fbpx

Wakacje nad polskim morzem czy za granicą – co jest tańsze?

Kiedy za pasem urlop, każda osoba zaczyna się zastanawiać, gdzie jechać na wakacje, aby spędzić czas, tak jak to lubimy. Zwykle jednak wybór zawężany jest do wczasów nad wodą. Można znaleźć tanie wczasy nad morzem w Polsce, ale też kuszące oferty wycieczek za granicznych. Gdzie na tanie wakacje pojechać będzie naprawdę warto? Wszystko zależy od naszego nastawienia.

Planowanie wakacji z wyprzedzeniem

Mimo, że oferty last minute są bardzo popularne, to wciąż bardziej opłaca się zaplanować urlop z wyprzedzeniem. Ponadto część firm wymaga, aby pracownicy podali mniej więcej na początku roku, kiedy chcą iść na urlop, dzięki temu przedsiębiorstwo może zaplanować pracę, a sami pracownicy nie będą później mieli problemów z dostaniem wolnego. Dzięki temu można też na kilka miesięcy wcześniej zaplanować, gdzie pojedziemy i przygotować się do wyjazdu.

Chcąc znaleźć tanie wakacje za granicą, zwłaszcza jeśli mamy zamiar wszystko zorganizować sami, musimy zacząć szukać kilka miesięcy przed wyjazdem najlepszych opcji. Potrzebny będzie dojazd: można jechać własnym samochodem, ale większość osób preferuje przeloty samolotem. Także dobry hotel czy inna opcja zakwaterowania, jak prywatne apartamenty turystyczne. A do tego warto wiedzieć, co na miejscu można zwiedzać, kiedy atrakcje są czynne i przede wszystkim, ile kosztują. Gdy myślimy o wakacjach na plaży przez dwa tygodnie, dobrze jest też zapoznać się z prognozą pogody, ponieważ często okazuje się, że tanie loty do miejsca docelowego, są dlatego, że w tym okresie panują ulewne deszcze, które przecież nie są wymarzoną pogodą do opalania. Podróż za granicę jest więc trudniejsza do zaplanowania niż wakacje nad polskim morzem. Jednak nie dajmy się zwieść, nawet plaża w Ustce w sezonie będzie zapchana turystami.

Z tego powodu i wczasy nad morzem w jednym z popularnych nadmorskich kurortów mogą być trudne w planowaniu. Nie da się ukryć, że większość osób zostaje na urlop w Polsce. Być może obawiając się wysokich kosztów wyjazdu, ale wakacje w Polsce wcale nie muszą być tańsze niż plażowanie w Chorwacji. Jest duży popyt na noclegi nad polskim morzem, a więc już w zimie warto wybrać hotel czy ośrodek, który nam pasuje i go zarezerwować.

Cięcie kosztów, czyli tanie wakacje bez wyrzeczeń

Rezerwując hotel wcześniej można skorzystać ze zniżek. Ponadto wiele stron do rezerwacji miejsc noclegowych, oferuje darmowe odwołanie rezerwacji, nawet do dnia przyjazdu. Dlatego można w między czasie szukać innych ofert, które będą tańsze. Często można trafić też na kody promocyjne uprawniające do zniżki na wybrany nocleg, po przejściu przez link aktywacyjny. Dzięki temu nawet wakacje za granicą może być tanie.

Z kolei, gdy wolimy wybrać ofertę dużej firmy turystycznej, także warto sprawdzać oferty first minute, czyli te rezerwowane z długim wyprzedzeniem. Są one tańsze, od takich kupowanych przykładowo miesiąc przed wyjazdem. Jeśli ktoś może elastycznie ustalić sobie urlop, rozwiązaniem będą wczasy last minute.

Zarówno w Polsce, jak i za granicą największe kwoty na wczasy wydaje się na hotel, dojazd i wyżywienie. Dobrze jest więc wybrać hotel ze śniadaniami, ale część z nich podaje kwoty osobno za nocleg, a osobno za śniadanie. Może się okazać, że kwota doliczana za śniadanie to 10 euro, 40 złotych itd. W tej cenie można zjeść posiłek w śniadaniowej knajpce czy restauracji szybkiej obsługi. Będzie się to bardziej opłacać. Dużo oszczędzić można też na wstępach do atrakcji turystycznych. Niektóre z nich oferują jeden dzień w tygodniu z darmowym wstępem.

Tak naprawdę wczasy czy to w Polsce, czy za granicą mogą kosztować tyle samo. Jednak planując je z góry, można wydać mniej niż się spodziewamy.

image sources

  • wakacje-nad-polskim-morzem-czy-za-granica-459522: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *