Planowanie wypadu autem na narty

Sezon na narty dopiero się zaczyna. Wiele osób już planuje rodzinny wyjazd na narty. Ośrodki we Włoszech, Austrii i Francji kuszą ofertami first-minute, a w alpejskich kurortach jest już śnieg biały i puszysty. Jakie auto wybrać na rodzinny wyjazd?

Pierwszym pytanie przed wyjazdem jest pytanie o liczebność grupy podróżujących.  Jeżeli mamy wieloosobową rodzinę może przydać się SUV lub VAN, jeżeli jesteśmy modelem 2+1, mniejsze auto okaże się funkcjonalne.

Na pewno na narty musi być solidne auto z napędem 4×4

Taki system jest standardem w autach terenowych, ale również przy osobowych często się zdarza. Nasze auto musi sobie świetnie radzić zarówno na górskich przełęczach jak i na autostradzie. Musi być to samochód wygodny, ale też w miarę oszczędny. To trudy wybór, ale kilka modeli na pewno spełni nasze oczekiwania.

Takim typem jest Nissan Juke. To podobnie jak Suzuki SX4 crossover. Samochód jest wyżej zawieszony, ale na napęd na obie osie. Jest skuteczny, ale cena bywa wysoka. Dodatkowe innowacje auta: panel NissanConnect, wbudowany monitor panoramiczny, w standardzie system ostrzegania o pojeździe w martwym punkcie oraz nowoczesna technologia All Mode 4×4-I z systemem kontroli momentu obrotowego (TVS).

Inną propozycją jest klasyczne Volvo V60. To kombi klasy premium z ekskluzywnie stylizowanym nadwoziem i wnętrzem. Pojazd posiada dobry silnik, solidne wykonanie i napęd 4×4. To wszystko jest plusem tego auta jeśli myślimy o zimowych wojażach. Jest bardzo pakowany a to przy zabieraniu sprzętu dla całej rodziny niezwykle ważna rzecz.

Miłośnicy klasyki na pewno muszą sprawdzić Mercedesa Klasy M oferowanego w każdej wersji ze optymalnym napędem 4MATIC – dostosowanym na obie osie. To połączenie siły i dobrego smaku ma swoją cenę. To jeden z najciekawszych SUV-ów, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Wykonany jest niezwykle precyzyjnie, zaś nowoczesne panele sterowania ułatwiają działanie i poruszanie się każdemu po najtrudniejszych miejscach.

Niezależnie od wyboru auta trzeba pamiętać, że przy każdym wyjeździe ważna jest troska o bezpieczeństwo, które nie powinno się liczyć ceną auta. Pamiętajmy o przeglądzie samochodu i bezpiecznej jeździe.

image sources

  • autem na narty: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *