Maybach – auto dla prawdziwych koneserów

Wybór samochodu z segmentu F to zawsze bardzo trudna decyzja. Naszym kandydatem w tej sekcji jest Mercedesa-Maybach Pullman. Jest to auto niezwykłych rozmiarów. Długość pojazdu wynosi 6500 mm (i jest to o ponad 1000mm więcej niż Maybach Klasy S!). Klasyczny rozstaw auta to 4419 mm. Mamy zatem auto niezwykle przestronne, gdzie miejsca jest sporo. Samochód jest też wysoki – 1600 mm to naprawdę sporo, nawet na limuzynę. Smukła sylwetka i piękny projekt to znak rozpoznawczy Maybacha, tym razem również zauważalny w modelu Pullman. Można powiedzieć, że znów Mercedes stanął na wysokości zadania, i nie jeżeli mówi się o kryzysie w motoryzacji, ten znanego niemieckiego producenta nie dotyczy.

Jak wygląda Pullman?

Szoferkę i kabinę dla pasażera dzieli specjalna szybka, jest możliwość sterowania nią i przyciemniania. W kabinie siedzą twarzami do siebie czterej pasażerowie. Przestrzeń ich podróży to elegancja i luksus. Skóra najwyżej jakości, elektryka i praktyczne rozwiązania. Są one o tyleż istotny, że auto posiada wiele możliwości personalizacji.

Samochód posiada też typowe wyposażenie limuzyny, czyli analogowe wskaźniki informujące pasażerów o pogodzie, temperaturze, prędkości i innych ważnych detalach. Podróż autem jest niezwykle komfortowa i stabilna, daje poczucie relaksu i wygody. Przestronność wnętrzna umożliwia również pracę – komputer jest na wyposażeniu. Istnieje możliwość konfiguracji z najlepszymi urządzeniami.
Silnik także robi wrażenie. To sześciolitrowa jednostka V12, dająca moc 530 KM. Moment obrotowy silnika to 830 Nm. Pozwala to stabilną, bezpieczną, ale szybką i bezpieczną jazdę.

Maybach drogi, ale dobrze

Nowy Maybach ze stacji Mercedesa będzie kosztowa pół miliona Euro a jego premiera planowana jest na wiosnę 2016 roku. Do samochodu przekonają się zarówno stali fani marki, jak i nowi użytkownicy. Rozwiązania proponowane w aucie to najwyższy standard, z którego zadowolony byłby sam James Bond.
Auto było po raz pierwszy prezentowane w Genewie na Targach Samochodowych i zebrało bardzo pozytywne recenzje, można oczekiwać, że uznaniem będzie cieszyło się także wśród kierowców.

image sources

  • maybach: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *