Bungee – Lina i adrenalina – skoczyć czy nie?

Chyba każdy myślał o skoku na bungee. To marzenie nastolatków i poważnych biznesmenów, odrobina bezpiecznego szaleństwa w dobie nużącej normalności. Jak dobrze przygotować się do tego pierwszego razu? 

Jeżeli to twój pierwszy skok, to nie ważne jakim kozakiem jesteś w życiu i tak ogranie cię mniejsza lub większa panika. W myślach i słowach zawsze jesteśmy mocni, gorzej z wykonaniem. Skądś to znamy? Warto więc poważnie przemyśleć skok, wszystkie ZA i PRZECIW, aby będąc na górze nie robić kłopotu sobie i ekipie. Jak już podejmiesz tę decyzję, to na GÓRZE po prostu działaj. Nie ma nic gorszego niż patrzenie w dół, odczuwanie bujającej się gondoli i zastanawianie się czy warto. Chcesz skoczyć- skaczesz od razu!

Wyłącz umysł i bez zbędnego ociągania się zrób pierwszy krok, tak jak w skoku na bungee. Magicznym słowem sukcesu jest „teraz”.  Sama technika skoku nie jest tak ważna, po prostu trzeba puścić się w dół.

Czy trzeba być przygotowanym fizycznie?

Na pewno nie musisz być kulturystą ale dobrze by było gdyby Twoje ciało znało jakiś ruch. Na pewno łatwiejszy jest skok dla osoby szczupłej niż przesadnie grubej. W końcu to też sport. Z drugiej strony nie są istotne Twoje wyniki w skoku w dal czy w skoku wzwyż, nikogo nie będzie interesowała Twoja życiówka na setkę (nawet jeśli mowa o setce wódki) czy rekord w rzucie piłką palantową. Jeżeli jednak sport znasz tylko z najnowszej FIFY to może warto tydzień przed skokiem pójść dwa razy na siłkę czy trzy razy na przebieżkę.

Zapoznaj się z regulaminem przed skokiem z bungee

Tuż przed przyjściem do miejsce skoku – czy to most czy dźwig, a może jakiś opuszczony budynek, czy to wysokość 200 czy 90 metrów, pamiętaj aby przeczytać regulamin. Tuż przed samym skokiem koniecznie należy zweryfikować firmę organizującą całą tę imprezę. Nasz organizator musi mieć wykupione dla Ciebie ubezpieczenia OC i NNW. Ważny jest też team, dlatego instruktorzy powinni posiadać odpowiednie przeszkolenie z zakresu prac na wysokościach. Pamiętaj aby przed samym skokiem opróżnić kieszenie i wyjąć z kieszeni klucze czy portfel itp. Warto pamiętać, że organizatorzy nie zwracają kosztów jeśli się rozmyślimy na górze.

Na koniec trzeba wspomnieć o tym, że twoim warunkiem do skakania jest złożenie oświadczenia o dobrym stanie zdrowia, a w przypadku nieletnich dodatkowo zgoda rodziców.  Tuż przed wyjazdem na punkt skoków jest jeszcze ważenie i czasem badanie alkomatem – wszak wiele osób wpada na taki pomysł w trakcie imprezy J

Jeżeli już wszystko wiesz, to szukaj miejsca, gdzie możesz spełnić swoje marzenia. Polecamy, to może być jedno z lepszych wspomnień wakacyjnych .

image sources

  • bungee: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *