Mocnym samochodem na bezdroża

Samochodem na bezdroża! Facet kocha samochody, a prawdziwy facet kocha mocne samochody. Wyprawa na bezdroża autem 4 x 4 to niezwykła męska przygoda. Nawet amatorzy, którzy na co dzień jeżdżą sedanem, mogą ruszyć w dzikość. Jeśli masz dość nudnej jazdy i przy okazji wybrać się w naturę to koniecznie spróbuj wyprawy samochodem 4×4. To prawdziwa przygoda, która pozwoli choć na chwilę poczuć się jak kierowca niezwykłych, egzotycznych rajdów. Wyprawa taka składa się z podróży po bezdrożach autem z napędem na cztery koła, kiedy często trzeba pokonywać nierówności, rzeki, leśne polany, łąki, bagna. Nasze auto musi często przejechać po kamieniach, zwalonych drzewach, piaskach czy po zrujnowanych szosach. Oczywiście nie chodzi tylko o dojechanie do celu, ale samą przyjemność dzikiej jazdy.

Auto terenowe można zawsze wynająć.

Na samej trasie pomoże pilot, doświadczony kierowca, który będzie także instruktorem. Pilot nie tylko szkoli w technice jazdy, ale również uczy posługiwania się odpowiednim sprzętem: linami, narzędziami, łopatami itp. W końcu wyprawa 4×4 to taki samochody survival.

Jazda takim samochodem to oczywiście nie przejazd z galerii handlowej do kościoła, ale nawet amator po kilku godzinach złapie o co chodzi, a na każdy pokocha ten ryk silnika na wertepach.  Poruszanie się takim autem wymaga cierpliwości i opanowania: tutaj często nie liczy się szybkość dojazdu co celu, ale w ogóle to, że udało nam się dojechać! Zrywanie się i nagłe działanie na pewno nie pomaga, a wręcz może utrudnić wyprawę. Czasem czołgamy się przez kilometrowy odcinek piasków półgodziny, ale innej metody nie ma. Przeprawa przez rzekę zaczyna się od wybadania terenu, więc jeżeli ktoś myśli, że całą trasę przesiedzi w ciepłym aucie, to grubo się myli. Na pewno nie będzie też wygodnie jak na autostradzie.

Przed samym wyjazdem zawsze można pojechać na rekonesans, czyli ZLOT. Właściwie na każdym zlocie można porozmawiać z właścicielami różnych marek, oni z wielką pasją przedstawią swoje doświadczenia oraz zalety i wady poszczególnych rozwiązań. Na takim zlocie można obejrzeć zarówno samochody, jak i filmy z wypraw, to pozwoli z pewnością rozwiać wszelki wątpliwości. Off-roadowa brać, to ludzie, którzy rozmawiają o swojej pasji do znudzenia.

image sources

  • offroad bezdroża: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *