fbpx

Top 5 filmów pierwszej połowy 2019

Pierwsza połowa 2019 roku obfitowała w bardzo dobre propozycje kinowe. Praktycznie w każdym miesiącu można było znaleźć ciekawy tytuł do obejrzenia z drugą połówką, przyjaciółmi czy z rodziną.

Obecnie do Polski znacznie szybciej trafiają premiery kina światowego i nie trzeba czekać na nie kilku miesięcy, a zwykle jedynie dzień. Hity filmowe 2019 można umieścić w wielu kategoriach, dlatego też każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie tylko dla dzieci

W kinach w ostatnim czasie można było wybrać się na dwie szczególnie interesujące pozycje animowane. Jednak, czy na pewno tylko dla dzieci? Pierwszą z nich jest prawdziwy przebój – „Jak wytresować smoka”. To już 3 film, jaki serwują nam twórcy świata smoków. Tym razem Czkawka musi podjąć się wyzwania przewodzenia Berk, a Szczerbatek zacznie tropić tajemniczą smoczycę. Nie tylko dzieci mogą obejrzeć tę produkcję, każdy będzie się przy niej świetnie bawić.

Na ekrany kin w pierwszej połowie 2019 r. wrócił ponadto po ponad 20 latach „Król lew”. Jest to remake wersji z 1994 roku, również w formie animowanej. Ponieważ technologia znacznie się jednak zmieniła, twórcy postanowili zagwarantować odbiorcom nowy wymiar przeżyć.

Nie mamy tu do czynienia z typowymi postaciami z kreskówek, a z wygenerowanymi komputerowo zwierzętami z dżungli, które wyglądają jak prawdziwe. Każdy, kto zna oryginalną wersję, z pewnością chętnie się wybierze do kina obejrzeć nowszą. Również młode pokolenie, które nie mogło płakać i śmiać się w kinie razem z Simbą, powinno koniecznie wybrać się na seans.

Na to wszyscy czekali – Avengers Endgame

Każdy film z uniwersum Marvela wzbudza emocje, jednak najbardziej oczekiwane są produkcje z serii Avengers. Saga ta od 2008 roku doczekała się ponad 20 tytułów. „Avengers: Koniec gry” to ostatnia produkcja z tej serii.

Ma w sobie wszystko, co powinien zawierać film Marvela. Mnóstwo dobrego humoru, ale też dramatu, walki o życie swoje i przyjaciół oraz wielkie powroty. Ten film to mocny, emocjonalny rollercoaster, ponieważ po wielkiej przegranej w „Wojnie bez granic” można spodziewać się każdego rozwiązania.

Dramaty, które poruszają

W top 5 filmów nie może zabraknąć też dramatów. Prawdziwie emocjonującą produkcją kierowaną do nastolatków jest film „Trzy kroki od siebie”. Opowiada on o losach 17-letniej chorej na mukowiscydozę dziewczyny , która prawie całe życie spędza w szpitalu. Codziennie musi zachować pewną rutynę działań i samokontrolę, aby żyć. Jak nie trudno się domyślić, jej życie przewraca się do góry nogami za sprawą czarującego chłopaka.

Kolejny dramat warty obejrzenia, ale dedykowany już dorosłym widzom, to „Sztuka ścigania się w deszczu”. Mamy tu kierowcę wyścigowego Danny’ego, który nie widzi świata poza swoją pasją i psem Enzo. Oczywiście, jak na prawdziwie romantyczną historię przystało, znajduje partnerkę Evę, z którą zakłada rodzinę. Dzięki rodzinie i psu Danny uczy się nowego stylu życia. Co ciekawe, jest to historia opowiedziana z perspektywy psa, któremu głosu użyczył Kevin Costner. W rolach głównych Milo Ventimiglia oraz Amanda Seyfried.

Natasza Miszczuk

image sources

  • grafika: pexels.com

Natasza Miszczuk

Copywriter z wyboru, ekonomista z wykształcenia. Autorka dwóch blogów – jakdojadedo.info i nokosmetykach.pl. Amatorka spędzania czasu w pociągach donikąd i zwiedzania zza szyby. Zapalona fanka sportów motocyklowych i zimowych. O najnowszych kosmetykach wie wszystko, a finanse, które trzeba na nie wydać, nie mają dla niej tajemnic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *