez napisów będzie świetnym zamiennikiem. Gdy również nie mamy w szafie zwyczajnych, płóciennych spodni, zamieniamy je na proste, ale ciemne dżinsy. Taka stylizacja też będzie dobrze wyglądać. A jednocześnie nie będzie zbyt elegancka, ani też nie będzie wyglądać na sportową.

Gdy jest ciepło, wystarczy zestawić ze sobą koszulę lub t-shirt i dżinsy, lub spodnie typu chinosy. Taki ubiór sprawi, że będziemy wyglądać estetycznie. I znów nie będzie tu ani przewagi elegancji, ani też ducha sportowego czy młodzieżowego.

Czy elegancja może być wygodna?

Połączenie stylu eleganckiego z luźnymi ubraniami, głównie wynika z naszej chęci do ubierania się komfortowo. Nie oznacza to jednak, że eleganckie ubrania nie mogą być przyjemne w noszeniu. Jednak sekret tkwi w ich dopasowaniu do ciała. Dobrze skrojona odzież zawsze będzie bardziej wygodna w użytkowaniu.

Ponadto wśród ubrań z etykietką eleganckie, można wyróżnić całą masę produktów. Nie tylko garnitury, białe koszule i krawaty. Ważne jest też, aby zrozumieć różnicę między ubiorem formalnym a eleganckim. Dlatego, jeżeli nie mamy konkretnego dress code narzuconego przez miejsce pracy, możemy nosić różną odzież, która będzie łączyć w sobie cechy ubioru eleganckiego z luźniejszym, bardziej wygodnym na co dzień.

Natasza Miszczuk
Copywriter z wyboru, ekonomista z wykształcenia. Autorka dwóch blogów – jakdojadedo.info i nokosmetykach.pl. Amatorka spędzania czasu w pociągach donikąd i zwiedzania zza szyby. Zapalona fanka sportów motocyklowych i zimowych. O najnowszych kosmetykach wie wszystko, a finanse, które trzeba na nie wydać, nie mają dla niej tajemnic.
REKLAMA

Przeczytaj róznież

Zasady księgowości dla spółdzielni: przewodnik

Spółdzielnie mieszkaniowe to podmioty, które zostały utworzone, aby zaspokajać potrzeby lokalowe osób fizycznych. Założenie i prowadzenie rachunkowości takich instytucji wymaga fachowej wiedzy, popartej wieloletnim...

Sprzedaż mieszkania – o czym pamiętać?

Sprzedaż mieszkania wiąże się z licznymi formalnościami. Jeśli zapomnimy o którejś z nich, może się to skończyć problemami w spieniężeniu nieruchomości lub nawet narazić...

Aktywny rodzic – nowe świadczenia dla rodzin z dziećmi do lat 3

„Aktywny rodzic” to nowy program Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej skierowany do rodziców dziecka od 12. do 35. miesiąca życia. Jego założeniem jest wsparcie...

Pakowanie bagażu dla niemowlaka na wyjazd zagraniczny – co zabrać?

Pierwszy wyjazd za granicę z niemowlakiem wymaga starannego przygotowania. Dzięki temu unikniemy zbędnego stresu, a dziecko będzie się czuło komfortowo. Pakując bagaż dziecka, powinniśmy pamiętać...

Wymiana oleju silnikowego – co warto wiedzieć?

Smarowanie silnika jest ważne, a im nowsza konstrukcja, tym bardziej jest on narażony na uszkodzenia związane z nieprzestrzeganiem określonych interwałów wymiany oleju silnikowego. Oprócz częstotliwości...

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego, czy wtórnego? Które mieszkanie warto wybrać?

Czy lepiej kupić mieszkanie na rynku wtórnym, czy pierwotnym To jedno z najczęstszych pytań zadawanie przez osoby poszukujące nowego domu. Zarówno nowe, jak i...