fbpx

Najnowsze trendy w makijażu

Pielęgnacja cery jak i makijaż też podlegają trendom. Zwłaszcza sztuka ozdabiania twarzy kosmetykami kolorowymi, co sezon może mieć inny motyw przewodni. Co jest modne w tym sezonie? Makijaż na lato zwykle jest bardziej kolorowy, ale z drugiej strony delikatniejszy.

Używa się mniej produktów, dzięki temu makijaż nawet, gdy podczas wielkich upałów straci na świeżości, nie będzie tego aż tak mocno widać. Zawsze są też tak zwane stabilne elementy makijażu. Dzisiaj już nikt nie obejdzie się bez konturowania twarzy czy rozświetlacza.

Jakie są trendy w makijażu, o których ni można nie wiedzieć?

Kontur i bronzer

Nawet delikatny makijaż może być zrobiony z konturowaniem. Przede wszystkim warto wiedzieć, że kosmetyki do konturowania a samo brązowienie skóry, to wie różne rzeczy. Oczywiście do konturowania można użyć też bronzera, którym ociepla się koloryt skóry, ale kontur a bronzer to nadal nie to samo.

Konturuje się twarz na żuchwie, skroniach, przy linii włosów i przede wszystkim na nosie przeciągając dwie cienkie linie produktu po skraju jego grzbietu, a także nakłada się go pod kośćmi policzkowymi, tak jak pada naturalnie cień. A nawet można wykonturować usta obrysowując je produktem do konturowania, a potem pudrując, aby nie był tak oczywisty.

Bronzer nakładamy, aby ocieplić kolor skóry. Na policzki pod kością policzkową i lekko na niej, na skronie i przy linii włosów, oraz także na żuchwie czy szyi. Jednak bronzery mają cieplejszy odcień i dzięki nim widać „opaleniznę”.

Świetnym trickiem jest naniesienie bronzera na nos, przez grzbiet (ale nie po czubku) i na boki, aby stworzyć wrażenie, że to miejsce jest bardziej opalone, czyli dokładnie tak, jakbyśmy mieli na nosie naturalną opaleniznę. Ten trick świetnie się sprawdzi nawet w makijażu no make up. Gdzie nie nakładamy dużej ilości produktów.

Jak wykonać dobry makijaż?

Przede wszystkim trzeba mieć produkty dobrej jakości. Nawet drogeryjne kosmetyki mogą być świetne, jednak większość osób traktuje nowości kosmetyczne jako wyznacznik tego co dobre, bez sprawdzania recenzji. Warto je czytać, aby wiedzieć, czy produkt jest wart swojej ceny, ponieważ również drogie kosmetyki mogą nie być idealne lub wręcz przeciwnie, są tak świetne, że można nimi zrobić modny makijaż, który przetrwa 12 godzin.

Latem warto zaszaleć z kolorami na oku czy szminkami. Modny makijaż oczu to dodanie koloru na przykład żółtego, niebieskie czy różowego w kąciku oka. Zwykle nanosi się tam rozświetlacz lub błyszczący cień, a tego lata dodaje tam kolor.

Reszta makijażu oka powinna być stonowana, aby to właśnie cień nałożony w kąciku wysunął się na prowadzenie. Codzienny makijaż oczu nie musi być nudny, gdy zamiast czarnej maskary użyjemy granatowej. Będzie ona pasować też do makijażu do pracy.

W tym sezonie niezwykle modne są błyszczyki do ust. Wiele marek ma je w swojej ofercie. Jeśli nie wiemy na jaki się zdecydować, najlepiej kupić kolor bezbarwny. Dlaczego?

Otóż błyszczyka wcale nie nakładamy na gołe usta. Najpierw można pomalować je konturówką do ust czy zastygającą pomadką, a potem dopiero nanosimy błyszczyk. Pomadki o aksamitnym i miękkim wykończeniu nie będą się nadawać, ponieważ mogą rozmięknąć i rozpłynąć się pod warstwą błyszczyka.

image sources

  • najnowsze-trendy-w-makijazu-458766: pexels.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Follow by Email
Facebook
Twitter