Bielizna dla kobiety – jak ją kupować?

Jak wie każdy mężczyzna, bielizna dla kobiety to często nie lada wyzwanie. Po pierwsze, może Ci się wydawać, że – aby okazała udanym prezentem – kobieca bielizna musi jedynie dobrze wyglądać. Jeśli tak myślisz, to nie możesz się bardziej mylić. Po drugie, sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że sama kobieta często nie ma na temat bielizny wyrobionego zdania, więc nie możesz po prostu bezkrytycznie polegać na jej sugestii. Przygotowaliśmy dla was krótki poradnik, który pomoże wam jak najlepiej wstrzelić się w gusta partnerek. A trafiony zakup nie tylko sprawi partnerce radość, ale też skutecznie ożywi relacje partnerskie, więc opłaca się starać!

Rozmiar ma znaczenie

Choć dobre chęci są zawsze w cenie, to trudno o większe faux pas niż bielizna dla kobiety w źle dobranym rozmiarze. WIelu mężczyzn sądzi, że bieliznę da się kupić “na oko”, ewentualnie radząc się sprzedawcy i mówiąc, jak partnerka “mniej wiecej” wygląda. Jeśli nie chcesz ryzykować rozczarowań, zapytaj partnerki wprost. Jeżeli natomiast zależy Ci na efekcie zaskoczenia, poszperaj dyskretnie w jej szafce i podpatrz, jakie nosi rozmiary. Gdy chodzi o staniki, potrzebujesz dwóch danych. Pierwszą z nich (liczba, powyżej 60) określa obwód pod biustem w centymetrach i jest zawsze umieszczona przez producenta na metce. Do tego dochodzi rozmiar miseczki wyrażony literą i – w zależności od firmy – wahający się od A do nawet G lub H. Rozmiary majtek wyrażone są liczbowo (od 34 wzwyż) lub za pomocą typowych oznaczeń (XS-XXL).

Czego kobieta chce

Gusta Twoje i partnerki nie zawsze muszą być zbieżne. Dlatego nie bój się otwarcie prosić ekspedientkę o radę i pomoc. Jeśli nawet Twoja kobieta nie jest pewna swoich gustów, to i tak warto podjąć próbę odkrycia jej ogólnych preferencji. I znowu, tak jak w przypadku rozmiaru, zamiast zgadywać, lepiej jest zajrzeć do jej szafki z bielizną. Kobiety najczęściej zaliczają się do fanek jednego z dwóch krojów miseczki. Pierwszy to krój typu plunge, czyli inaczej stanik z niskim mostkiem, zbliżający piersi do siebie i z ukośnym szwem. Drugi, tak zwana balkonetka, skrojona jest z trzech części i najlepiej pasuje do bluzek z okrągłym dekoltem. Kobiety, które stawiają wygodę ponad wszystko, cenią z kolei bezszwowe staniki typu t-shirt bra, wykonane z miękkiej wyprofilowanej gąbki pokrytej tkaniną.

Czego kobieta nie chce

Badania pokazują, że każdego roku ogromne pieniądze wydawane są przez mężczyzn na bieliznę, której partnerki nigdy nie zakładają. Dobrze jest więc już na początku zdać sobie sprawę, co wzbudzi w partnerce emocje – ale wyłącznie negatywne.

Z bezdyskusyjnie największym niesmakiem i awersją u pań spotyka się bieliznę, która budzi skojarzenia z filmami porno. Chodzi tu więc o bieliznę skórzaną lub lateksową – bądź pewien, że kupując ten rodzaj bielizny sprawiasz przyjemność wyłącznie sobie. Podobnie jest z bielizna “jadalna”. Otrzymawszy ją w prezencie, Twoja partnerka w najlepszym razie posądzi Cię o niedojrzałość.

Jak więc widzicie, zagadnienie zakupu damskiej bielizny, mimo że trudne, sprowadza się do trzech elementów: rozmiaru, fasonu i dobrego smaku. I choć bielizna dla kobiety to prezent trudniejszy w doborze niż perfumy czy kwiaty, być może warto zaryzykować?

image sources

  • bielizna dla kobiety: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *