fbpx
piątek, 2 czerwca, 2023
  • Usługi remontowe: Łazienka Kuchnia Poddasze
Strona głównaPODRÓŻEMiejsca, w których odpoczniesz od pracy w korporacji

Miejsca, w których odpoczniesz od pracy w korporacji

-

Po pełnym pracy tygodniu każdy marzy o wolnym czasie odpoczynku. Zwłaszcza praca w korporacji czy wyrabianie norm może wykańczać. Zamiast jednak paść na kanapę i przeleżeć cały weekend, warto pojechać w miejsce, które sprawi, że naprawdę się zrelaksujemy.

Może to być jednocześnie doskonała lokalizacja na wakacje, podczas których spędzimy czas tylko na słodkie leniuchowanie i regenerację. Czasem nawet tygodniowy odpoczynek w miejscu, gdzie jest cisza i spokój, pozwoli nam działać kolejne pół roku na wysokich obrotach. Dokąd warto pojechać?

Spokojna Polska na weekend

W Polsce mamy naprawdę wiele pięknych zakątków, które nadają się do odwiedzenia tak w weekend, jak i na urlopowy wypoczynek. Jednym z nich jest Drawieński Park Narodowy i pojezierze drawskie. To w zasadzie obszar między Poznaniem, Szczecinem, Koszalinem a Bydgoszczą, a zatem mieszkańcy tych miast będą mieli do tej spokojnej okolicy najbliżej. Co można tu robić?

Pływać po Drawie, która jest jedną z najczystszych rzek w Polsce, wybrać się na spacer przy jej brzegu czy po puszczy. Noclegi można znaleźć w Drawnie bądź w jednej z mniejszych wiosek, które zapewnią nam wrażenie mieszkania na końcu świata.

Zawsze można wybrać się też na Mazury, ale nie do większych miast, w których znajdują się ogromne kurorty dla turystów, a do tych mniejszych. Krutynia i Puszcza Piska to świetne miejsca na wakacje.

W Puszczy Piskiej pojawiały się nawet rysie, co świadczy o tym, jak czysty znajdziemy tam ekosystem. Do tego od południowej strony puszczy możemy korzystać z jednego z największych jezior w Polsce, które łączy się z doliną rzeki Krutyni. Miejsce to zapewnia niesamowite widoki i możliwość obserwowania otoczenia z koryta rzeki.

Warto znaleźć noclegi w Ruciane-Nida, Karwicy, Krzyżach czy Zamordejach. Są one praktycznie odizolowanymi od cywilizacji miejscowościami, leżącymi po prostu w środku lasu.

Gdzie zniknąć na dwa tygodnie urlopu?

Oczywiście możliwy jest też spokojny wypoczynek nad Bałtykiem. Wiele osób wybiera się tam po sezonie, ale nawet w lecie można znaleźć miejsca na wypoczynek nieco mniej oblężone przez turystów. Przede wszystkim wszystkie malutkie wioski rybackie nadadzą się na takie wczasy. Jednym z cichszych miejsc jest okolica Białogóry.

W niektórych miejscach plaża ma szerokość nawet kilkuset metrów, a więc z powodzeniem można uniknąć widoku innych odpoczywających. Ponadto mamy tu obszar rezerwatu Mierzeja Sarbska, który jest odpowiednim miejscem na letnie, relaksujące spacery. Warto też wiedzieć, że w tej okolicy stoi, uznana z najpiękniej położoną, latarnia morska – Stilo.

Kolejnym bardzo atrakcyjnym miejscem dla osób, które chcą uciec od gwaru miasta, jest lubelszczyzna. Choć Lublin czy Zamość to spore miejscowości, jednak pozostała część województwa odpowiada stereotypowi spokojnej polskiej wsi.

Dodatkowo mamy tutaj też Roztoczański Park Narodowy, który również kusi ciszą i spokojem. Znajdziemy tu ponadto uzdrowiska jak choćby Nałęczów. Ciekawostką może być fakt, że w tym miasteczku dostępne są noclegi w domkach na drzewie.

Zamojszczyzna to też świetny region do poznania polskiej historii i odwiedzenia zabytkowych miejsc. Wybrać się można do Zwierzyńca, aby zobaczyć pałac Plenipotenta, a do Krasnobrodu, aby podziwiać Kaplicę na wodzie, z kolei do Szczebrzeszyna obejrzeć pomnik chrząszcza, który brzmi w trzcinie.

Natasza Miszczuk
Copywriter z wyboru, ekonomista z wykształcenia. Autorka dwóch blogów – jakdojadedo.info i nokosmetykach.pl. Amatorka spędzania czasu w pociągach donikąd i zwiedzania zza szyby. Zapalona fanka sportów motocyklowych i zimowych. O najnowszych kosmetykach wie wszystko, a finanse, które trzeba na nie wydać, nie mają dla niej tajemnic.
- Advertisment -

Przeczytaj róznież

Dlaczego warto podróżować last minute?

W czasach, gdy zagraniczne podróże stały się pewnym standardem wypoczynku dla Polaków, biura podróży dają wiele możliwości, aby zwiedzać świat nie wydając na to...

Jak wykonać bruzdowanie pod rury i przewody?

Poprawne wykonanie bruzdowania jest niezbędne dla skutecznego działania instalacji. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat. Dziś przedstawimy Wam zasady bruzdowania krok po kroku. Jak...

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie – dlaczego warto go odwiedzić ?

Mazury, spora grupa osób uważa ten rejon Polski za najładniejszy. Pomimo coraz większej popularności turystycznej i niestety coraz większej ilości turystów, Mazury starają się...

Piercing — modny dodatek szaleństwa karnawałowego.

Karnawał to czas szaleństwa, doskonałej zabawy i ekstrawagancji. To również okres, w którym Polacy chętniej bawią się modą i biżuterią. Nic w tym dziwnego,...

Fluid idealnie dopasowany – znajdź swój odcień i ciesz się piękną cerą!

Niewłaściwe dobranie fluidu do cery skutkuje „efektem maski” - twarz jest albo zbyt ciemna, albo przeciwnie - wygląda nienaturalnie blado. Dlatego niemal każda linia...

Jakie kolczyki są najlepsze do piercingu nosa

Piercing nosa to jedna z metod na wyrażenie siebie, nadania swojej twarzy charakteru czy też zmiany wizerunku. Najpopularniejsze są kolczyki do nosa umieszczane w...