Nowa odsłona klasyki– Passat Alltrack

Ósma generacja Volkswagena Passata zjeżdża z asfaltu. Niemiecki producent poszerza paletę wyboru o kolejny model. Tym wyborem jest nowy  Passat Alltrack. Premiera pojazdu odbyła się w dniach 5-13 marca podczas międzynarodowych targów w Genewie.

Nowa edycja popularnego Passata to auta stworzone z myślą o osobach aktywnych, lubiących przygody i nowe wyzwania. Auto może posłużyć podczas wyprawy w góry, nad morze czy w leśne odstępy. Sprawdzi się równie dobrze na wakacjach, jak i w mieście.

Jeżeli chodzi o wgląda to auto nie odbiega od siódmej generacji. Ten sam układ lamp i podobne wycięcia. Wymiary auta są zbliżone i warto wiedzieć, że dobre rozwiązania z poprzednich modeli również są tutaj obecne. To bardzo cenna informacja, ponieważ Passat ma ogromne grono stałych miłośników. To auta z długą historią i solidną tradycją. Cena również jest przystępna, dlatego warto pamiętać, że znów auto będzie cieszyło się powodzeniem.

Nowy Passat Alltrack wyróżnia się innym wykonaniem podwozia i zderzaków.

Można nim jeździć również poza gładkim asfaltem. Mamy lepszy kąta natarcia, zabezpieczenia od spodu i lepsze błotniki oraz wytrzymałe allufelgi (wybór 17,18 oraz 19 cali).

Przyczepność zapewnia napęd 4Motion z systemem Offroad wsparty system sprzęgła Halde 5.0. Dodatkowo samochód ma lepsze elementy stabilizacji i mechanizmu EDS.
Auto wyposażone jest w 5 silników z wtryskiem paliw. Dwa z nich są z napędem na benzynę, z dodatkowym turbodoładowaniem (2.0 TSI 150 KM i 2.0 TSI 220 KM). Trzy kolejne to unikalne turbodiesle (2.0 TDI o mocach 150 KM, 190 KM i 240 KM). Skrzynia biegów ma 6 pozycji i jest wspomagana przekładnią DSG.

W nowym Passacie mamy cztery klasyczne tryby jazdy: Eco, Normal, Sport i Individual. Dodatkowym rozwiązaniem jest tryb Offroad. Sprawia to, że auto nadaje się na bezdroża i leśne traki.
Nowy Passat korzysta to stara klasyka w nowoczesnym wykonaniu, auto dostępne na niemal każdą kieszeń, do tego funkcjonalne i mało awaryjne. Warto się zastanowić nad jego wyborem.

image sources

  • Passat Alltrack: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *