Mikro Komputer od INTEL’a.

Na targach CES Intel zaprezentował mikro komputer, który ma sobie poradzić z pracą biurową i multimediami. Będzie oferowany z Windowsem 8.1 i z Linuxem. W stanach ten minikomputer będzie kosztował z Windowsem ok 150$ a z Linuxem ok 90$ ale za to ten zestaw będzie miał trochę słabsze parametry.

Ta niewielka konstrukcja ma być ponoć pełnoprawnym komputerem, na jego pokładzie zainstalowano czterordzeniowy procesor Intel Atom (Bay Trail), 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci na dane, Wi-Fi 802.11n i Bluetooth. W konstrukcji znalazł się również slot na karty microSD. Oczywiście znajdziemy również portu USB, który pozwali na podpięcie dodatkowych akcesoriów, np klawiatura czy mysz bezprzewodowa.

Mikro komputer – zasilanie

Jak każdy mikro komputer potrzebuje dodatkowego zasilania dostarczanego przez micro-USB. W przyszłości mają opracować rozwiązanie, które pozwoli zasilić ten minikomputer ze złącza HDMI.

To micro urządzenie będzie można podpiąć do monitora, telewizora czy projektora. Zmieni to nasz sprzęt w mini centrum rozrywki. Wszystko będzie dobrze do chwili kiedy system się nie zawiesi i będzie trzeba go przeinstalować, miejmy nadzieję, że będzie to proste.

Może kiedyż zintegrują te rozwiązania bezpośrednio z telewizorami. Zastanawiam się czemu jeszcze SAMSUMG nie produkuje telewizorów z zainstalowanym androidem. Jedynym problemem jest brak dotykowego ekranu przez co część aplikacji robi się bezużyteczna.

W chwili gdy sprzęt pojawi się w sprzedaży postaramy się go przetestować.

Źródło zdjęcia

  • mini komputer: pixabay.com