Zabawa sylwestrowa. Poradnik

Sylwester jest raz w roku, więc warto się na tej imprezie dobrze bawić. Aby jednak w ostatniej chwili nie stresować się przed balem, warto się dobrze przygotować. Oto kilka porad przed zabawą sylwestrową. 

Wybór miejsca

Decyzję gdzie będziemy się bawić tej nocy warto podjąć w miarę wcześnie. Jeżeli myślimy o balu lub hucznej, masowej imprezie trzeba już teraz rozglądać się za takimi propozycjami. Miesiąc przed sylwestrem wiele takich miejsc może być już zajętych. Przed czymś takim wcześnie trzeba umawiać się do fryzjera, kosmetyczki czy szykować suknię.

Jeżeli zastanawiamy się nad domówką u znajomych lub imprezą w stylu telewizor-kapcie, większość wcześniej wymienionych problemów odpada.

Wybór towarzystwa

Wybierając miejsce najczęściej wybieramy też określone towarzystwo na imprezę. Zastanówmy się co jest dla nas priorytetowe: czy elegancki lokal gdzie nikogo nie będziemy znać czy skromne mieszkanie przyjaciół, gdzie wszyscy się znają? Wybór towarzystwa zależy od naszego charakteru, nie można na siłę iść na imprezę, gdzie towarzystwo odstaje temperamentem od nas. Ani wyjść wtedy, ani zostaćJ

Wybór menu i alkoholi

Wybór menu i alkoholi zależy jest formy sylwestra, a mówiąc konkretnie od tego czy jest to impreza raczej siedząca czy tańcząca. Siedzenie przy stole lub przed stolikiem samo w sobie zmusza do jedzenia. Warto zarobić zakupy nawet dzień wcześniej, ponieważ 31-ego zawsze są tłumy w sklepach.

Sylwester, samochód i transport

Niezależnie czy wybieramy się na bal czy domówkę warto pomyśleć o transporcie, w szczególności w stronę powrotną. Często kierowcy stają niezdatni do prowadzenia w trakcie imprezy (siła woli słabnie z każdą chwilą imprezy) a wsiadanie z pijanym to nie tylko ryzyko co poważne przestępstwo! Nie ma co liczyć na taksówki, w sylwestra i Nowy Rok można czekać nawet do trzech godzin!

Fajerwerki i inne zabawki sylwestrowe

Jeżeli już musisz uświetnić Nowy Rok wystrzałami pamiętaj aby kupować sprawdzone sztuczne ognie i fajerwerki. Co roku słyszy się o przypadkach poparzeń i poważniejszych uszkodzeń, które spowodowały fajerwerki i zimne ognie. Warto kupić takie zabawki w sklepach z bronią i legalnych magazynach niż na ulicy. Zapłacimy parę złoty więcej, ale zawsze będziemy mieć gwarancje.

image sources

  • zabawa sylwestrowa: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *