Oryginalny sport – nie tylko piłka nożna

Uważa się że sport masowy to: Futbol, koszykówka, piłka siatkowa, a nawet narciarstwo czy tenis. Jeżeli lubimy smak adrenaliny, bez ruchu nie wyobrażamy sobie życia, ale do tego cenimy oryginalność, spróbujmy alternatywnych sportów. Polo na rowerze, wakeboarding, flyboard, zespołowe Frisbee – to ciekawe propozycje sportowe, które można realizować w dużym mieście.

Nie chcesz być drugim Messim a Wimbledon wolisz oglądać w TV, kochasz za to sport. Propozycje oryginalnych sportów jest naprawdę szeroka.

Bubble Football

To dopiero zabawa. Sport ten jest piłką nożną w bąblu. Zasady gry są proste, ale i zabawne – zawodnicy znajdują się wewnątrz nadmuchanych, przezroczystych kul. Kopią piłkę zderzając się ze sobą. Poza tym celem, jak i w piłce nożnej tradycyjnej, jest zdobycie gola. Uśmiech gwarantowany.

Ultime Frisbee

Choć wciąż gra kojarzy się psami, Frisbee to coś więcej. Za talerzem latamy również my i tym talerzem zdobywamy gole. Ten sport oczywiście jest mutacją psiego Frisbee i oczywiście popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych. Mają tam nawet dwie pół-zawodowe ligi. Gra się podobnie jak piłce ręcznej – rzuca się do siebie talerz nacierając na bramkę przeciwnika. Z jedną różnicą: Frisbee nie odbijamy od powierzchni.

Lacrosse

Ta gra kojarzy się z łapimotylami. Gra się tutaj kijami zakończonymi siatką. I naszym celem tutaj znów jest wrzucenie piłeczki do bramki przeciwnej drużyny. Sport bardzo szybko nabiera popularności, powstała już jedna liga i odbywają się turnieje o mistrzostwo Polski.

Wakeboarding

Wakeboarding to chyba najpopularniejszy sport w tym zestawieniu. Zabawa polega na pływaniu na desce po powierzchni wody. Do tego trzymamy się liny ciągnieni przez wyciąg albo łódź. Sport ten jest połączeniem surfingu i Wodnych nart. Co istotne, ośrodki Wakeboardingu często zlokalizowane są przy dużych miastach, nowootwarte ośrodki mają mieszkańcy Warszawy, Krakowa czy Poznania.

Flyboard

Flyboard to także kolejna nowość. To nic innego jak ewolucje w powietrzu, akrobacje i skoki. Flyboard wymaga urządzenia, które pod wpływem silnych strumieni wody unosi deskę w górę i podrzuca bądź nurza zawodnika w wodzie.

Polo na rowerze

Rowerowe polo to stosunkowo tani sport. Wystarczy najzwyklejszy rower (przynajmniej na początek). Jak sama nazwa wskazuje gramy w polo, ale na rowerze. Gra jest bardzo kontaktowa, ale daje ogromną radość. Niestety grozi kontuzjami naszych ciał i jednośladów.

Źródło zdjęcia

  • wakeboard: pixabay.com