Nowy związek? 5 rzeczy, które musisz wiedzieć!

Gratulacje! Jeśli czytasz ten tekst, to znaczy, że albo wszedłeś już, albo przymierzasz się do tego, by wejść w nowy związek. Towarzyszą Ci zapewne emocje: przede wszystkim te dobre, jak radość i ekscytacja. Jest jednak całkowicie naturalne, że – poza przysłowiowymi motylami w brzuchu – nowy etap znajomości wiązać się może także z pewna dozą niepewności czy wręcz wzbudzać nerwowość. Mając to na uwadze, przygotowaliśmy dla Was garść porad, które warto wcielić w życie, żeby początek związku mógł przebiegać harmonijnie i przynosić Wam jak najwięcej satysfakcji.

Pozwól się ponieść chwili… z umiarem

Nie da się zaprzeczyć temu, że nowe znajomości są w stanie mocno uderzyć do głowy. W chwili romantycznych uniesień każdemu łatwo jest się zatracić i odsunąć na dalszy plan to, co ważne – przyjaciół, hobby czy rodzinę. Choć w danej chwili może Ci się wydawać, że warto, zachowaj umiar. Oddanie i dedykacja są w cenie, jednak nie kosztem zatracenia swojej tożsamości.

Bądź sobą

Pamiętaj, nigdy nie powinieneś zmieniać siebie tylko po to, by zadowolić innych. To zrozumiałe, że obawiasz się, z jakim przyjęciem spotkasz się jako osoba, czy Twoje poczucie humoru przypadnie wybrance do gustu, czy zaakceptuje Twoje maniery albo czy spodoba się jej Twój ulubiony ubiór. Pamiętaj, jeśli ktoś żąda od Ciebie zmian za wszelką cenę, to na pewno nie jest właściwą osobą!

Bądź szczery – wobec siebie

Może Ci się wydawać, że przeoczanie niewygodnych drobiazgów to na początku wspólnej relacji dobry pomysł. Pamiętaj, że poczucie nowości związku przeminie szybciej niż Ci się wydaje, a wraz z nim Twoja gotowość do przymykania oczu. Im prędzej zdobędziesz się na to, żeby zasugerować partnerce zmianę, tym szybciej przekonasz się, czy taka zmiana jest w ogóle możliwa.

Pamiętaj, że na początku ludzie prezentują się z jak najlepszej strony

Jest ludzką rzeczą to, że w pierwszych chwilach znajomości dokładamy starań, by wypaść jak najlepiej. Nie chodzi tu w żadnym razie o to, by dawać za wygrana. Miej jednak na uwadze, żeby w staraniach nie przedobrzyć – nie powinieneś za wszelką cenę starać się kamuflować wszystkie swoje niedoskonałości. Prędzej czy później wyjdą one na jaw, więc lepiej grać w otwarte karty. Oczywiście, działa to w obie strony, Twoja partnerka też będzie gotowa zrobić wiele, żeby zdobyć Twoje względy.

Nie odpuszczaj sobie!

Jak każdy wie, miłe gesty – komplementy, czułe słowa, romantyczne pomysły – przychodzą początkowo bez wysiłku. Stopniowo jednak, im pewniej czujemy się w nowym związku, tym mniej gotowi jesteśmy, żeby je podejmować. Pobłażanie sobie w tej dziedzinie nie może się jednak skończyć dobrze; choć może wydawać Ci się inaczej, Twoja partnerka oczekiwać będzie zainteresowania i uwagi z Twojej strony nawet gdy pierwsze zauroczenie przeminie.

image sources

  • związek miłość: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *