fbpx

Seriale na topie – 5 produkcji z 2019 roku, które musisz znać

Zdecydowana większość osób w wolnych chwilach ogląda telewizję. Jednak wśród programów rozrywkowych wiodącą rolę odgrywają dobre seriale.

Nie da się ukryć, że co roku produkowana jest ich taka ilość, że żadna osoba nie jest w stanie obejrzeć ich wszystkich. Ciekawe seriale zwykle znajdujemy przez polecenie od innych osób lub przeglądając platformy streamingowe takie jak Netflix czy HBO, które na tę chwilę w Polsce są platformami z największą ilością użytkowników. Jakie są najlepsze seriale 2019?

Najlepsze seriale Netflix

Top seriale Netflix produkowane są w różnych krajach. Można więc przebierać między produkcjami amerykańskimi, brytyjskimi, włoskimi, skandynawskimi, hiszpańskimi czy koreańskimi.

W propozycjach zawsze pojawią się najlepsze seriale dopasowane do naszego gustu. Choć nie zawsze te polecane seriale będą dla nas idealną ofertą. Jakie nowości z 2019 roku warto jednak obejrzeć?

Choćby „What/If”. Główną rolę gra tu niesamowita Renée Zellweger, która wszystkim kojarzy się jako beztroska blondynka z Dziennika Bridget Jones. Otóż nie tu, w tym serialu Zellweger gra diaboliczną inwestorkę, która rzekomo ma pomóc potrzebującym tego ludziom. Z jednej strony mamy tu postać modliszki, a z drugiej świat rodem z „Mody na Sukces”, z tym że zaczynając jeden odcinek, skończymy całość w kilka dni.

Koreańskie dramy cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Niektóre z nich nawet wymieniane są jako top seriale wszechczasów. Większość osób może je mylić z tzw. argentyńskimi telenowelami, ale zdecydowanie można wyłowić tu seriale pełne zwrotów akcji, bogatych wątków historycznych, zdradzieckiego knucia czy innych intryg. Jedną z najlepszych produkcji z 2019 roku jest bez wątpienia drama „Kroniki Arthdalu”, dostępna oczywiście na Netflixie.

Można wręcz powiedzieć, że „Kroniki Arthdalu” to epicka saga fantasy, podzielona na trzy części, wedle trzech głównych bohaterów. Wszystko zaczyna się od ucieczki małego, niepozornego chłopca z jego matką do innej krainy. Jednak nie dajmy się zwieść pozorom, kiedy historia nabiera tempa, a chłopiec wraca do swojej rodzimej ziemi wszystko będzie skomplikowane.

Stworzono tu całkowicie nowy świat, kulturę, religię, ale pozostawiono tak typowe dla sag fantasy motywy knucia, odbierania sobie wysokich pozycji czy wprowadzanie bohaterów, których rola zaskakuje. Egzotyczny klimat, całkiem nowa mitologia czy epickie sceny walki dopełniają fabułę.

Wracając do lepiej nam znanego kina, skandynawskiego, warto włączyć „Ruchome Piaski”. Wydawać by się mogło, że to dramat dla nastolatek, ale historia tu pokazana może wpłynąć na każdego widza. Ot zwykła dziewczyna, która poznała cudownego chłopaka. A potem pomaga mu w dokonaniu masakry w szkole. Czy na pewno pomaga? A może chce temu zapobiec? Choć może sama jest winna?

Seriale od HBO, które zwrócą Twoją uwagę

Wciągające seriale mogą być też produkcjami historycznymi. Jak choćby „Hiszpańska Księżniczka” od HBO. Jest to produkcja pokazująca życie Katarzyny Aragońskiej, która była żoną Henryka VIII Tudora. Serial powstał na podstawie książek „Wieczna księżniczka” oraz „Klątwa Tudorów” autorstwa Philippy Gregory.

Nie da się przejść obojętnie obok serialu „Czarnobyl”. Zaliczany jest od do top seriali HBO oraz najlepszych seriali z 2019 roku. Produkcje katastroficzne zawsze mają duże branie, ale tu mamy historię opartą na faktach. Wybuch elektrowni atomowej w Czarnobylu faktycznie miał miejsce w 1986 roku. Do dzisiaj jest to naukowa zagadka, ale też wielka tragedia. Scenariusz serialu został oparty o relacje bezpośrednich świadków tego wydarzenia, dlatego jest niezwykle prawdziwy i wciągający.

image sources

  • seriale-na-topie-5-produkcji-z-2019-roku-ktore-musisz-znac-2251206: pexels.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Follow by Email
Facebook
Twitter