fbpx
wtorek, 18 stycznia, 2022
  • Usługi remontowe: Łazienka Kuchnia Poddasze
Strona głównaPODRÓŻEWakacje bez urlopu? To możliwe!

Wakacje bez urlopu? To możliwe!

-

Wielu osobom może się wydawać, że nawet weekendowy city break wymaga wzięcia choć jednego dnia urlopu. Wcale nie musi tak być! Jeśli mieszkamy blisko lotniska lub mamy do niego dobry dojazd, możemy bez problemu polecieć na urlop w piątek po pracy i wrócić w niedzielę wieczorem lub w poniedziałek rano tuż przed pracą.

Oczywiście wszystko zależy jeszcze od tego, w jakich godzinach pracujemy, ale z powodzeniem można znaleźć ciekawe połączenia z lotnisk w Polsce, tak aby zwiedzić jedno z europejskich miast (przyp. red. artykuł opiera się o rozkład lotów obowiązujący w dniach 4-7.10.2019 roku).

Z Gdańska nie tylko do Skandynawii

Lotnisko Gdańsk znane jest głównie z lotów do Skandynawii, które są dość tanie i dostępne od ręki. Dużym zainteresowaniem cieszą się tutaj Szwecja i Norwegia, ale na city breaks można wybrać się też do Holandii czy Finlandii, ponieważ pozwalają na to bezpośrednie połączenia.

Gdzie można polecieć? Jeśli w piątki kończymy pracę rano, na przykład po nocnej zmianie lub pracujemy w elastycznym wymiarze godzin i możemy pozwolić sobie na opuszczenie biura w południe, opcji wypadowych pojawia się kilka. Polecieć można przykładowo do Turku w Finlandii.

Rozkład lotów pozwala nam złapać już w piątek o 13:45 samolot, który zaledwie w 2,5 h dociera do celu podróży. W drugą stronę można wybrać się w niedzielę o 14:30, a więc po podróży zdążymy jeszcze odpocząć w domu przed podjęciem pracy w poniedziałek. Ciekawą opcją są też loty do Sztokholmu o 16:20 w piątki lub o 6:25 w soboty.

Powroty również pasują pracującym, ponieważ można złapać samolot o 17:20 w niedziele. Warto wiedzieć, że do Szwecji z Gdańska leci się zaledwie godzinę i 10 minut.

Lotnisko Poznań – polecisz nawet do Grecji

Z Poznania można wylecieć do wielu miejsc, jak choćby europejskie stolice. Aczkolwiek najciekawszy wydaje się szybki wypad na Korfu! Ta opcja dedykowana jest jednak osobom, które albo pracują na zmiany i mogą się zamienić, albo też bez trudu wezmą wolny piątek. Zdecydowanie się to opłaci.

Loty realizowane są w piątki o 12:40, a powrotny kurs można złapać w niedziele o 18. Co ciekawe lot trwa jedynie godzinę i 20 minut. Mimo że Korfu wydaje się odległe, tak naprawdę jest na wyciągnięcie ręki.

Ciekawe loty z Krakowa

Lotnisko Kraków oferuje bardzo wiele ciekawych opcji podróży. Godny uwagi jednak i dostosowany dla osób pracujących w pełnym wymiarze godzin będzie lot do Kopenhagi realizowany przez Norwegian.

Wylot w rozkładzie zapisany jest na godzinę 22:40, a na miejscu będziemy tuż po północy. Z kolei lot powrotny realizowany jest o 19:15 z lądowaniem w Krakowie o 20:45.

Jedno- lub dwudniową wycieczkę można też zrobić do Berlina. Przykładowo w soboty o 6 rano realizowany jest lot, którym na miejsce dolecimy na 7:20. Wrócić można w poniedziałek lotem o 8:00, a więc o 9:20 będziemy na lotnisku. Jeśli ktoś potrzebuje wracać w niedzielę, też ma taką możliwość, ale loty realizowane są z samego rana.

Warszawa – dwa lotniska wielkich możliwości

Chopin czy Modlin? W zasadzie oba lotniska położone są dość daleko od centrum miasta. Dlatego, jeśli chcemy się wybrać na weekendową wycieczkę, trzeba będzie złapać wieczorny lot. Tutaj również nie ma problemu ze znalezieniem ciekawych propozycji! Choćby lot do Wiednia o 19:50 w piątek z powrotem o 17:45 w niedzielę.

Jeszcze później, bo aż o 22:45, można polecieć do Bukaresztu w Rumunii z powrotem o 14:50 w niedzielę, lecąc liniami PLL LOT. Wizz Air realizuje natomiast połączenia na tej trasie z wylotem o 12:25 w piątek, ale za to powrót można znaleźć o 15:45 w niedzielę, co daje nam godzinę więcej na miejscu w porównaniu do rezerwacji lotu liniami PLL LOT.

Od jakiegoś czasu popularne są też loty na Ukrainę. Z Warszawy do Kijowa można wyruszyć o 22:45 w piątek i wylądować o 1:15 na lotnisku. Powrót możliwy jest w niedzielę o 18. Jak zatem widać można spokojnie mieć 1,5 dnia na zwiedzanie w trakcie weekendu.

Natasza Miszczuk
Copywriter z wyboru, ekonomista z wykształcenia. Autorka dwóch blogów – jakdojadedo.info i nokosmetykach.pl. Amatorka spędzania czasu w pociągach donikąd i zwiedzania zza szyby. Zapalona fanka sportów motocyklowych i zimowych. O najnowszych kosmetykach wie wszystko, a finanse, które trzeba na nie wydać, nie mają dla niej tajemnic.

Przeczytaj róznież

Dom energooszczędny – czy warto taki wybudować?

Obecnie wiele projektów domów opiera się na standardach wyznaczonych dla budynków energooszczędnych lub pasywnych. Nie jest to tylko nowy trend, który pozwala nam dbać...

Czy zakup mieszkania do remontu się opłaca?

Szukając idealnego mieszkania, możemy mieć duży problem ze znalezieniem właściwego. Często trafiamy na zachęcające ogłoszenie, ale okazuje się, że lokal jest do gruntownego remontu....

Jak dbać o postawę podczas pracy zdalnej?

Wydawać by się mogło, że praca z domu to najwygodniejsze rozwiązanie. A tymczasem już po paru tygodniach bolą nas plecy, budzimy się rano niewyspani...

Jak poprawić jakość snu przy urazach?

Problemy ze snem mogą być niezwykle uciążliwe, tym bardziej, gdy towarzyszą im różnego rodzaju urazy. Mogą one dotyczyć każdego z nas. Dyskomfort i ból...

Rehabilitacja – co musisz o niej wiedzieć?

Jeszcze do niedawna rehabilitacja kojarzyła nam się tylko z pracą nad powrotem do pełnej sprawności. A dzisiaj z fizykoterapeuty korzystają nawet dzieci. Problematyczny jest...

Planujesz remont? To musisz wiedzieć, zanim zaczniesz!

Każde mieszkanie po kilku latach wymaga odświeżenia. Mogły zmienić się trendy w aranżacji i nasze cztery kąty już nie wyglądają modnie. Jednak o wiele...