fbpx
czwartek, 19 maja, 2022
  • Usługi remontowe: Łazienka Kuchnia Poddasze
Strona głównaPODRÓŻEIdealne miejsca na wakacje dla par i singli

Idealne miejsca na wakacje dla par i singli

-

Z roku na rok coraz więcej hoteli, hosteli oraz apartamentów turystycznych deklaruje, że nie chce gościć przyjezdnych z małymi dziećmi. Niestety maluchy mogą przeszkadzać w wypoczynku innym gościom, którzy na wczasy przyjechali dla relaksu i pragną uniknąć gwaru, hałasu czy biegania po pokoju nad nimi o różnych porach dnia i nocy. Takie lokalizacje doskonale nadają się dla par bądź singli. I to na nich najbardziej nastawione są takie placówki.

Wakacje dla singli – dokąd warto pojechać?

Tak naprawdę osoby podróżujące samotnie z wszystkich rodzajów turystów mają najlepiej. Dlaczego? Otóż nie muszą z nikim uzgadniać planów wakacyjnych. Mogą zatem jechać na urlop, kiedy tylko czas im na to pozwoli i realizować swoje marzenia.

Podczas wyjazdów za granicę biorą z kolei pod uwagę jedynie własną barierę językową, wybierając na wakacje kraj, w którym swobodnie porozmawiają w języku obcym. Oczywiście można wykupić też wczasy dla singli w biurze podróży, które organizuje wycieczki do wszystkich krajów świata.

Podróżując samemu, trzeba również zadbać o własne bezpieczeństwo. Rozsądek nakazuje wybierać kraje, które nie są na czarnej liście MSZ czy też nie toczą się w nich konflikty zbrojne lub po prostu ogólnie są uznawane za niebezpieczne.

Podróże dla singli można zaplanować z biurem, ale większość osób robi to samodzielnie. Daje to dużą oszczędność pieniędzy i swobodę działania. Obecnie najbardziej popularne kraje, do których latają samotni podróżnicy, to Malta, Grecja, Bułgaria czy Maroko.

Jednakże bardzo oblegane jest podróżowanie po Europie i zwiedzanie stolic. Weekendowe loty do Londynu, Berlina, Oslo czy nawet Budapesztu to również świetne opcje, aby samodzielnie pozwiedzać ciekawe miejsca i odpocząć od pracy.

Romantyczny weekend dla dwojga

Oczywiście i pary mogą spędzić świetnie czas w europejskich stolicach, czy też na romantycznych wakacjach w Grecji. Dokąd warto pojechać na weekend, aby zakochać się na nowo? Wcale nie trzeba daleko szukać. Nawet w Polsce można odwiedzić przepiękne miejsca, w których spędzimy wyjątkowy pobyt.

Niebanalne są choćby noclegi w zamkowych komnatach. Jak na przykład w Zamku Czocha w województwie dolnośląskim. Wiele kobiet ucieszy taki nocleg, ponieważ jest to okazja, aby poczuć się jak prawdziwa księżniczka.

W Europie mamy też mnóstwo miast, które znane są z historii zakochanych par. Perełką jest choćby Wenecja, gdzie pary z całego świata zjawiają się, aby odbyć romantyczny rejs gondolą przy śpiewie gondoliera. Także włoska Werona jest klasykiem takich podróży, ponieważ to tu rozgrywał się Szekspirowski romans Romea i Julii.

Ciekawą propozycję na romantyczny weekend dla dwojga stanowi też naturalnie Paryż, który wręcz nazywany jest miastem zakochanych. Wiele par oświadczało się i deklarowało sobie miłość pod wieżą Eiffla. Okoliczne uliczki czy małe kawiarenki niezaprzeczalnie sprzyjają romantycznym chwilom.

Osoby ceniące sobie z kolei spokój, jak i piękne widoki powinny wybrać się do Prowansji. Tutaj można przyjemnie zrelaksować się na łonie natury, kosztując regionalnych potraw i popijając je dobrym winem.

Natasza Miszczuk
Copywriter z wyboru, ekonomista z wykształcenia. Autorka dwóch blogów – jakdojadedo.info i nokosmetykach.pl. Amatorka spędzania czasu w pociągach donikąd i zwiedzania zza szyby. Zapalona fanka sportów motocyklowych i zimowych. O najnowszych kosmetykach wie wszystko, a finanse, które trzeba na nie wydać, nie mają dla niej tajemnic.
- Advertisment -

Przeczytaj róznież

Jak przygotować auto, aby przeszło przegląd techniczny?

Choć przegląd techniczny jest w Polsce obowiązkowy, to wciąż wielu kierowców wybiera się na kontrolę niechętnie. Dlaczego tak się dzieje? Po prostu po polskich...

Co to Digital fashion i dlaczego jest tak popularny na Instagramie?

Kupowanie nowych ubrań sprawia nam przyjemność. Może jednak być też problematyczne. Zwłaszcza gdy nasze wymiary są osadzone pomiędzy klasycznymi rozmiarami ubrań, które dostaniemy w...

Co to NFT? Czy to przyszłość świata czy chwilowy trend?

Niewymienny token, czyli Not-Fungible Token (NFT) to unikalna wartość cyfrowa, która obecnie podbija świat. Wszystko, co ma wymiar cyfrowy, spotyka się z dużym zainteresowaniem....

Podwyższone grządki w angielskim stylu – dlaczego warto je mieć w ogrodzie?

Lead: Podwyższone grządki (ang. raised bed) to częsty element ogrodów angielskich. Znane były i szeroko stosowane również w Polsce, jednak z czasem zostały zapomniane....

Co zamiast trawnika w ogrodzie?

Kiedy zakładamy ogród, dość często decydujemy się na pokrycie większych, otwartych przestrzeni trawą. Piękny i zadbany trawnik to oczywiście ozdoba ogrodu, jednak utrzymanie doskonałego...

Ogród w stylu zen – uporządkowany, piękny i łatwy w utrzymaniu

Na temat ogrodów w stylu zen można znaleźć wiele sprzecznych opinii – jedni twierdzą, że trudno go utrzymać, inni –wręcz przeciwnie. Jak to jest...