fbpx

Idealna opalenizna bez słońca – jak nakładać samoopalacz

W celu zachowania na dłużej młodej skóry używamy kremów z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi. Jednak minusem korzystania z takich kosmetyków jest słaba opalenizna lub nawet jej brak, a przecież wiele osób bardzo lubi lekko brązowy kolor ciała.

Na szczęście można kupić samoopalacz, który nada naszemu ciału pożądany kolor. Jednak wiele osób narzeka na plamy po samoopalaczu lub za słaby efekt, jaki on daje. Jak nakładać samoopalacz, aby efekt był naprawdę dobry?

Mus, pianka, woda czy balsam?

Istnieje bardzo dużo różnych wariantów samoopalaczy. Jednakże najważniejsze jest, aby doczytać na opakowaniu, jak produkt się nakłada i czy trzeba go zmyć. Niektóre produkty zabarwiają skórę bardzo delikatnie i można ich używać codziennie, przez co kolor skóry stopniowo robi się ciemniejszy. Przy nich nie trzeba zmywać produktu, a jedynie regularnie myć ciało, tak jak robimy to na co dzień.

Drugi rodzaj to produkty, które przez kilka godzin nabierają mocy i trzeba je zmyć po określonym przez producenta czasie samą wodą. Naszym oczom ukaże się brązowa skóra, a sama opalenizna będzie trwała. Samoopalacze różnią się też ze względu na formę produktu.

Popularne są samoopalacze w sprayu, ale tutaj można spotkać się z dwiema wersjami nakładania. Jednych sprayów używa się na suchą skórę, a po spryskaniu pozostawia do wchłonięcia, co jest bardzo niekomfortowe, ponieważ nawet przez kilka minut trzeba utrzymać tę samą pozycję.

Drugich używa się jak balsamu do ciała, czyli po nałożeniu trzeba je dokładnie wetrzeć w skórę.

Najłatwiejsze w aplikacji są jednak pianki i musy. Tutaj natomiast przyda się rękawica do samoopalacza, na którą nakładamy porcję pianki czy musu, a potem rozprowadzamy na każdej partii ciała.

Dzięki zastosowaniu rękawicy ręce się nie brudzą i nie ma problemu z ich domyciem. Niektóre pianki mają od razu brązowy kolor, dzięki czemu dokładnie widzimy, jaką część ciała już pokryliśmy kolorem.

Bardzo często kupowane są też balsamy brązujące. Zwykle mają one mniejszą moc zabarwiania skóry od razu, ale już po jednym użyciu widać pierwsze efekty. Takiego balsamu można używać zamiast balsamu do ciała, nie tylko jako samoopalacz, ale też jako produkt do pielęgnacji.

Nowością są krople samoopalające, które trzeba łączyć z kremem do twarzy czy balsamem do ciała. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które mają w domu dużo „zwykłych” kremów i chcą je zużyć.

Jak stosować samoopalacz?

Zawsze, niezależnie od tego, w jakiej formie kupimy samoopalacz, warto zaopatrzyć się w rękawicę do jego nakładania. Dzięki temu ochronimy ręce i paznokcie przed zabrudzeniami, ale też nałożymy produkt równo. Samoopalacz najlepiej jest nałożyć na czystą i gładką skórę.Oznacza to, że trzeba najpierw wziąć kąpiel, a nawet ogolić zbędne owłosienie, jeśli takie nam przeszkadza, czy wreszcie zrobić peeling ciała.

Po osuszeniu skóry można zabrać się za nakładanie produktu rękawicą. Tutaj już warto stosować się do zaleceń producenta, ponieważ na opakowaniu będą wskazówki dotyczące tego, czy produkt należy pozostawić na ciele na 2 godziny i spłukać, czy też można go stosować zamiast standardowego balsamu do ciała.

image sources

  • idealna-opalenizna-bez-slonca-jak-nakladac-samoopalacz-287909: pexels.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *