fbpx

Co można robić z dzieckiem jesienią?

Jesień większości rodziców i dzieciom wydaje się nudna i w ogóle nieatrakcyjna pod względem zabawy i miłego spędzenia czasu, szczególnie, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza. Nie jest to jednak do końca prawda, gdyż jesienne dary natury i kreatywne zabawy na powietrzu podczas słonecznych dni mogą naprawdę dostarczyć wiele radości. Jak więc dzieci mogą efektywnie spędzić czas podczas jesiennych zabaw z tatusiami?

Atrakcje w domu z dzieckiem jesienią

Kto powiedział, że skarbów znalezionych w trakcie jesiennego spaceru nie można zabrać do domu i stworzyć z nich prawdziwych cudów? Za narzędzia potrzebne do późniejszej zabawy mogą posłużyć liście, kasztany, żołędzie, jarzębina, szyszki, owoce drzew i krzewów zebrane podczas jesiennego spaceru.

Bezwzględnie jednak podczas tworzenia z dzieckiem kasztanowych ludzików czy dekoracji z liści należy mieć na uwadze jego bezpieczeństwo i asystować przy używaniu nożyczek bądź też nabijania kasztanów na ostre wykałaczki. Przy tego rodzaju zabawie ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia i talent, a stworzyć można cały zastęp kasztanowych żołnierzy bądź różnokolorowe obrazki z pięknych, jesiennych liści.

Liście można zakonserwować poprzez włożenie je między kartki papieru i schowanie pod dywan lub książkę, dzięki temu będą mogły wyprostować i jednocześnie niczego nie ubrudzą. Z jarzębiny zaś z pewnością uda nam się stworzyć piękne korale dla mamy. Zanim jednak zabierzemy cokolwiek z lasu warto upewnić się, czy nie jest to teren chroniony lub czy też zabrane przez nas elementy krzewów bądź owoce nie są trujące.

Zabawy na podwórku z dzieckiem jesienią

Na podwórku czy podczas wyjścia na spacer jesienna aura również nie powinna ograniczać zabaw. Tarzanie się w śniegu czy wojna na szyszki prowadzona w miarę rozsądny sposób, nie musi skończyć się płaczem.

Warto wykorzystać czas na świeżym powietrzu do aktywnej rozrywki. Można np. wybrać największy opadnięty liść i spróbować razem z dzieckiem stworzyć z niego latawiec, który będzie płynnie powiewał na jesiennym wietrze. Oprócz tego można nauczyć dziecko rozpoznawania odgłosów poszczególnych zwierząt, które są aktywne także w końcowych miesiącach roku.

Obserwowanie wiewiórek czy dzięciołów, może być dla naszej pociechy niezwykłym przeżyciem. Warto wtedy pokazać dziecku szacunek do natury, nauczyć, że nawet najmniejszego grzyba w lesie czy dopiero wzrastającej roślinki nie należy niszczyć.

image sources

  • Co można robić z dzieckiem jesienią: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Follow by Email
Facebook
Twitter