fbpx

Przedświąteczne zakupy – Czego NIE kupować

Trudno podjąć świąteczną decyzję co kupić. Wybór nie jest prosty, ale podpowiedzią może lista czego rzeczy, które stanowczo odradzamy.

Zdarzają się prezenty niechciane, szkodliwe a nawet niebezpieczne (z wielu względów).Warto też mieć taką listę – rzeczy, który nie powinno się kupować pod każdym pozorem. Może ułatwi wybór co kupić.

Zwierzęta

Historie porzuconych zwierząt, które okazały się nietrafionym prezentem zna każdy. Ważne, aby nie stać się bohaterem takiej negatywnej opowieści. Piesek nie zawsze będzie mały, a kotki bywają nieco inne niż te z reklam. Kupienie dziecku zwierzątka to dobry pomysł jeżeli chcemy go nauczyć troski i odpowiedzialności, ale nigdy nie powinien być realizowany jako prezent niespodzianka (a takimi są choinkowe podarki) tylko powinien być poprzedzony poważną refleksją i rozmową z dzieckiem.

Majtki i skarpetki

Majtki i skarpetki wydają się praktyczne, niektóre bywają nawet ładne, jednak bielizna to znów ubiór intymny, a z tym trzeba uważać. Zazwyczaj widujemy ludzi ubranych, ale ich bielizna bywa najczęściej zakryta. Nie znamy więc ich preferencji (choć możemy wiedzieć czy wolą koszule czy bluzy). Poza tym wręczanie i otrzymywanie bielizny bywa krępujące. Oczywiście nie dotyczy to dobrze znających się osób np.: małżonków, ale generalnie powinniśmy unikać takich prezentów.

Słodycze

Słodycze mogą być dodatkiem do prezentu, ale nigdy nie powinny być treścią. Raz, że są niezdrowe, dwa ich nadmiar nie cieszy nawet największych łasuchów. 10 czekolad w paczce pod choinką? Raczej nie jest to dobry pomysł.

Filmy – książki o odchudzaniu

Nie ma gorszego sposobu na zepsucie komuś świąt niż powiedzenie komuś, że jest gruby. Tym bardziej, że na stole pełno pyszności, które chciałoby się spróbować. W święta nie powinniśmy myśleć o dietach, a taki prezent może tylko przypomnieć obdarowanemu o problemie w wagą. Choć jest to sposób subtelny, lepiej zachować go na inną okazję.

Przedmioty higieny intymnej

Podobnie jak z bielizną. Takie prezenty krępują obie strony. Nawet jeśli znacie się jak łyse konie, jesteście parą z wieloletnim stażem warto dać drugiej stronie odrobinę prywatności w doborze tych kosmetyków. Perfumy tak, ale żele do higieny intymniej nie.

image sources

  • zakupy świąteczne: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *