Jak spędzić sylwester inaczej niż na imprezie czy w domu

Sylwester albo w kapciach w domu – to żelazny standard. Pomysłów na sylwestra jest dużo więcej. Alternatywne pomysły na spędzenie tej nocy jest wiele i niektóre mogą zaskakiwać. Może się skusicie?

Nie musi być suknia, makijaż i szampan. Sylwestra można spędzić nago, w tramwaju, z popcornem w kinie albo w łyżwach.

Sylwester w tramwaju to już moda

W Krakowie i Warszawie praktycznie nie ma już miejsc. Podobnie jest w innych miastach z liniami tramwajowymi. To ciekawy pomysł, ale nieco ograniczający – w takim tramwaju jednak mało jest miejsca. I te minimum przestrzeni kosztuje 79 zł od osoby, szampan i muzyka w cenie, reszta we własnym zakresie.

W górach można się bawić na golasa w basenie.

Górale oferują „Sylwestra bez gaci”. Koszt dużo większy, bo zaczyna się od 350 zł. Poza wodą, mamy muzykę, bufet i alkohole. Za połowę tej ceny możemy wybrać się na kulig z zaaranżowanym napadem zbójów. Całość kończy się ogniskiem i napitkiem.

Teatr lub kino

Miłośnicy kulturalnych wrażeń mogą spędzić sylwestra w teatrze lub w kinie. W Krakowie, w w Starym Teatrze można obejrzeć „Pana Tadeusza”. Bilet z lampką wina i skromnym poczęstunkiem to koszt 120 zł. Sieć Multikino oferuje jak co roku całonocne pokazy.  W Krakowie np. zobaczymy przedpremierowy seans „Sherlocka Holmesa 2” i transmisję koncertu zmarłej niedawno Amy Winehouse. Cena to 160 zł i mamy w niej poza filmami, wino, drink i dwudaniowy obiad.

Dalej popularne są Parki Wodne. Zabawa w Aquaparkach to rozrywka zdrowa i ciekawa. Niestety alkoholu tutaj nie dostaniemy, ale możemy użyć wodnych zabaw na cały rok. Leniwi mogą spędzać długie godziny wybierając pomiędzy sauną, biczami wodnymi a jacuzzi.

Ostatnio można spotkać się również z wieczorami sylwestrowymi z sudoku, szachami i oczywiście grami planszowymi. Zainteresowaniem cieszą się także nocne gry miejskie lub quasi-survivalowe. Popularne są zabawy na lodowisku lub rolkowe masowe przejazdy. Niektórych może ucieszyć też paintball nocą w lesie albo wypad na nocne jazdy quadem. Na pewno sylwester z morsami w Bałtyki to opcja dla nielicznych, ale już każdy może wybrać się na masowe imprezy pod chmurką. Opcji jest wiele, więc może warto schować zarówno suknię z atłasu, jak i pilot od telewizora?

image sources

  • sylwester inaczej: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *