fbpx
wtorek, 18 stycznia, 2022
  • Usługi remontowe: Łazienka Kuchnia Poddasze
Strona głównaPODRÓŻEIdealne miejsca na urlop z dala od korporacji

Idealne miejsca na urlop z dala od korporacji

-

Kiedy planujemy urlop, chcemy wyjechać jak najdalej, aby odpocząć od codziennych obowiązków i zapomnieć o pracy. Niestety wiele osób na co dzień pracuje pod dużą presją, dlatego szuka miejsca na odpoczynek na drugim końcu świata. Zawsze wówczas warto sprawdzić, czy okolica, do której się wybieramy, jest oblegana przez turystów czy raczej spokojna.

Ameryka Południowa dla odkrywców

Meksyk

Wybierając się w tym kierunku, większość osób celuje w Meksyk. Gwarantowana dobra pogoda i niskie ceny na miejscu kuszą do spędzenia tu urlopu. Niemniej, jeśli chcemy znaleźć piękne miejsce, gdzie nie ma tłumów, warto dostać się na wyspę Marieta, położoną kilka kilometrów na zachód od wybrzeży Puerto Vallarta. Na niej znajdziemy Plażę Miłości. Żeby się tam jednak dostać, trzeba mieć specjalne pozwolenie, a samo dopłynięcie na wyspę to zapierająca dech wyprawa tunelem wodnym pod skałami.

Peru

W Ameryce Południowej można też wybrać się do Peru, które jest mniej popularne. Najczęściej odwiedzanym miastem jest tu Lima, ale warto wybrać się stąd na wycieczkę na pustynię Atakama i zamieszkać w oazie Huacachina. W takim miejscu odpoczniemy nie tylko od całego świata, ale też zdobędziemy nowe doświadczenia związane z mieszkaniem w takim miejscu.

Warto przy tym pamiętać, że w Ameryce Południowej panuje zupełnie inny klimat niż u nas. Przed wyjazdem należy sprawdzić obowiązkowe i zalecane szczepienia oraz wykupić dobrą polisę na wszelki wypadek.

Bośnia i Hercegowina – pomijana perełka Europy

Myśląc o Bośni i Hercegowinie, wiele osób powie Sarajewo! To prawda, stolica tego kraju jest najczęściej odwiedzana z powodów biznesowych i turystycznych, ale żeby naprawdę wypocząć, warto wybrać się nad wodę.

Jednym z najpiękniejszych miejsc, jakie można zobaczyć w całym kraju, jest Blagaj. Leżący nad rzeką Buną klasztor derwiszów został zbudowany w XV wieku. Położony jest on obok wejścia do jaskini, z której wypływa rwąca rzeka.

Drugim ciekawym miejscem jest jezioro Perucac będące częścią rzeki Driny. Jednak tutaj uwaga! To wodne terytorium stanowi też granicę między Bośnią, Hercegowiną a Serbią. Chwila nieuwagi i możemy wpłynąć do innego państwa! Cechą charakterystyczną jeziora Perucac są domki na wodzie, w których można wynająć nocleg.

Urlop dla aktywnych

Islandia

Nie każda osoba chce po prostu leżeć na plaży czy pływać łódką po wodzie. Osoby, które lubią nurkowanie i mają w nim doświadczenie, mogą wybrać się na Islandię. Zamiast podziwiać kolorowe rafy kolorowe, można tu dotknąć obu kontynentów! Silfa, bo o to miejsce chodzi, położone jest na terenie Parku Narodowego Þingvellir. W wodzie znajdziemy szczelinę, która powstała między płytą tektoniczną euroazjatycką i amerykańską. Sama woda jest krystalicznie czysta, bowiem wypływa z lodowca Langjökull, który położony jest zaledwie 50 km dalej.

Macedonia

Na górski trekking z kolei warto wybrać się do Macedonii. Ten kraj prawie w całości pokrywają góry. Można zatem do woli wspinać się czy powoli spacerować po nich. A do tego znajdziemy tu najgłębsze jezioro na Bałkanach – Jezioro Ochrydzkie o głębokości 286 m. Po jeziorze można pływać łódkami i kajakami lub wybrać się na wycieczkę w okoliczne góry, aby móc podziwiać je ze szczytu.

Natasza Miszczuk
Copywriter z wyboru, ekonomista z wykształcenia. Autorka dwóch blogów – jakdojadedo.info i nokosmetykach.pl. Amatorka spędzania czasu w pociągach donikąd i zwiedzania zza szyby. Zapalona fanka sportów motocyklowych i zimowych. O najnowszych kosmetykach wie wszystko, a finanse, które trzeba na nie wydać, nie mają dla niej tajemnic.

Przeczytaj róznież

Dom energooszczędny – czy warto taki wybudować?

Obecnie wiele projektów domów opiera się na standardach wyznaczonych dla budynków energooszczędnych lub pasywnych. Nie jest to tylko nowy trend, który pozwala nam dbać...

Czy zakup mieszkania do remontu się opłaca?

Szukając idealnego mieszkania, możemy mieć duży problem ze znalezieniem właściwego. Często trafiamy na zachęcające ogłoszenie, ale okazuje się, że lokal jest do gruntownego remontu....

Jak dbać o postawę podczas pracy zdalnej?

Wydawać by się mogło, że praca z domu to najwygodniejsze rozwiązanie. A tymczasem już po paru tygodniach bolą nas plecy, budzimy się rano niewyspani...

Jak poprawić jakość snu przy urazach?

Problemy ze snem mogą być niezwykle uciążliwe, tym bardziej, gdy towarzyszą im różnego rodzaju urazy. Mogą one dotyczyć każdego z nas. Dyskomfort i ból...

Rehabilitacja – co musisz o niej wiedzieć?

Jeszcze do niedawna rehabilitacja kojarzyła nam się tylko z pracą nad powrotem do pełnej sprawności. A dzisiaj z fizykoterapeuty korzystają nawet dzieci. Problematyczny jest...

Planujesz remont? To musisz wiedzieć, zanim zaczniesz!

Każde mieszkanie po kilku latach wymaga odświeżenia. Mogły zmienić się trendy w aranżacji i nasze cztery kąty już nie wyglądają modnie. Jednak o wiele...