fbpx
czwartek, 26 stycznia, 2023
  • Usługi remontowe: Łazienka Kuchnia Poddasze
Strona głównaPODRÓŻEW tych miejscach zrobisz unikatowe zdjęcia na Instagrama i Facebooka

W tych miejscach zrobisz unikatowe zdjęcia na Instagrama i Facebooka

-

Prowadząc profil na Instagramie czy na Facebooku, chcemy dodawać tylko unikatowe i porywające zdjęcia. Jednak wyróżnienie się z tłumu może być trudne. Nie liczy się tylko ciekawa poza, czy też forma przekazanej treści, ale i tło. Zwłaszcza w przypadku zdjęć z wakacji.

Choć każdy chce przede wszystkim dobrze odpocząć, to jednocześnie marzy o przywiezieniu zdjęć, którymi może się pochwalić przed znajomymi i obserwatorami. Dokąd jechać na wakacje, aby zapewnić sobie i jedno, i drugie?

Osetnik – nadmorskie miasteczko w Polsce

Większość osób jadąc na wakacje nad morzem, wybiera duże miejscowości, w których można nie tylko plażować, ale i zwiedzać zabytki bądź spędzać aktywnie czas, gdyby słońce nie świeciło zbyt mocno. Jednak jednym z najbardziej instagramowych miejsc jest Osetnik.

To bardzo małe miasteczko w okolicy Łeby kusi przede wszystkim dość rzadko odwiedzaną plażą. Nie jest to jednak najciekawsza jego atrakcja. Zdecydowanie serca i fotografie podbija latarnia morska Stilo, która istnieje tu już ponad sto lat. Można sobie na jej tle wykonać wiele ciekawych zdjęć, ale warto też wejść na jej szczyt i uchwycić panoramę okolicy.

Malownicza Austria – Hallstatt

Mówiąc wprost, Hallstatt to wizytówka Austrii. Miasteczko pojawia się w każdym przewodniku po tym kraju, ale pozostaje pytanie, czy faktycznie warto tam się wybrać? Jeśli planujemy wycieczkę do Salzburga, to Hallstatt jest prawie po drodze. Również, gdy wybieramy się samochodem do Włoch, może się okazać, że wcale nie nadłożymy kilometrów, zahaczając o tę miejscowość. Jednak nie jest to punkt, w którym spędzimy 2 tygodnie urlopu. Raczej piękny plener do zdjęć na jeden – dwa dni.

Położenie tego miasteczka jest niezwykłe, ponieważ budynki wyglądają, jakby miały schodzić stopniowo w kierunku jeziora. Kolorowy, ale bardzo alpejski styl budownictwa sam w sobie stanowi atrakcję, ale to położenie osady nad wodą dodaje jej uroku. Zwłaszcza zdjęcia na tle wody i białego budynku kościoła cieszą się dużą popularnością.

Słoneczne wakacje w Meksyku

Większość osób kojarzy wakacje w Meksyku z pięknymi plażami, na których można leniwie leżeć cały dzień. Istnieją jednak miejsca, które urzekają, a wcale nie są popularnie fotografowane i dodawane na Facebooka. Do tego ich zwiedzanie daje wiele satysfakcji i niezapomnianych przeżyć.

Z Mexico City można jechać samodzielnie autobusem lub wybrać wycieczkę zorganizowaną do Las Pozas. Jest to miejsce powołane do życia w XX wieku przez mecenasa surrealizmu,Edwarda Jamesa, który postanowił założyć ogromny ogród rzeźb w środku dżungli. Ogród tworzony jest od 1947 roku. Obecnie został odnowiony przez fundację założoną specjalnie w tym celu. Niesamowite i ogromne rzeźby ukryte wśród gęstwiny wywierają niezapomniane wrażenie i są świetnym tłem dla nieziemskich zdjęcia. Ogród usytuowano w miasteczku Xilitla, które jest też dobrym punktem startowym do zwiedzania pobliskich jaskiń oraz wodospadów.

Kolorowa wyspa nieopodal Wenecji

Ciekawe miejsce na wakacje to bez wątpienia również Wenecja. Jednak warto też zwiedzić pobliskie jej wyspy, które kryją piękne i zadziwiające miejsca doskonale wyglądające na zdjęciach.

Niecałe 7 km od Wenecji znajdziemy wyspę Burano, która znana jest ze swojej kolorowej zabudowy. Każdy budynek pomalowany został tu na inny kolor! Wygląda to zjawiskowo nie tylko z lądu, ale i z wody. Co ciekawe do Burano można dopłynąć tramwajem wodnym z Wenecji. Taka wycieczka też sama w sobie stanowi idealną okazję do zrobienia zdjęć bądź filmików po drodze.

Natasza Miszczuk
Copywriter z wyboru, ekonomista z wykształcenia. Autorka dwóch blogów – jakdojadedo.info i nokosmetykach.pl. Amatorka spędzania czasu w pociągach donikąd i zwiedzania zza szyby. Zapalona fanka sportów motocyklowych i zimowych. O najnowszych kosmetykach wie wszystko, a finanse, które trzeba na nie wydać, nie mają dla niej tajemnic.
- Advertisment -

Przeczytaj róznież

Piercing — modny dodatek szaleństwa karnawałowego.

Karnawał to czas szaleństwa, doskonałej zabawy i ekstrawagancji. To również okres, w którym Polacy chętniej bawią się modą i biżuterią. Nic w tym dziwnego,...

Fluid idealnie dopasowany – znajdź swój odcień i ciesz się piękną cerą!

Niewłaściwe dobranie fluidu do cery skutkuje „efektem maski” - twarz jest albo zbyt ciemna, albo przeciwnie - wygląda nienaturalnie blado. Dlatego niemal każda linia...

Jakie kolczyki są najlepsze do piercingu nosa

Piercing nosa to jedna z metod na wyrażenie siebie, nadania swojej twarzy charakteru czy też zmiany wizerunku. Najpopularniejsze są kolczyki do nosa umieszczane w...

Naturalne sposoby walki z zaburzeniami erekcji. O czym warto wiedzieć?

Zaburzenia erekcji nie należą wcale do rzadkości, choć wielu mężczyzn woli o nich nie mówić. Ich przyczyną może być choroba, ale także spadek nastroju...

Sprzedaż używanych rzeczy w sieci a podatek – kiedy trzeba go zapłacić?

Wiosenne porządki to dobra okazja, aby trochę zarobić. W jaki sposób? Sprzedawanie używanych ubrań, torebek, sprzętów elektronicznych czy książek jest bardzo proste. Wystarczy założyć...

Inwestycje społecznościowe – forma inwestycji czy metoda oszustwa?

Nie ma osoby, która by nie chciała zarabiać w sposób pasywny. Raz inwestujemy środki, a potem przez wiele lat czerpiemy z tego zysk. Sporo...