Jaki prezent dla dziecka, które lubi spędzać czas na świeżym powietrzu?

To wielka radość dla rodziców, gdy ich pociecha zamiast siedzieć przed ekranem monitora komputerowego lub telefonu komórkowego wybiera zabawę na świeżym powietrzu. Sport rozwija, uczy systematyczności i dyscypliny, a także kształtuje charakter. Dobrze jest zachęcać młodego człowieka do aktywności ruchowej. Gdy chcemy kupić prezent dla dziecka z jakiejkolwiek okazji, to może właśnie warto podarować mu coś co jest związane ze spędzaniem czasu na świeżym powietrzu.

Dzieci mają bardzo dużo energii.

Rozładować ją można poprzez sport. Gdy dziecko przebywa na świeżym powietrzu lubi być aktywne, ale też chce się sprawdzać i poprawiać swoje osiągnięcia. Pozwoli mu na to tzw. Aero Zipp, czyli zabawka, która uczy celności. Za pomocą specjalnej wyrzutni trzymanej w dłoni trzeba będzie posyłać piłeczkę jak najdalej. Można też nadawać jej różną trajektorię lotu lub trafić w wybrany punkt. To świetny prezent dla dziecka lubiącego wyzwania.

Czasami jest wietrznie, ale mimo tego zabawa na podwórku może być doskonała. Wystarczy kupić latawiec. Na pewno taki prezent dla dziecka będzie świetnym pretekstem, aby razem z nim podokazywać na świeżym powietrzu. Sport latawcowy daje mnóstwo możliwości do rywalizacji, a przede wszystkim wspaniałej zabawy.

Podczas gorącego lata dziecko czasami woli przebywać w domu lub w cieniu, żeby skryć się przed palącymi promieniami słońca. Jednak wystarczy podarować mu duży, dmuchany basen i już może znów przebywać na świeżym powietrzu. Nasza pociacha będzie mogła pływać i uprawiać sport. Taki prezent dla dziecka pozwoli mu ochłodzić się, a jednocześnie świetnie się bawić.

Sport na świeżym powietrzu, to oczywiście rywalizacja pomiędzy zawodnikami. Dlatego jeśli myślimy, o tym jaki kupić prezent dla dziecka, to warto zastanowić się nad tym, żeby mogło ono rywalizować lub grać z kimś jeszcze, a nie tylko bawić się samemu. Można więc podarować mu sprzęt do badmintona, do frisbee, a także do hokeja na trawie. Taki podarek będzie wpływał na integrację z innymi i uczył reakcji społecznych.

 

Autor: Jarosław Cieśla

Źródło zdjęcia

  • dziecko prezent latawiec: pixabay.com