fbpx
czwartek, 19 maja, 2022
  • Usługi remontowe: Łazienka Kuchnia Poddasze
Strona głównaPODRÓŻE5 miejsc na wakacje, którymi pochwalisz się na Facebooku

5 miejsc na wakacje, którymi pochwalisz się na Facebooku

-

Jadąc na wakacje, chcemy nie tylko odpocząć, ale też przywieźć unikatowe pamiątki i ładne zdjęcia. Nie da się ukryć, że to, co publikujemy na Facebooku, ma pokazywać nasz styl życia oraz to, jak dobrze się nam wiedzie.

Nie ma lepszej okazji na pochwalenie się przed znajomymi, niż opublikowanie niepowtarzalnych zdjęć z wakacji. Tylko pozostaje pytanie, dokąd pojechać, aby świetnie spędzić czas i jeszcze zrobić ładne zdjęcia?

Wakacje życia na Hawajach

Hawaje to jeden ze stanów w USA. Do tej pory były nieosiągalne dla wielu osób przez konieczność posiadania wizy. Jednak od stycznia przyszłego roku obowiązek wizowy ma zostać zniesiony, choć nadal trzeba będzie dopełnić pewnych formalności. Jest to jednak okazja, aby w końcu polecieć na Hawaje, które znane są z bajecznych plaż i pięknych rezerwatów przyrody.

Na ogromną uwagę zasługuje Park Narodowy Wulkany Hawai’i. Został on utworzony już w 1916 roku i na jego powierzchni można zobaczyć krajobrazy wulkaniczne.

Miejsce wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zatem nie ma się co wahać. Jeśli tylko mamy możliwość, warto odwiedzić Hawaje i ten park, nie tylko dla wykonania niesamowitych zdjęć na tle zastygłej lawy, ale i odpoczynku od zgiełku i tłumów.

Strunjan, czyli Zatoka Księżycowa

Wiele osób kojarzy Słowenię z posiadania jednej z największych skoczni do lotów narciarskich na świecie w Planicy. Popularność tego zimowego sportu w Polsce jest wielka, zatem każdy fan zapewne kojarzy choć trochę to miejsce.

Choć jest bardzo malownicze i istotne dla wielbicieli tematu, to prawdopodobnie nim szału na Facebooku nie zrobimy. Ciekawe miejsce nad morzem można znaleźć o wiele szybciej.

Strunjan to bardzo małe, ale malowniczo położone miasteczko Słowenii. Najbardziej znane z widowiskowych klifów, Zatoki Księżycowej i upraw winorośli. Stojąc na klifie nad zatoką, przy dobrej pogodzie, z jednej strony zobaczymy Włochy, a z drugiej Chorwację!

Nie ma drugiego takiego miejsca! Sama zatoka oferuje też możliwość plażowania, choć jest to plaża bardzo mała i najczęściej używana przez lokalnych mieszkańców.

Kadysk, Hiszpania

W Hiszpanii można znaleźć ciekawe miejsca na wakacje na każdym kroku. Jednak, jeśli chcemy spędzić czas z dala od tłumów, a jednocześnie przywieźć super zdjęcia, odpowiedzią będzie Kadyks. Jest to miasto położone w południowo-zachodniej części Hiszpanii, w regionie Andaluzji.

Co ważniejsze, leży na półwyspie oddzielającym odnogę Zatoki Kadysku od… Oceanu Atlantyckiego. Architektura tego miasta jest niezwykła. Z jednej strony typowo hiszpańska, a z drugiej dostrzega się wpływy afrykańskie, czy nawet tureckie. Wąskie uliczki, kolorowe budynki oraz widok na ocean to niezapomniane plenery.

Rumunia – Bukareszt i Transylwania

Choć położona dość blisko Polski, nie cieszy się dużą popularnością wśród urlopowiczów. Jednak nie oznacza to, że trzeba się jej bać. Stolica Rumunii, Bukareszt, nazywany jest Paryżem wschodu.

Mieszanka różnych stylów architektonicznych, moda uliczna czy po prostu powiew eklektyzmu wyglądają niesamowicie. Goniąc za legendarnym Drakulą, warto odwiedzić też Transylwanię, gdzie nie brakuje intrygujących miasteczek i zamków.

Ciekawe miejsca na wakacje w Polsce

U nas też nie brakuje ciekawych miejsc, ale zwykle trafiamy do nich przez przypadek. Najbardziej malownicze są zabytki Dolnego Śląska. W wielu miastach można znaleźć zamki bądź ich ruiny.

Wypad w góry też przyniesie zapierające dech w piersiach widoki. Do tego można po prostu wynająć chatkę w górach i cały urlop spędzić z dala od zgiełku, na łonie polskiej przyrody.

Natasza Miszczuk
Copywriter z wyboru, ekonomista z wykształcenia. Autorka dwóch blogów – jakdojadedo.info i nokosmetykach.pl. Amatorka spędzania czasu w pociągach donikąd i zwiedzania zza szyby. Zapalona fanka sportów motocyklowych i zimowych. O najnowszych kosmetykach wie wszystko, a finanse, które trzeba na nie wydać, nie mają dla niej tajemnic.
- Advertisment -

Przeczytaj róznież

Jak przygotować auto, aby przeszło przegląd techniczny?

Choć przegląd techniczny jest w Polsce obowiązkowy, to wciąż wielu kierowców wybiera się na kontrolę niechętnie. Dlaczego tak się dzieje? Po prostu po polskich...

Co to Digital fashion i dlaczego jest tak popularny na Instagramie?

Kupowanie nowych ubrań sprawia nam przyjemność. Może jednak być też problematyczne. Zwłaszcza gdy nasze wymiary są osadzone pomiędzy klasycznymi rozmiarami ubrań, które dostaniemy w...

Co to NFT? Czy to przyszłość świata czy chwilowy trend?

Niewymienny token, czyli Not-Fungible Token (NFT) to unikalna wartość cyfrowa, która obecnie podbija świat. Wszystko, co ma wymiar cyfrowy, spotyka się z dużym zainteresowaniem....

Podwyższone grządki w angielskim stylu – dlaczego warto je mieć w ogrodzie?

Lead: Podwyższone grządki (ang. raised bed) to częsty element ogrodów angielskich. Znane były i szeroko stosowane również w Polsce, jednak z czasem zostały zapomniane....

Co zamiast trawnika w ogrodzie?

Kiedy zakładamy ogród, dość często decydujemy się na pokrycie większych, otwartych przestrzeni trawą. Piękny i zadbany trawnik to oczywiście ozdoba ogrodu, jednak utrzymanie doskonałego...

Ogród w stylu zen – uporządkowany, piękny i łatwy w utrzymaniu

Na temat ogrodów w stylu zen można znaleźć wiele sprzecznych opinii – jedni twierdzą, że trudno go utrzymać, inni –wręcz przeciwnie. Jak to jest...