Jaki kolor włosów modny tej jesieni?

Jesień wcale nie musi być smutna! Postaw na nowy kolor włosów

Wielu osobom kojarzy się, że jesień to pochmurna, szara i nudna pora roku, którą najlepiej przeżyć będąc schowanym pod ciepłą kołdrą. To jednak zdecydowany błąd, szczególnie jeśli chodzi o Panie, które chcą zmienić kolor swoich włosów, ale cierpliwie czekają do wiosny, aby poddać się niezbędnym zmianom. Sezon jesienny również może obfitować w ciekawe pomysły na koloryzację, które przedstawimy w poniższym artykule.

Jaki kolor włosów będzie modny na jesieni?

Niestety wiele Pań zapomina, że prawidłowy kolor farbowania należy wybrać szczególnie pod kątem swojej urody, a nie tylko koloru , który się nam spodobał i świetnie wygląda na włosach koleżanki z pracy. Aby określić swój typ kolorystyczny, warto zapytać o opinię doświadczonego fryzjera, który przeprowadzi kolorystyczną analizę. Dzięki tej analizie dowiemy się, który kolor włosów będzie najlepiej komponował się z naszą karnacją, oczami, brwiami i naturalnym odcieniem włosów.

Typy zimne – wiosna i zima

Te dwa typy urody można opisać jako pełne kontrastów. Typowe są dla kobiet o chłodnym odcieniu skóry, które nie lubią się opalać. W przypadku wiosny włosy i oprawa oczu najczęściej są bardzo jasne, wpadające w stal, natomiast u zimy bardzo ciemne i w przypadku np. oczu głęboka i ciemna tęczówka bardzo wyraźnie oddziela się od pozostałej części oka. Dla tego typu Pań najlepsze będą koloryzacje oparte o kolory wpadające w odcień stali, grafitu i zdecydowanie wyraźne. Więc jeśli farbują włosy na blond to na bardzo jasny, a jeśli na czarno to może być to jedynie głęboka czerń. Aby uzyskać wysublimowany i robiący wrażenie efekt, warto postawić na koloryzacje przy użyciu jedynie jednego koloru. Jeśli zaś zależy nam na nieco innym efekcie można postawić na popielate ombre, które jest hitem tej jesieni.

Typy ciepłe – lato i jesień

Panie w tym typie kolorystycznym z natury posiadają zdecydowanie mniej kontrastową urodę. Ich włosy zdecydowanie częściej wpadają w odcienie miodu, brązu, miedzi, rudości, a oczy określane są jako zielone, piwne i brązowe. Dla tych Pań idealne będzie farbowanie oparte o refleksy, pasemka i balejaż. Oczywiście nie jest tu mowa o pasemkach, które znamy sprzed kilkunastu lat, ale delikatnym i stopniowym przechodzeniu koloru włosów, który będzie sprawiał wrażenie przenikania się co najmniej dwóch odcieni albo i większej ilości barw. Doskonale sprawdzi się również konturowanie włosów, które sprawi, że kosmyki wydadzą się o wiele bardziej gęste niż są w rzeczywistości. Obecnie świat oszalał na punkcie czekoladowego brązu, który może doskonale wyostrzyć urodę Pań w typie lata i jesieni.

image sources

  • kolor włosów jesień: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *