fbpx
piątek, 17 marca, 2023
  • Usługi remontowe: Łazienka Kuchnia Poddasze
Strona głównaPODRÓŻEIdealne miejsca na urlop z dala od korporacji

Idealne miejsca na urlop z dala od korporacji

-

Kiedy planujemy urlop, chcemy wyjechać jak najdalej, aby odpocząć od codziennych obowiązków i zapomnieć o pracy. Niestety wiele osób na co dzień pracuje pod dużą presją, dlatego szuka miejsca na odpoczynek na drugim końcu świata. Zawsze wówczas warto sprawdzić, czy okolica, do której się wybieramy, jest oblegana przez turystów czy raczej spokojna.

Ameryka Południowa dla odkrywców

Meksyk

Wybierając się w tym kierunku, większość osób celuje w Meksyk. Gwarantowana dobra pogoda i niskie ceny na miejscu kuszą do spędzenia tu urlopu. Niemniej, jeśli chcemy znaleźć piękne miejsce, gdzie nie ma tłumów, warto dostać się na wyspę Marieta, położoną kilka kilometrów na zachód od wybrzeży Puerto Vallarta. Na niej znajdziemy Plażę Miłości. Żeby się tam jednak dostać, trzeba mieć specjalne pozwolenie, a samo dopłynięcie na wyspę to zapierająca dech wyprawa tunelem wodnym pod skałami.

Peru

W Ameryce Południowej można też wybrać się do Peru, które jest mniej popularne. Najczęściej odwiedzanym miastem jest tu Lima, ale warto wybrać się stąd na wycieczkę na pustynię Atakama i zamieszkać w oazie Huacachina. W takim miejscu odpoczniemy nie tylko od całego świata, ale też zdobędziemy nowe doświadczenia związane z mieszkaniem w takim miejscu.

Warto przy tym pamiętać, że w Ameryce Południowej panuje zupełnie inny klimat niż u nas. Przed wyjazdem należy sprawdzić obowiązkowe i zalecane szczepienia oraz wykupić dobrą polisę na wszelki wypadek.

Bośnia i Hercegowina – pomijana perełka Europy

Myśląc o Bośni i Hercegowinie, wiele osób powie Sarajewo! To prawda, stolica tego kraju jest najczęściej odwiedzana z powodów biznesowych i turystycznych, ale żeby naprawdę wypocząć, warto wybrać się nad wodę.

Jednym z najpiękniejszych miejsc, jakie można zobaczyć w całym kraju, jest Blagaj. Leżący nad rzeką Buną klasztor derwiszów został zbudowany w XV wieku. Położony jest on obok wejścia do jaskini, z której wypływa rwąca rzeka.

Drugim ciekawym miejscem jest jezioro Perucac będące częścią rzeki Driny. Jednak tutaj uwaga! To wodne terytorium stanowi też granicę między Bośnią, Hercegowiną a Serbią. Chwila nieuwagi i możemy wpłynąć do innego państwa! Cechą charakterystyczną jeziora Perucac są domki na wodzie, w których można wynająć nocleg.

Urlop dla aktywnych

Islandia

Nie każda osoba chce po prostu leżeć na plaży czy pływać łódką po wodzie. Osoby, które lubią nurkowanie i mają w nim doświadczenie, mogą wybrać się na Islandię. Zamiast podziwiać kolorowe rafy kolorowe, można tu dotknąć obu kontynentów! Silfa, bo o to miejsce chodzi, położone jest na terenie Parku Narodowego Þingvellir. W wodzie znajdziemy szczelinę, która powstała między płytą tektoniczną euroazjatycką i amerykańską. Sama woda jest krystalicznie czysta, bowiem wypływa z lodowca Langjökull, który położony jest zaledwie 50 km dalej.

Macedonia

Na górski trekking z kolei warto wybrać się do Macedonii. Ten kraj prawie w całości pokrywają góry. Można zatem do woli wspinać się czy powoli spacerować po nich. A do tego znajdziemy tu najgłębsze jezioro na Bałkanach – Jezioro Ochrydzkie o głębokości 286 m. Po jeziorze można pływać łódkami i kajakami lub wybrać się na wycieczkę w okoliczne góry, aby móc podziwiać je ze szczytu.

Natasza Miszczuk
Copywriter z wyboru, ekonomista z wykształcenia. Autorka dwóch blogów – jakdojadedo.info i nokosmetykach.pl. Amatorka spędzania czasu w pociągach donikąd i zwiedzania zza szyby. Zapalona fanka sportów motocyklowych i zimowych. O najnowszych kosmetykach wie wszystko, a finanse, które trzeba na nie wydać, nie mają dla niej tajemnic.
- Advertisment -

Przeczytaj róznież

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie – dlaczego warto go odwiedzić ?

Mazury, spora grupa osób uważa ten rejon Polski za najładniejszy. Pomimo coraz większej popularności turystycznej i niestety coraz większej ilości turystów, Mazury starają się...

Piercing — modny dodatek szaleństwa karnawałowego.

Karnawał to czas szaleństwa, doskonałej zabawy i ekstrawagancji. To również okres, w którym Polacy chętniej bawią się modą i biżuterią. Nic w tym dziwnego,...

Fluid idealnie dopasowany – znajdź swój odcień i ciesz się piękną cerą!

Niewłaściwe dobranie fluidu do cery skutkuje „efektem maski” - twarz jest albo zbyt ciemna, albo przeciwnie - wygląda nienaturalnie blado. Dlatego niemal każda linia...

Jakie kolczyki są najlepsze do piercingu nosa

Piercing nosa to jedna z metod na wyrażenie siebie, nadania swojej twarzy charakteru czy też zmiany wizerunku. Najpopularniejsze są kolczyki do nosa umieszczane w...

Naturalne sposoby walki z zaburzeniami erekcji. O czym warto wiedzieć?

Zaburzenia erekcji nie należą wcale do rzadkości, choć wielu mężczyzn woli o nich nie mówić. Ich przyczyną może być choroba, ale także spadek nastroju...

Sprzedaż używanych rzeczy w sieci a podatek – kiedy trzeba go zapłacić?

Wiosenne porządki to dobra okazja, aby trochę zarobić. W jaki sposób? Sprzedawanie używanych ubrań, torebek, sprzętów elektronicznych czy książek jest bardzo proste. Wystarczy założyć...