Afrodyzjaki, które miło Cię zaskoczą

Afrodyzjaki to temat o którym mówi się wiele – od dawien dawna. Uważa się, że zwiększają u obojga partnerów pociąg seksualny i pomagają podkręcić temperaturę w sypialni. Nie wszyscy są do ich skuteczności przekonani, znajdą się tacy, którzy powiedzą, że afrodyzjaki to mit. Jeśli znajdujesz się w tej grupie, to być może lektura poniższego artykułu przekona Cię, że czasem warto odłożyć uprzedzenia na bok.

Zacznijmy od produktów, które niekoniecznie przychodzą jako pierwsze na myśl, gdy mowa o seksie.

Czosnek

Pierwszy w kolejności jest bez wątpienia czosnek: dodany do kolacji rozgrzeje – za sprawa składu chemicznego i występujących w nim allicynow – cały organizm. Spekuluje się także, że czosnek może podnosić u mężczyzn poziom testosteronu.

Seler

Obok czosnku na liście warzyw, które warto spożyć, by zapewnić sobie i partnerce upojne noce, figuruje seler. Seler jest bogaty w związki, które mogą się przyczynić do udanego seksu, w szczególności androsteron i adrostenol. O tym ostatnim wiadomo na podstawie badań, że – trawiony w odpowiednio dużych ilościach – wzmaga atrakcyjność w oczach płci przeciwnej.

Bazylia

Podobne do czosnku działanie ma bazylia. Jeśli posypać nią główne danie lub dorzucić do zupy, poprawia znacząco krążenie, co przekłada się na zwiększona skłonność do erotycznych igraszek.

Kapsaicyna

Pracę serca pobudzisz też używając w kuchni przypraw bogatych w kapsaicyne. Zawartość kapsaicyny w produktach żywnościowych wyrażana jest w skali Scoville’a (oznaczanej skrótem SHU). Już ok. 1mg kapsaicyny wystarczy, by nadać potrawie intensywnie pikantny smak. Nierzadko zdarza się, że spożycie tej substancji skutkuje stanami zbliżonymi do euforycznych, a czy jest coś, czego chcielibyśmy w łóżku bardziej od euforii? Względnie bogaty w kapsaicyne jest zwykły pieprz Cayenne (ok. 40 000 SHU). Wyżej od niego znajdują się między innymi rozmaite odmiany chili (np. tzw. Bird’s eye chili, ponad 100 000 SHU). Do najbardziej pikantnych z powodu wysokiego stężenia kapsaicyny składników zaliczają się pewne egzotyczne odmiany papryki, takie jak Bhut jolokia. Rekord Guinessa pod tym względem przysługuje natomiast papryczce o wdzięcznej nazwie Carolina Reaper. W skali Scoville’a zdobyła ona ponad milion jednostek, jednak nie ręczymy, czy nadaje się ona na afrodyzjak.

Dopamina

Niezbędnym warunkiem, by do igraszek w pierwszej kolejności doszło, jest oczywiście odpowiednio dobry nastrój. Za ten ostatni zaś odpowiedzialna jest, będąca uwalnianym w mózgu hormonem, dopamina. By podnieść poziom dopaminy w organizmie warto jest jeść tłuste ryby. Niektórzy naukowcy twierdzą, że działanie kwasów omega-3, których tłuste ryby są doskonałym źródłem, jest tak silne, że powinno się je stosować jako pierwszy front w walce z obniżonym nastrojem a nawet depresja. Na wydzielanie endorfin, zwanych potocznie hormonem szczęścia, wpływa korzystnie fenyloetyloamina, którą zawiera czekolada. Fenyloetyloamina zwiększa tętno i cały motywuje organizm do podjęcia wysiłku.

Afrodyzjaki to także gałka muszkatołowa, figi i daktyle

Na koniec kilka dodatków. Jeśli myślisz o oprawie kolacji, która w założeniu ma się przerodzić w coś więcej, zastosuj w daniu głównym sos beszamelowy przygotowany na bazie gałki muszkatołowej. Olej zawarty w gałce muszkatołowej, choć toksyczny, ostrożnie dozowany wpływa dobroczynnie na życie seksualne. Wreszcie – figi i daktyle. Jedne i drugie zawierają aminokwasy, które zwiększają seksualną wytrzymałość i libido. Jako nieoczywiste połączenie wielu składników z listy świetnie sprawdzi się drink z wina grzanego z bazylią, cynamonem (także afrodyzjakiem) i szczyptą gałki muszkatołowej.

image sources

  • afrodyzjaki: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *