Blogerka – jak nią zostać w dzisiejszych czasach?

Przestrzeń blogów powoli wychodzi ze świata cyfrowego do rzeczywistości. Blogerzy stają się gwiazdami: występują w reklamach, reklamują popularne produkty, udzielają się towarzysko na najważniejszych imprezach w kraju. Ze statystycznego punktu widzenia praca blogera wydaje się, bardzo łatwa i przyjemna. A co może najważniejsze zdecydowanie opłacalna. Część z tych określeń rzeczywiście może być prawdziwa, jednak, aby się to spełniło trzeba być naprawdę dobrym w tym co się robi. Prawda jest taka, że nie każdy bloger osiągnie taką samą popularność jak Kasia Tusk, Macadamian Girl czy Anna Lewandowska. Podpowiadamy jednak, w jaki sposób zwiększyć swoje szanse na przebicie się w świecie blogerów.

Jak działać, aby podnieść swoje szanse na sukces jako blogerka?

  • Bądź autentyczna– Internet nie znosi kłamstwa, a próby manipulacji niemal natychmiast są identyfikowane przez użytkowników. Dlatego jeśli chcesz zbudować wokół siebie społeczność fanów to powinnaś być jak najbardziej autentyczna w tym co robisz.
  • Znajdź niszę – blogów modowych, lifestylowych i żywieniowych powstały już tysiące, oczywiście i Ty możesz podjąć się blogowania na ten temat jednak powinnaś mieć świadomość, że będziesz musiała walczyć z ogromną konkurencją, dlatego może zdecydowanie lepiej będzie postawić na temat niszowy, który być może dzięki Tobie stanie się hitem internetu.
  • Znajdź właściwy dla siebie kanał przekazu– blogowanie już od dawna nie kojarzy się jedynie z pisaniem. To aktywność w mediach społecznościowych, aplikacjach do zdjęć, kanałach tematycznych itp. więc, jeśli nie lubisz robić sobie sweet w foci w lustrze, a podczas nagrywania filmików wydaje Ci się, że w obiektywie kamery wyglądasz niekorzystnie to zwyczajnie tego nie rób, a w zamian za to znajdź platformę, na której rodzaj publikowanych materiałów będzie najbardziej dla Ciebie korzystny.
  • Sprawy techniczne– staraj się publikować materiały jedynie o wysokiej jakości. Aby Twoi fani nie zapomnieli o Twojej działalności postaraj się to robić co najmniej 3 razy w tygodniu, o w miarę stałych porach. Zbyt długi brak aktualizacji może spowodować spadek zainteresowania.

Ile można na tym zarobić?

Najlepsza blogerka jest w stanie zarobić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych za napisanie artykułu sponsorowanego bądź pojawienie się na ważnej imprezie. Na początku możesz skorzystać z sieci partnerskich, które mogą zaoferować współpracę na zasadach barterowych. Jeśli jednak nie chcesz stracić jakości swojego bloga, to postaraj się wybierać współpracę z określonymi firmami pod kątem tematycznym i takim, który naturalnie będzie się wpisywał w zagadnienia, które omawiasz dla swojej części internetowych fanów.

image sources

  • blogerka laptop: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *