fbpx
środa, 28 lutego, 2024
  • Usługi remontowe: Łazienka Kuchnia Poddasze
Strona głównaFINANSECzy dłużnik może dostać kredyt?

Czy dłużnik może dostać kredyt?

-

Niestety z roku na rok coraz więcej osób popada w długi. Nie mówimy o nich wtedy, gdy ktoś ma kredyt i spłaca go regularnie. Takie zobowiązania są akceptowalne i nie ma w nich nic niepokojącego. Dopóki ktoś rzeczywiście je spłaca na czas.

Gdy tylko pominiemy termin spłaty raty kredytu albo rachunku za prąd, czy też nie zapłacimy mandatu za zbyt szybką jazdę, to niestety będzie to wpisane jako dług. Tym właśnie rodzajem długów należy się już martwić. Po pierwsze dlatego, że odsetki będą rosły i z miesiąca na miesiąc będzie coraz więcej do spłaty. Po drugie nie dostaniemy wówczas kredytu w żadnym banku.

Kredyt dla zadłużonych – gdzie można go otrzymać?

Niestety można sobie od razu wybić z głowy kredyt dla zadłużonych w banku. Tak samo niemożliwy jest kredyt bez BIK, czy też wzięcie kredytu, kiedy ma się ustanowionego nad sobą komornika za niespłacone długi. Przyczyna jest prosta. Każdy bank sprawdza obowiązkowo BIK i bankowy rejestr.

Ponadto automatycznie odrzucane są osoby, które w historii kredytowej mają negatywne wpisy. Tutaj decyduje nawet nie pracownik banku, a system bankowy, który sprawdza bazy i przetwarza wniosek. Wystarczy mieć opóźnienie w spłacie, a co dopiero dług, aby nie dostać kredytu. Gdzie można szukać pomocy finansowej, jeśli mamy taką potrzebę? W parabanku.

Czym są parabanki?

Przedsiębiorstwa, powszechnie nazywane parabankami trudnią się pożyczaniem pieniędzy zwykle osobom fizycznym, ale też i innym firmom. Parabank, to po prostu prywatna działalność gospodarcza, której głównym zakresem jest oprocentowane wsparcie finansowe innych.

Dlatego też muszą one być wpisane do ewidencji przedsiębiorstw oraz przestrzegać prawa gospodarczego. Same pożyczki udzielane są natomiast na podstawie prawa cywilnego.

Pożyczki dla zadłużonych

Pożyczki bez BIK, to główny produkt parabanków. Jednak nie oznacza to, że firma w ogóle nie sprawdza żadnych baz danych i udziela każdemu zainteresowanemu czasowego wsparcia. Oczywiście pożyczka dla zadłużonych jest możliwa do zaciągnięcia, ale firma pożyczkowa i tak sprawdzi historię kredytową na tyle, na ile może.

Nie wszystkie parabanki mają dostęp do BIK, dlatego też powszechnie się reklamują, że tej bazy nie sprawdzają. Jednakże większość z nich kontroluje BIG Info Monitor, co dla dłużnika może okazać się gorsze. Otóż w skład tej bazy wchodzi kilka innych, w tym KRD. Z tych wszystkich źródeł można odczytać nie tylko historię kredytową, ale też ogólnie historię zobowiązań i zadłużenia.

Dlatego nawet chwilówki bez BIK mogą nie być osiągalne, gdy ktoś ma długi wpisane w Krajowym Rejestrze Długów, ponieważ w parabanku pojawi się raport z tej bazy. Warto jednak szukać pożyczek dla zadłużonych, które dedykowane są osobom z problemami finansowymi.

Zwykle z tych pożyczek można spłacić długi, aby powoli wychodzić na prostą, mając tylko jedno zobowiązanie z dogodnymi ratami do spłacenia. Aczkolwiek większość firm pożyczkowych oferuje pieniądze pod zastaw lub z żyrantem. Dlatego, mimo że są one ogólnodostępne, to nie są aż tak łatwe do otrzymania.

Natasza Miszczuk
Copywriter z wyboru, ekonomista z wykształcenia. Autorka dwóch blogów – jakdojadedo.info i nokosmetykach.pl. Amatorka spędzania czasu w pociągach donikąd i zwiedzania zza szyby. Zapalona fanka sportów motocyklowych i zimowych. O najnowszych kosmetykach wie wszystko, a finanse, które trzeba na nie wydać, nie mają dla niej tajemnic.
- Advertisment -

Przeczytaj róznież

Zalety życia na Jana Kazimierza – co oferują nowe mieszkania w tej okolicy?

Centrum Woli to okolica uznawana przez wielu za jedną z najlepszych do zamieszkania. Można liczyć tutaj na wiele nowoczesnych udogodnień, dużo zieleni i bliski dojazd do...

Odkryj atrakcje sportowe w Poznaniu

Stolica Wielkopolski to miasto o bogatej historii i kulturze, które zaskakuje również różnorodnością atrakcji dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Niezależnie od tego, czy jesteś...

Potrzebujesz wsparcia w odchudzaniu? Sprawdź suplementy diety wspomagające odchudzanie

W dzisiejszych czasach, gdy tempo życia staje się coraz szybsze, wiele osób boryka się z problemem nadwagi i otyłości. Właściwe odżywianie i aktywność fizyczna...

Opony nowe czy używane? Podpowiadamy!

Wybór między nowymi a używanymi oponami to dylemat, który ma wielu kierowców podczas planowania wymiany ogumienia w swoim pojeździe. Każda opcja ma swoje zalety...

Na co zwrócić uwagę, wybierając lawetę samochodową?

Prowadzisz działalność związaną z przewożeniem uszkodzonych aut? Poszukujesz sprawdzonego sprzętu, który pozwoli Ci legalnie transportować rozmaite modele samochodów? Bezpieczny załadunek pojazdów i maszyn wymaga...

Toczenie CNC – na czym polega i do czego jest wykorzystywane?

Istnieje kilka metod uzyskiwania potrzebnych kształtów z podanego materiału. Jedną z najpopularniejszych jest zaś toczenie. Wynika to przede wszystkim z niezaprzeczalnych zalet procesu, ale...