fbpx

Magiczne Ogrody – to świetne miejsce na weekend z dzieckiem

Magiczne Ogrody to jeden z bardziej popularnych w ostatnim czasie parków tematycznych. Położony jest w Trzciankach niedaleko Janowca nad Wisłą.

Jeżeli chodzi o dojazd, polecam wybrać się autem, ale i dla niezmotoryzowanych istnieje możliwość dojazdu. Najpierw jedziemy do Puław pociągiem lub autobusem, a stamtąd trzeba przesiąść się w autobus nr 17, który jeździ spod dworca PKP. Wysiadamy na stacji Wojszyn i dalej idziemy piechotą ok. 1,5 km. Jeżdżą też specjalne busy firmy Mario Trans, które dowożą bezpośrednio pod bramę Magicznych Ogrodów. Dowiedziałem się, że  istnieje także możliwość dojazdu taksówką Radio Taxi Elmo. W ramach promocji, oferują dla zainteresowanych atrakcyjną ofertę, szczegóły znajdziecie tutaj:  http://www.radiotaxielmo.pl/promocje.html .

Ceny biletów przedstawiają się następująco: bilet ulgowy (do 14 lat) kosztuje 24 złote, a normalny (15 – 60 lat) kosztuje 29 złotych. Istnieje też możliwość zakupu biletu rodzinnego w dwóch wariantach: 4 osoby 92 złote lub 3 osoby 69 złotych, każda następna osoba to koszt 23 złotych. Dla maluchów do 100 cm wzrostu wejście jest bezpłatne. Warte podkreślenia jest też to, że ceny zawierają wszystkie atrakcje i nie trzeba za nic dodatkowo płacić, oczywiście poza pamiątkami i jedzeniem. Dla osób korzystających z Internetu polecam kupić bilet online, jest na niego 5% zniżki i co ważne wchodzi się bez kolejki.

Magiczne ogrody to magiczne miejsce dla każdego z maluchów

Magiczne Ogrody położone są w pobliżu Janowca nad Wisłą. To bardzo piękne miejsce. Prócz atrakcji dla dzieci, znajduje się mnóstwo drzew, krzewów i kwitnących kwiatów. W Magicznych Ogrodach znajdziemy skrzaty Bulwiaki, wróżki Smużki, gąsienice, magiczne ptaki czy dzielne Krasnoludy oraz złośliwe Mordole.

To kraina w przepięknej scenografii kilkuhektarowego ogrodu. Jest tutaj mnóstwo alejek, wodospadów i tysiące pachnących kwiatów. Wspaniałe miejsce, w którym każde dziecko znajdzie coś dla siebie. W parku, prócz licznych placów zabaw, jest też sporo ławeczek. Możemy zatrzymać się i odpocząć, obserwując, jak pełne energii dzieci się bawią. Istnieje też możliwość skorzystania z miejscowej restauracji czy cukierni. Można też odwiedzić sklep z pamiątkami z Magicznych ogrodów.

Już od samego wejścia trafiamy na Dom Czarodzieja, a chwilę później naszym oczom ukazuje się pole z ogromnymi marchewkami, mają chyba ze 3 lub 4 metry. Dalej do odwiedzenia mamy Robankową łąkę, gdzie znajdziemy urocze Robanki. Możemy też spotkać ogromne Mordole, które mieszkają w  opuszczonej kopalni, ale uwaga – Mordole lubią straszyć dzieci.

Kolejnym miejscem jest Wodny świat, w którym dzieci mogą rozwijać zmysł dotyku. Dla maluszków polecam Smocze Gniazdo czyli park linowy z gniazdami, na które mogą się wspinać.

A dla starszych i bardziej odważnych (takich, które ukończyły 6 lat) jest Mroczysko, czyli bagna pełne groźnych roślin i stworzeń, takich jak Strażnicy Mroku, którzy budzą się jak tylko pojawia się jakiś śmiałek.

Magiczne Ogrody to miejsce, w którym można śmiało zaplanować sobie około 4 godzin i naprawdę bardzo aktywnie je spędzić.

Warto dodać, że w pobliżu znajduje się Janowiec nad Wisłą, w którym możemy zwiedzić przepiękny Zamek Firlejów z początku XVI wieku, a potem możemy udać się promem do Kazimierza nad Wisłą.

image sources

  • magiczne ogrody: Piotr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Follow by Email
Facebook
Twitter