fbpx
wtorek, 18 stycznia, 2022
  • Usługi remontowe: Łazienka Kuchnia Poddasze
Strona głównaDOMCzy zakup zegarka na prezent to dobry pomysł?

Czy zakup zegarka na prezent to dobry pomysł?

-

Dawanie prezentów, mimo że bardzo przyjemne, wcale nie jest łatwe. Wiele zależy od samej okazji czy jej oprawy. Inny podarunek wręczymy komuś, kogo znamy całe życie, a jeszcze inny osobie, którą poznaliśmy niedawno. Co kupić na prezent?

Naprawdę sporo osób ma problem z wyborem upominku nawet dla bliskich. Napisano co prawda wiele poradników na ten temat, ale dzisiaj skupimy się na zegarkach. Całkiem często są one wybierane jako upominek okazjonalny. I chociaż utarło się, że zegarek ofiarowuje się na komunię, to nie tylko wtedy będzie ciekawym, wartościowym prezentem.

I komunia święta, a zegarek

Od wielu lat, w zasadzie od kiedy tylko zegarki zaczęły być produkowane w rozmiarze na dziecięcą rękę, daje się je z okazji I Komunii Świętej. Najczęściej dziewczynki otrzymują białe zegarki z prostą tarczą ze wskazówkami. Chłopcy, czarne modele klasyczne lub kolorowe zegarki sportowe.

Nie ma w tym prezencie niczego złego i można nawet powiedzieć, że to już tradycja. Na wielu zegarkach z tyłu, na kopercie można ponadto wygrawerować okazjonalne życzenia, czy też datę Komunii na pamiątkę. Nie warto się jednak ograniczać do białych lub czarnych zegarków. Modeli dziecięcych jest dzisiaj o wiele więcej i bez trudu wybierze się ten, naprawdę trafiający w gust obdarowanego.

Prezent z dedykacją

Grawerowanie na zegarkach sprawia, że jest to też świetny prezent ślubny! Wiele marek ma w swojej ofercie identyczne modele dla niej i dla niego, które różnią się tylko wielkością. Można taki prezent sprawić młodej parze wraz z życzeniami wygrawerowanymi z tyłu albo na ozdobnym pudełku. To naprawdę ciekawy upominek, który jednak wciąż jest mało popularny.

Także na okrągłą rocznicę ślubu taki prezent się sprawdzi. Oczywiście można też kupić zegarek na urodziny i wygrawerować na nim życzenia. Dzięki opcji personalizacji zegarek staje się bowiem prezentem wręcz uniwersalnym.

Warto jednak pamiętać, że grawerować można tylko na metalowych elementach, zatem nie na każdym produkcie taka usługa zostanie wykonana. Jeśli chcemy kupić konkretny model z myślą o dodaniu na nim życzeń, najlepiej będzie zapytać w sklepie, czy jest to możliwe.

Jak wybrać zegarek na prezent?

Tutaj może się zacząć problem, ponieważ w każdym sklepie internetowym z zegarkami znajdziemy ich tysiące. W sklepach stacjonarnych wybór również jest ogromny. Najlepiej będzie zacząć od ustalenia budżetu na ten cel.

Z powodzeniem można kupić ładny zegarek za 150 złotych, jak i za 300 złotych. Szwajcarskie marki zaczynają swój cennik z kolei już od 1000 złotych, zatem tylko od naszych możliwość finansowych zależy, jaki zegarek kupimy.

Po ustaleniu maksymalnej ceny upominku, należy zastanowić się, jakie kolory dana osoba lubi i czy nosi zegarek na pasku, czy na bransolecie, a może nosi po prostu bransoletki z metali szlachetnych? To też zawęzi wybór.

Kolejna kwestia, to wielkość ręki. Dla kobiet polecane są zegarki o średnicy tarczy do 40 mm. Nawet na szczupłej ręce taki zegarek nadal będzie dobrze leżał. Dla mężczyzn natomiast polecane są zegarki od 40 mm w górę.

Dostępne są zarówno modele z mniejszą tarczą na małą rękę, jak i z gigantyczną dla osób, które mają bardzo gruby nadgarstek. Jeśli mimo to boimy się, czy zegarek nie będzie za luźny lub za mały, najlepiej jest wybrać model na pasku, w którym można dorobić dziurki albo wymienić go na większy.

Przeczytaj róznież

Dom energooszczędny – czy warto taki wybudować?

Obecnie wiele projektów domów opiera się na standardach wyznaczonych dla budynków energooszczędnych lub pasywnych. Nie jest to tylko nowy trend, który pozwala nam dbać...

Czy zakup mieszkania do remontu się opłaca?

Szukając idealnego mieszkania, możemy mieć duży problem ze znalezieniem właściwego. Często trafiamy na zachęcające ogłoszenie, ale okazuje się, że lokal jest do gruntownego remontu....

Jak dbać o postawę podczas pracy zdalnej?

Wydawać by się mogło, że praca z domu to najwygodniejsze rozwiązanie. A tymczasem już po paru tygodniach bolą nas plecy, budzimy się rano niewyspani...

Jak poprawić jakość snu przy urazach?

Problemy ze snem mogą być niezwykle uciążliwe, tym bardziej, gdy towarzyszą im różnego rodzaju urazy. Mogą one dotyczyć każdego z nas. Dyskomfort i ból...

Rehabilitacja – co musisz o niej wiedzieć?

Jeszcze do niedawna rehabilitacja kojarzyła nam się tylko z pracą nad powrotem do pełnej sprawności. A dzisiaj z fizykoterapeuty korzystają nawet dzieci. Problematyczny jest...

Planujesz remont? To musisz wiedzieć, zanim zaczniesz!

Każde mieszkanie po kilku latach wymaga odświeżenia. Mogły zmienić się trendy w aranżacji i nasze cztery kąty już nie wyglądają modnie. Jednak o wiele...