fbpx

Urodziny dla dziewczynki – pomysły na przyjęcie w domu

Gdzie i jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka, to stały dylemat. Dom, lokal, sala zabaw, restauracja? Wybór miejsca już na starcie nie jest łatwy. Przedstawiamy pomysły jak zorganizować i zaplanować zabawę dla maluchów w domu.

Urodziny, zaproszenia

Od czego zacząć? Oczywiście od listy gości. Następnie przygotujmy, najlepiej razem z jubilatką własnoręcznie wykonane zaproszenia. Można je oczywiście kupić, ale mówimy tu o zaangażowaniu nie tylko siebie ale i dziecka. Te wszystkie czynności przygotowawcze sprawiają naprawdę dużo radości i dzieci często są bardzo dumne z tego, co razem z rodzicem zrobią.

Jak już mamy zaproszenia i ustalone osoby, które nasza pociecha chce zaprosić najlepiej ustalić z dzieckiem. Te zaproszenia należy wręczyć dyskretnie nie przy wszystkich dzieciach, które nie będą zaproszone. Ja wpadłam na pomysł, żeby podjechać wcześniej do przedszkola i zaczekać w szatni na gości, których dziecko chciało zaprosić. Dzięki temu udało mi się nawiązać kontakt z rodzicami dzieci i domówić szczegóły już poza dzieckiem.

Na zaproszeniu obowiązkowo trzeba podać numer telefonu do siebie i poprosić o potwierdzenie. Dzięki temu będziemy mieli pogląd przed przyjęciem ile osób będzie, ale też zdobędziemy kontakt do rodziców. W razie nieprzewidzianych sytuacji da nam możliwość skontaktowania się z nimi. Dla rodziców zaproszonych dzieci nasz telefon to też istotna informacja. Daje możliwość skontaktowania się z nami w sprawie dojazdu lub choćby podpytania, z jakich prezentów nasza pociecha będzie zadowolona.

Ponieważ w obecnych czasach mamy znacznie więcej możliwości niż kiedyś należy zadbać o tort. Zazwyczaj dzieci życzą sobie jakiegoś pupila czy bohatera którego uwielbiają. Tort powinien być wyposażony w race, które rozbłysną w chwili jego podania.

Urodziny, menu

No to może przejdźmy do menu, które jak się okazuje musi być starannie przygotowane i inne niż standardowe jedzenie, które dzieci jedzą na co dzień.

Bardzo fajnie sprawdziły mi się ostatnio kanapki w kształcie biedronek, szaszłyki z różnych owoców oraz winogronowe dżdżownice. Przekąski dzieciom bardzo się to spodobały. Jeśli nie macie własnych pomysłów na ciekawe i zachęcające przekąski dla dzieci to bez problemu znajdziecie je w internecie. Jeśli potrawy dla dzieci będą miały atrakcyjny, zachęcający, a czasem zabawny wygląd to swobodnie można zrezygnować z niezdrowych chrupek, chipsów, żelków itp.

Urodziny, zabawa

Dzieci nie mogą się nudzić, dlatego należy kilka zabaw zaplanować. Jednym z pomysłów jest wspólne dekorowanie babeczek lub ciasteczek. Wystarczy upiec lub kupić w cukierni babeczki, a dzieciom dać do ręki kolorowe, wyciskane lukry oraz różnorodne posypki i ozdoby do ciasteczek. Dzieci bawią się przy tym świetnie, bo każde z nich wymyśla swoje własne babeczki, a potem ze smakiem zjada lub zabiera do domu.

Warto zadbać o wesołą muzykę, której aktualnie słucha i lubi dziecko niech sobie gra w tle. Dzieci zawsze mogą w dowolnym momencie wpaść na pomysł, żeby potańczyć, poskakać czy coś spsocić. Wesoła muzyka na pewno umili im czas.

Urodziny, dekoracja

Nie należy zapomnieć o urodzinowym udekorowaniu pomieszczenia, gdzie ma się odbyć przyjęcie. Należy również zakupić odpowiednią na tą okazję papierową zastawę (kolorowe kubki, talerzyki, słomki, serwetki). Jeśli kubeczki będą się od siebie różnić to dzieci bez problemu odnajdą swój na stole.

W kolejnym artykule napisze wam o pomysłach na zabawy i konkursy urodzinowe.

Jeśli macie jakieś fajne własne pomysły chcielibyście się ze mną podzielić informacjami dajcie znać …

image sources

  • urodziny: picabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Follow by Email
Facebook
Twitter