fbpx
środa, 18 maja, 2022
  • Usługi remontowe: Łazienka Kuchnia Poddasze
Strona głównaKOBIETACo to Digital fashion i dlaczego jest tak popularny na Instagramie?

Co to Digital fashion i dlaczego jest tak popularny na Instagramie?

-

Kupowanie nowych ubrań sprawia nam przyjemność. Może jednak być też problematyczne. Zwłaszcza gdy nasze wymiary są osadzone pomiędzy klasycznymi rozmiarami ubrań, które dostaniemy w sklepach. A co jeśli chcemy prowadzić profil na Instagramie czy Tiktoku, ale nie mamy ani środków, ani miejsca w szafie, aby kupować designerskie ubrania? Nic nie szkodzi! Dla takich właśnie osób powstała kategoria Digital Fashion.

Digital Fashion – moda cyfrowa, która wprawi Cię w osłupienie

Co przychodzi nam na myśl, gdy mówimy Digital Fashion? Można sobie wyobrazić bajeczne stylizacje oparte i najnowsze zdobycze techniki, futurystyczne kształty czy nawet bardzo oryginalne wzory i kolory. Ale Digital Fashion może wyglądać również przeciętnie. Jak to?

Po prostu Digital Fashion to moda wirtualna. To nie są ubrania, które kupimy, zostaną uszyte, wysłane do nas i fizycznie je założymy. Za to są to stroje, które nakładane są na nasze zdjęcie lub nagrany film video. Mówić w uproszczeniu kupujemy wirtualne ubranie, które będziemy nosić na zrobionym zdjęciu lub filmie. A sprzedawca ubrania odpowiada za nałożenie go na wysłane przez nas pliki i odesłanie nam naszego zdjęcia w zakupionym stroju. Tak, cała koncepcja przypomina NFT, ale na szczęście jest o wiele prostsza i tańsza.

Jak kupić wirtualne ubrania?

Coraz więcej stron internetowych oferuje sprzedaż wirtualnych ubrań i dodatków. Najczęściej jednak są to serwisy zagraniczne. Aby kupić takie odzienie, wystarczy przejrzeć ofertę, sprawdzić propozycje jak pozować i dokonać zakupu. Konieczne jest wysłanie swojego zdjęcia lub nagrania w stroju opinającym, lub eksponującym ciało – w zależności od tego, jaki rodzaj odzieży cyfrowej kupujemy. Np. do balowej sukni z odsłoniętymi ramionami wystarczy za pozować w leginsach i biustonoszu. Ważne jest również, aby zrobić zdjęcie w miejscu, które ma być rzeczywistym tłem fotografii.

Po określonym przez sprzedawcę czasie otrzymamy plik ze zdjęciem lub nagraniem video, na którym występujemy w kupionym wirtualnie ubraniu. Taki plik możemy wstawić na Instagrama.

Skąd wiadomo, że ktoś korzysta z Digital Fashion?

W zasadzie nie wiadomo. Dopasowanie stroju do wysłanego zdjęcia jest na tak wysokim poziomie, że gołym okiem nie zobaczymy edycji. Jednak z drugiej strony bardzo często kreacje z kategorii Digital Fashion są bardzo nowoczesne. A nawet filmowe czy bajkowe. Dlatego można je odróżnić od standardowych ubrań dostępnych w sklepie. Jednakże są też projekty, które można uznać za tradycyjną modę czy takie, które wpisują się w obecne trendy. Z tego powodu nie zawsze będziemy mieli świadomość, że ktoś posłużył się wirtualnym strojem, jeśli nam o tym nie powiedział albo nie wybrać bardzo dekoracyjnym stylizacji, która już z samego zamysłu twórcy nie miała wyglądać realnie.

Czy warto kupować Digital Fashion?

Przeglądając zdjęcia na Instagramie, może zobaczyć, że coraz więcej influencerek modowych korzysta z takich produktów. Często, aby pokazać tę nowość na modowym rynku i wykorzystać ją jako kontent dla swojego konta. Ale są też inne powody. Kupienie designerskiego odzienia w postaci Digital Fashion jest tańsze niż kupienie realnie uszytego projektu. Ponadto wybór jest ogromny! Kolejna kwestia to użytkowość. Być może chcemy zrobić piękne zdjęcie z okazji swoich urodzin, ale wiemy, że kupując sukienkę w sklepie, ubierzemy ją tylko raz. Gdy kupimy projekt w formie pliku, taka sukienka nie będzie wisieć nieużywana w szafie, nie będzie zajmować miejsca, nie będzie szkodzić środowisku i wreszcie – nie zużyje zasobów naturalnych. A my nadal będziemy pięknie wyglądać na zdjęciu.

Można więc powiedzieć, że taka moda ma swoje wady i zalety. Jeśli chcemy mieć piękne zdjęcia w ciekawych ubraniach, jak najbardziej jest to coś dla nas. Jednak, gdy używamy ubrań po zakupie wiele razy i chcemy się w nich pokazać w realnym życiu, niestety Digital Fashion nam na ten moment na to nie pozwala. Dlatego na pytanie, czy warto inwestować w cyfrowe ubieranie się, można odpowiedzieć: to zależy, jaki jest nasz cel.

Natasza Miszczuk
Copywriter z wyboru, ekonomista z wykształcenia. Autorka dwóch blogów – jakdojadedo.info i nokosmetykach.pl. Amatorka spędzania czasu w pociągach donikąd i zwiedzania zza szyby. Zapalona fanka sportów motocyklowych i zimowych. O najnowszych kosmetykach wie wszystko, a finanse, które trzeba na nie wydać, nie mają dla niej tajemnic.
- Advertisment -

Przeczytaj róznież

Jak przygotować auto, aby przeszło przegląd techniczny?

Choć przegląd techniczny jest w Polsce obowiązkowy, to wciąż wielu kierowców wybiera się na kontrolę niechętnie. Dlaczego tak się dzieje? Po prostu po polskich...

Co to Digital fashion i dlaczego jest tak popularny na Instagramie?

Kupowanie nowych ubrań sprawia nam przyjemność. Może jednak być też problematyczne. Zwłaszcza gdy nasze wymiary są osadzone pomiędzy klasycznymi rozmiarami ubrań, które dostaniemy w...

Co to NFT? Czy to przyszłość świata czy chwilowy trend?

Niewymienny token, czyli Not-Fungible Token (NFT) to unikalna wartość cyfrowa, która obecnie podbija świat. Wszystko, co ma wymiar cyfrowy, spotyka się z dużym zainteresowaniem....

Podwyższone grządki w angielskim stylu – dlaczego warto je mieć w ogrodzie?

Lead: Podwyższone grządki (ang. raised bed) to częsty element ogrodów angielskich. Znane były i szeroko stosowane również w Polsce, jednak z czasem zostały zapomniane....

Co zamiast trawnika w ogrodzie?

Kiedy zakładamy ogród, dość często decydujemy się na pokrycie większych, otwartych przestrzeni trawą. Piękny i zadbany trawnik to oczywiście ozdoba ogrodu, jednak utrzymanie doskonałego...

Ogród w stylu zen – uporządkowany, piękny i łatwy w utrzymaniu

Na temat ogrodów w stylu zen można znaleźć wiele sprzecznych opinii – jedni twierdzą, że trudno go utrzymać, inni –wręcz przeciwnie. Jak to jest...