Pomysły na prezent Świąteczny dla dziewczyny

Czy my faceci potrafimy wybrać idealny prezent dla dziewczyny?

Wybrać prezent Świąteczny dla kobiety to nie lada wyzwanie, zwłaszcza że w życiu każdego z nas jest ich wiele: żona, córka, mama, babcia, siostra, dziewczyna czy kochanka. Każdej wypadało by co nieco kupić. Oferta na rynku jest ograniczona tylko naszą wyobraźnią i znajomością upodobań. W sieci znajdziemy tysiące stron, które prezentują nam najróżniejsze produkty, ale żeby coś kupić bliskiej osobie, która z pewnością wszystko już ma, coś co się spodoba, to jest dopiero wyzwanie.

Gdy byłem dzieckiem zobaczyłem w kreskówce scenkę, która nie wiadomo dlaczego utkwiła mi w pamięci do dnia dzisiejszego.  Fred Flintstone znany z „Między nami Jaskiniowcami” przynosi Wilmie prezent najprawdopodobniej na urodziny. Prezentem była nowiuteńka kula do kręgli, oczywiście w odpowiednim rozmiarze dla Freda. Wilma się skrzywiła, na co Fred oczywiście się zasmucił, a następnie rozżalony zajął się prezentem i umówił z Barneyem na kręgle. Wniosek z tego jest tylko jeden, prezent dla naszych kobiet musi być z pewnością praktyczny i użyteczny dla nas. Jak osiągnąć zamierzony cel? Poniżej kilka pomysłów:

Prezent dla żony

Ciekawym rozwiązaniem jest Tablet. Po tym jak go rozpakuje z pewnością będziemy mieli trochę więcej czasu wolnego. Do tego możemy dodać kilka e-publikacji oraz zamontować wciągające programy. Jeżeli nasza żona jest nietechnologiczna to zawsze z tabletu będziemy mogli skorzystać my. Prócz elektroniki w sklepach internetowych polecają książki, kosmetyki, biżuterię.

Alternatywą może być jakiś prezent ekstremalny oferta w tym zakresie powiększa się z roku na rok, np. w Warszawie otworzyli niedawno tunel aerodynamiczny, to 3 minuty ekstremalnej adrenaliny.

Dla zmęczonej mamy moglibyśmy zafundować masaż np. w czekoladzie. Która kobieta by się temu oparła. Może też być inny zabieg relaksacyjny, który w końcu pozwoli jej odpocząć od zgiełku w domu.

Prezent dla córki

W domu mam dwie córki, konsole do gier niestety odpadają, zdalnie sterowane pojazdy też, LEGO Technics też oraz sklejanie samolotów no i kolejka elektryczna. Najwyżej, że się uda wychować chłopczycę, z czego żona niezbyt będzie zadowolona. W przeciwnym przypadku skończy się na książkach, lalkach, kucykach, muzyce, filmach, puzzlach, itp… W tym roku najbardziej pożądane zabawki przez dziewczynki są postacie z filmu „Kraina Lodu”.

Prezent dla mamy

To z pewnością najtrudniejszy prezent. Zazwyczaj mamy wszystko mają i nic nie potrzebują. Do mamy zawsze dobrze wpaść na kawę, może ciekawym rozwiązaniem byłby ekspres do kawy, najmniejsze ekspresy ciśnieniowe są na jedną filiżankę  kawa parzy się na kuchence gazowej. Z pewnością bym nie polecił ekspresu przepływowego, nie wyciąga on pełnego smaku i właściwości kawy. Aby nasza mama żyła jak najdłużej możemy jej też podarować elektryczny wyciskacz do owoców cytrusowych. W zimę pomarańcze są u nas często tańsze od jabłek. A jeżeli mama lubi soki mieszane to tu można pomyśleć o sokowirówce.

Prezent dla babci

Dla tej najwspanialszej kobiety na świecie bym kupił przepyszne zaopatrzenie do spiżarni, trzeba nie mniej pamiętać aby produkty  były zdrowe i naturalne, z niską zawartością cukru, albo najlepiej bez, preferowane naturalne substancje słodzące, ostrożnie ze sztucznymi słodzikami oraz żywnością zawierającą produkty genetycznie modyfikowane. Jeżeli babcia robi często wypieki, to możemy pomyśleć o różnego rodzaju akcesoriach sylikonowych. Przy ich zakupie należy sprawdzić czy mają znaczek CE. Trzeba też sprawdzić czy produkt został wyprodukowany w Europie. Jest to pewnego rodzaju gwarant dobrej jakości a w tym przypadku jest to ważne. Szerokim łukiem należy omijać produkty wytworzone w Chinach.

Prezent dla siostry

Siostra jest chyba najprostszym elementem układanki, niby wszystko ma ale zawsze coś potrzebuje. Możemy tu pomyśleć np o jakiejś fajnej książce kucharskiej, najlepiej dietetycznej. Skrzynka dobrego wina też się przyda, do tego trzeba by pewnie dodać komplet  kieliszków. Jeżeli jest to nieustający podróżnik to dobry przewodnik też się przyda.

Prezent dla dziewczyny

Czapki, szale, szaliki, rękawiczki, sweterki, żeby biedna nie marzła kiedy na nas czeka, gdy się spóźniamy.

Prezent dla kochanki

To z pewnością nie będzie proste.

A ty co podarujesz swoim kobietom?

Źródło zdjęcia

  • prezent dla dziewczyny: pixabay.com