Aplikacje na smartfony promujące zdrowy tryb życia

Aplikacje na smartfony promujące zdrowy tryb życia, wspomagające codzienne zakupy żywieniowe, a także gotowanie według dietetycznych przepisów skutecznie podbijają świat, a dodatkowo są synonimem każdej nowoczesnej kobiety. Aplikacji powstaje coraz więcej, jednak nie wszystkie z nich mogą liczyć na zdobycie popularności. Te najczęściej pobierane skutecznie pomagają w motywacji do treningu, robieniu racjonalnych zakupów spożywczych, a także gotowaniu smacznie, ale tez bez dodawania niepotrzebnych kalorii. Przedstawiamy tym samym najpopularniejsze aplikacje na smartfona z zakresu health&fitness, które sprawdzą się w każdym kobiecym smartfonie.

Apilkacje na smartfony:

Endomondo Sports Tracker

To popularna aplikacja wspierająca osoby aktywne fizycznie. Kobiety uprawiające aktywnie bieganie, jazdę na rowerze, nordic walking czy nawet zwykły intensywny spacer z pewnością docenią jej użytkowość a także ciekawe opcje. To aplikacja, która pozwala na bieżąco zapisać postępy w treningu, a także pokazać najważniejsze statystyki takie jak pokonany dystans, spalone kalorie, tempo biegu, przebyty dystans itp.

Calorie Counter

To aplikacja stojąca na straży ilości codziennie spożywanych kalorii. Dzięki niej skutecznie zmniejszysz ich ilość, tym samym redukując wagę. To rozbudowana aplikacja, która posiada w swojej bazie ponad pół miliona produktów. Co więcej przedstawia ona skład poszczególnych produktów, rozkładając je na poszczególne składniki pokarmowe. Innowacją jest możliwość skanowania kodów kreskowych produktów i poddawanie ich natychmiastowej analizie. W aplikacji można przechowywać również dzienniczek rejestrujący ilość dziennie spożywanych kalorii.

Period Tracker

To zdecydowanie aplikacja przeznaczona dla płci żeńskiej. Pomaga śledzić regularność i występowanie cyklu miesiączkowego. Ponadto pozwala obliczyć dni płodne. Dodatkowo śledzi ona parametry towarzyszące wystąpieniu menstruacji takie jak wahanie wagi, nastroju, spadek koncentracji, temperatura ciała itp.

Fitness Buddy

Nie stać Cię lub nie masz czasu na trening pod okiem profesjonalnego trenera? Już teraz możesz skorzystać z aplikacji zastępującej rzeczywistego trenera. Dzięki niej możesz zaplanować swój trening i skutecznie osiągnąć pożądany efekt, dzięki „kontroli” ze strony aplikacji.

Listonic

To aplikacja, która pomoże usprawnić Twoje codzienne zakupy. Dzięki niej ułożysz kompletną listę, niezbędną w przygotowywaniu posiłków. Dzięki niej już nigdy nie zapomnisz żadnego produktu ze sklepowej półki.

image sources

  • smartphone aplikacje: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *