Czy można zmieścić komputer w małej myszce?

Czy można zmieścić cały komputer w myszce? W sumie to nie problem, z roku na rok podzespoły do komputerów są coraz mniejsze i coraz bardziej wydajne. W poprzednim artykule opisaliśmy minikomputer Intela, to czemu nie myszka. Niedawno na karcie micro SD mieściło się zaledwie 512 Mb dziś już 128 GB i z pewnością niebawem w przystępnej cenie pojawią się karty 512 GB, to jest już przyzwoity dysk twardy, na którym można spokojnie przechować wiele danych.

Możliwości tej niewinnie wyglądającej myszki są dość imponujące

  •  w urządzeniu zamontowano 4 rdzeniowy procesor 1,4 GHz, który z pewnością pozwoli na wiele rzeczy,
  • 128 GB pamięci z pewnością pozwoli na zainstalowanie systemu i przechowanie wielu plików, współpracując z chmurą lub z zewnętrzną pamięcią pojemność urządzenia może być „nieograniczona”,
  • do myszki można podłączyć kabel mini HDMI lub przesłać obraz bezprzewodowo co było by z pewnością idealnym rozwiązaniem oczywiście jeżeli mamy monitor, który daje takie możliwości,
  • dostęp do sieci zapewnia wbudowane WiFi,
  • w przedniej części myszki znajdziemy dwa porty USB 3.0

MOUSE-BOX to ciekawe rozwiązanie, które mogło by aciekawić niejednego fana nowych technologii.  wadą myszki jest to że trzeba ją do czegoś podłączyć żeby zobaczyć jak działa.

Czy coś więcej potrzeba do codziennej pracy czy domowej rozrywki? Czy to urządzenie zrewolucjonizuje pracę w biurach? Teraz wystarczy myszka i monitor, no i bezprzewodowa klawiatura, którą z pewnością podłączymy wykorzystując jeden port USB. Czy w drugi port będzie można wpiąć kamerkę? A może dodatkową pamięć.

Ciekawym rozwiązaniem jest zasilanie, myszka ładuje się bezprzewodowo za pomocą specjalnej podkładki. Nie mniej jednak nie znalazłem jeszcze informacji ile czasu to trwa i na jak długo starcza.

Myszka dodatkowo została wyposażona w akcelerometr i żyroskop. Do czego się przydadzą? Do gier? Ciekawe.

Produkt wymyślony w Polsce, ale robi furorę na całym świecie, firma która stworzyła to ciekawe połączenie komputera z myszką nie może się obrobić ze wszystkimi zapytaniami jakie do niej spływają.

Zamieszczam jeszcze prezentację wideo.

Ciekawe ile będzie kosztował ten gadżet?

 

Źródło zdjęcia

  • komputer w myszy: pixabay.com