Sprawdzone sposoby na kaca

Wielkimi krokami zbliżają ostatki. Zapewne wielu z was planuje już imprezę. Wódka, wino, whisky, a na koniec szampan i może jeszcze mały drink. Kac gwarantowany. Jak z nim walczyć? Jakie znamy sposoby na kaca?

Polecamy sposoby na kaca.

 1. Po pierwsze woda. Kac to w dużej mierze efekt odwodnienia komórek mózgu. Dlatego te płyny trzeba uzupełnić. Najlepiej wypić dużą ilość wody jeszcze przed położeniem się spać. Przykładowo na 3 litry wypitego piwa, 3 litry wody. Zimny prysznic też pomoże
 2. Po wodzie – kawa, odwadnia i wypłukuje magnez, ale daje kopniaka energetycznego dzięki kofeinie.
 3. Magnez w kapsułkach. Powodem kaca jest także wypłukanie przez alkohol magnezu. Dwie, trzy kapsułki powinny pomóc. Oczywiście popite odpowiednią ilością wody.
 4. Sport. Kaca trzeba wypocić. Dobrze pobiegać, pójść na saunę czy poćwiczyć na siłowni. Wiem, że będzie ciężko z kolejną hantla, ale poprawa gwarantowana.
 5. Jeśli nie masz ochoty się poruszać, to zastosuj okłady, najlepiej w pozycji leżącej. Należy sobie położyć na czole zimny okład, np.: dobrym rozwiązaniem będzie lód zawinięty w w bawełnianą szmatkę.
 6. Alkomat oszukasz, ale lustra już nie. Bezkonkurencyjnym sposobem na kaca jest… sen. Kiedy nie rozpoznajesz siebie w lustrze, po prostu idź spać.
 7. Jedzenie. Po ostrym piciu zadbaj o metabolizm. Jedz jak najwięcej. Do kacowego menu polecamy: jajecznicę, owsiankę z owocami, kiszoną kapustę, sok z buraków, miód i pełnoziarniste pieczywo. Może być wszystko naraz.
 8. Koktajl. Blender może uratować ci życie – wystarczy mleko, banany, kiwi, truskawki czy inny owoc. Blendujemy i po kilku minutach mamy zdrową bombę energetyczną, która postawi nas na nogi.
 9. Szpital to naprawdę dobry sposób na szybkie wyleczenie z kaca. Wystarczy podpiąć się pod kroplówkę i uzupełnić płyny. Działa natychmiast i skutecznie. Jedyny minus to taki, że w domu raczej sobie nie podepniemy kroplówki.
 10. Ostatecznie polecamy tradycyjnego klina. Jak pisał pewien pisarz:  Nie można przecież polegać na opinii człowieka, który jeszcze nie zdążył strzelić sobie klina .

Źródło zdjęcia

 • kac ból głowy: pixabay.com